[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Mihal_09 » pt paź 07, 2011 18:22

Witam mam pytanie czy wiązka kabli MFA pomiędzy licznikiem a skrzynką różni się czymś diesel a benzyna ?? Po potrzebuje jeszcze tej wiązki do TDI.


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Staury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 18, 2011 18:57

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Staury » wt lis 22, 2011 21:38

1. Jak rozpoznać wiązki MFA, czym one się różnią od zwykłych.
2. Czy wiązki MFA (licznika) są inne w sensie czy od licznika z benzyny pasują do licznika z diesla
3. Mam silnik 1Z 90KM moja skala na liczniku kończy się na 200, mogę kupić licznik taki jak na tym foto o takim numerze http://xarchiwum.pl/licznik-zegar-vw-go ... 49168.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale jest on chyba od silnika 110KM. Czy będzie on u mnie działał sprawnie i nie okłamywał ?
4. Zależy mi głównie na spalaniu, czy jak nie podłącze od razu czujnika temperatury zewnętrznej i czujnika oleju to będzie coś się działo ? Czy tylko będzie mi pokazywało zera.

Czy w ogóle ktoś kiedyś zakładał MFA do 1z ?



Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Mihal_09 » wt lis 22, 2011 23:06

Zacznij czytać od nowa ten temat to do wszystkiego dojdziesz powoli, ale podpowiem tobie na kilka pytań bo sam zakładałem MFA do 1Z 90km.

1. Wiązka MFA ma kilka kabli więcej od zwykłej wiązki kabli.
2. Najlepiej jak byś miał wiązkę licznika od Diesla bo się różnią ilością kabli, najwyżej możesz dołożyć brakujące kable. .
3. Najważniejsze jest mieć licznik od Diesla obojętnie ile ma koni ważne żeby był do diesla, możesz poszukać również licznik od seata IBIZY GT TDI. A ten licznik będzie pasował na 100%.
4. Żeby pokazywał spalanie musisz podłączyć fioletowy kabelek z wiązki licznika do komputera (PIN 9), Czujnik oleju i temperatury nie są potrzebne żeby pokazywało spalanie.

Jak by co to pisz.


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Staury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 18, 2011 18:57

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Staury » śr lis 23, 2011 00:07

Wiem ze czujniki są niepotrzebne do spalania, ze pod pin 9ty spalanie też doczytałem ;)
Chodziło mi o to jak się będzie mfa zachowywał jeśli tych czujników nie będzie...
Czyli ten licznik od AFN będzie działał i nie będzie nic oszukiwał ?


Czy te kable mi wystarczą ? Czy czegoś jeszcze brakuje oprócz licznika ?
I jeśli one są do benzyny to dokładam jeszcze tylko jeden kabel świec i będzie git ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: JakPodglosnisz » czw lis 24, 2011 09:53

Witam. Mam pytanie dotyczące MFA. Chciałem się dowiedzieć, jaki mfa ma wskazówki paliwa i temp., które podnoszą się od razu po przekręceniu zapłonu? Obecnie mam zwykły licznik z obrotomierzem bez mfa i wskazówki podnoszą się powoli. Wiem, że to zależy od bimetalu prawdopodobnie w silniczkach. Czy podczas kupna MFA mam zwrócić uwagę na jego oznaczenie? Pozdrawiam, JakPodglosnisz.



Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

Re: [MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podo

Post autor: Mihal_09 » czw lis 24, 2011 18:32

Staury pisze:Wiem ze czujniki są niepotrzebne do spalania, ze pod pin 9ty spalanie też doczytałem ;)
Chodziło mi o to jak się będzie mfa zachowywał jeśli tych czujników nie będzie...

Jeżeli tych czujników nie będzie to MFA będzie poprostu omijać te funkcje na wyświetlaczu.

Czyli ten licznik od AFN będzie działał i nie będzie nic oszukiwał ?

Tak na pewno będzie działał, ważne żeby był od diesla ja zakładałem licznik od Seata.


Czy te kable mi wystarczą ? Czy czegoś jeszcze brakuje oprócz licznika ?

Tak wszystko już masz oprócz licznika.

I jeśli one są do benzyny to dokładam jeszcze tylko jeden kabel świec i będzie git ?

Gdzieś na forum jest otym napisane tylko nie pamiętam gdzie, musisz poszukać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Staury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 18, 2011 18:57

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Staury » pt lis 25, 2011 09:43

Witam.
Czujnik oleju mam oryginalnie z tego c o widzę jest nad filtrem, muszę zakładać drugi ?
Czy mam się po prostu podpiąć pod niego kablem, czy nic nie muszę robić i będzie działać ?

Nie rozumiem też gdzie mam się wpiąć, na zdjęciu są 4 miejsca zaznaczone G1 1 i 2 i G2 1 i 2.
Z czujnika temp oleju wychodzi tylko jeden kabel i mam sie nim wpiać pod G2 1? a z czunika tem powietrza wychodzą dwa kable i mam się wpiąć pod G2 2 i G1 2 ???

Proszę tylko o tą odpowiedź i wszystko już będę wiedział.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

Re: [MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podo

Post autor: Mihal_09 » sob lis 26, 2011 02:25

Staury pisze:Witam.
Czujnik oleju mam oryginalnie z tego c o widzę jest nad filtrem, muszę zakładać drugi ?
Czy mam się po prostu podpiąć pod niego kablem, czy nic nie muszę robić i będzie działać ?

Dobrze by było jak byś założył ten czujnik nad filtrem oleju, będziesz miał tan jeszcze zatkany otwór śrubką na ampuł, odkręć tą śrubkę i wkręć tam czujnik oleju, tylko odkręcaj tą śrubkę dobrym ampułem bo jest mocno zakręcona

Nie rozumiem też gdzie mam się wpiąć, na zdjęciu są 4 miejsca zaznaczone G1 1 i 2 i G2 1 i 2.
Z czujnika temp oleju wychodzi tylko jeden kabel i mam sie nim wpiać pod G2 1? a z czunika tem powietrza wychodzą dwa kable i mam się wpiąć pod G2 2 i G1 2 ???
Przypasz się dokładnie zdjęciu, czujnik oleju to (G2 wejście 1), Czujnik temperatury powietrza to (G2 wejście 1 i G1 wejście 2)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 7af8d84d3c" onclick="window.open(this.href);return false;

Proszę tylko o tą odpowiedź i wszystko już będę wiedział.
Pozdrawiam.


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Staury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 18, 2011 18:57

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Staury » ndz lis 27, 2011 12:23

No to czyli dobrze wywnioskowałem. Jutro zabieram się za robotę.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Przemek » wt gru 06, 2011 19:49

gdzie mam wpięć kabelek od zużytych klocków?? w którą kostke U1 czy U2 który mumer?? prosze o szybką pomoc


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Mihal_09 » wt gru 06, 2011 22:57

Jeżeli masz licznik o seata to musisz prawdo podobnie podpiąć ten kabel do masy. Gdzieś na forum czytałem o tym musisz dokładnie poszukać.


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Rydzu » wt gru 06, 2011 23:37

Jeśli chcesz zgasić kontrolkę to tak (do masy), jeśli natomiast chcesz mieć działający czujnik zużycia klocków to zacznij od klocków z czujnikiem a potem...po nitce do kłębka.



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: bocian19 » czw sty 12, 2012 19:08

Panowie czy ta porada pomoze mi w montazu MFA w TDi AHU??


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: Rydzu » czw sty 12, 2012 19:58

bocian19, a przeczytałeś ją chociaż? Przecież wszystko jest opisane i dla benzyny i diesla.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości