[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Yacko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob lip 07, 2007 13:43
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Yacko » śr sie 26, 2009 08:26

Dj Darecki pisze:
Yacko pisze:Polerkę robiłeś ręcznie czy maszynowo ?
Rozumiem, że G3, potem G10 i na końcu wosk ?
Tylko maszyna da sobie radę :)
Stare czasy wtedy używałem G3 i mleczko Farecli .
Teraz tylko 3M i Menzerna :)
W niektórych, ciężko dostępnych miejscach trzeba polerować ręcznie - widać tam różnicę w porównaniu do reszty ?



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » śr sie 26, 2009 11:50

Yacko pisze:W niektórych, ciężko dostępnych miejscach trzeba polerować ręcznie - widać tam różnicę w porównaniu do reszty ?
Trzeba dużo więcej się napracować , wg mnie polerując ręcznie jest większe ryzyko na zrobienie rysek . I jak się przyłożysz różnicy nie będzie :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » ndz wrz 06, 2009 09:30

kolega ma wszystkie pasty z 3m, tzn wszystkie kolory nakretek, i sam do konca niewie jakimi pastami przypolerowac moje auto, lakier na nim to akryl



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » ndz wrz 06, 2009 10:40

slawko333 pisze:kolega ma wszystkie pasty z 3m, tzn wszystkie kolory nakretek, i sam do konca niewie jakimi pastami przypolerowac moje auto, lakier na nim to akryl

Obrazek

przeczytaj cały temat , wszystko się dowiesz


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
broker01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 28, 2008 08:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: broker01 » wt wrz 08, 2009 09:13

Witam

Mam problem: oddałem samochód do lakiernika - miał pomalować kilka elementów i spolerować całe auto. No i zrobił to, z tym że na całym samochodzie, szczególnie pod światło widać smugi po maszynie do polerowania (po prostu widać ślady, które po sobie zostawiała polerka).

Idzie coś z tym zrobić? Może jakim mleczkiem? Czy muszę znowu oddać do polerowania, ale innemu "fachowcowi"
Ten lakiernik powiedział mi, że wcześniej auto musiało już być polerowane i jest już tak cienka warstwa lakieru, że kolejnej polerki nie przeżyje. Co mam robić?



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » wt wrz 08, 2009 10:56

Slaby lakiernik i glupoty gada! 3M z niebieska nakretka oraz niebieski pad karbowany i pozbedziesz sie hologramu jaki masz teraz na lakierze.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt wrz 08, 2009 16:19

broker01, Tak to jest jak lakiernik nie ma pojęcia o polerce. Używa jednej pasty i myśli że załatwi wszystkie tematy. Bo mu się to sprawdzało na renolaku i tak całe życie będzie robił.

Takie ślady zostaję przeważnie po pastach grubo-ściernych (np G3).

Jedynie rozwiązanie to te zaproponowane przez DaroS-a,



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt wrz 08, 2009 18:18

duzy_przemo pisze:Używa jednej pasty i myśli że załatwi wszystkie tematy.
heh dokładnie :) ostatnio tez podejchał do mnie taki znajomy (chciał mi dać auto do polerki ale chyba wg niego za dużo mu powiedziałem złotówek) i przyjechał z pięknymi smugami na całym aucie - jak sie brat go podpytał to mówił że ręcznie polerował heh
nie chciał sie przyznać chyba ze dał autko komuś innemu :P do polerowania za mniejszą kasę co przecież było dla mnie oczywiste :)



Awatar użytkownika
broker01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 28, 2008 08:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: broker01 » wt wrz 08, 2009 18:24

Dzięki za rady :) Trochę poczytałem i zamierzam politurą go spolerować, a później wosk.
A do tego lakiernika ostatni raz go oddałem - nienawidzę fuszerek >:(



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » czw wrz 10, 2009 19:05

http://www.pistonheads.com/gassing/topi ... urbishment

taka ciekawostka ze mozna poprawic fabryke i to ze znakomitym efektem



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pt wrz 11, 2009 10:34

slawko333, Lakier na nowo wyprodukowanych autach posiada tzw "skórkę pomarańczy" czy delikatną strukturę na powierzchni lakieru. Nie widziałem jeszcze auta produkowanego seryjnie by jej nie miał.
Ta struktura ma jedną niewątpliwą zaletę nie widać tak mocno na niej delikatnych zarysowań.
Dużą wadą jest to iż "gasi" kolor oraz redukuje połysk.

W sumie gość z tego linku nie zrobił nic nadzwyczajnego, wyciął strukturę i wypolerował auto.

Zauważyłem mały paradoks gość używa materiały ścierne 3M natomiast narzędzia ma markowane logiem Mirka.
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2009 10:36 przez duzy_przemo, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt wrz 11, 2009 11:34

duzy_przemo pisze:slawko333, Lakier na nowo wyprodukowanych autach posiada tzw "skórkę pomarańczy" czy delikatną strukturę na powierzchni lakieru. Nie widziałem jeszcze auta produkowanego seryjnie by jej nie miał.
dokładnie tak
sam będąc nie raz w serwisie / salonie (byłem już w vw kilka razy i w fordzie) stoje przy jakimś aucie z nosem można powiedzieć w lakierze :D (już mam świra na tym punkcie :P) i żaden z samochodów nie miał idealnego odbicia !! każdy ma taką skórkę z pomarańczy /cytrynkę :)) w mniejszym lub większym stopniu...



Awatar użytkownika
Piecia55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:02
Lokalizacja: ZG

Post autor: Piecia55 » pt wrz 18, 2009 16:10

Witam
Ostatnio wzialem sie za malowanie autka gdyz w niektorych miejscach widoczna byla znaczna korozja. po odklejeniu tasm widac roznice w lakierze jak moge ja zniwelowac? Na stanie posiadam paste Farecla G3. Czy jest mozliwosc zrobienia plynnego przejscia miedzy starym a nowym lakierem??? Czy trzeba bedzie cieniowac lakierem a potem polerka.. Jesli da sie bez cieniowania to w jaki sposob sie to robi i co lepsza mechaniczna czy reczna polerka?? lakier to zielony metalic

z gory dziekuje za pomoc



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt wrz 18, 2009 17:09

Piecia55, daj foto tego co żeś tam narobił

jeśli okleiłeś lakierowane miejsce taśmą i polakierowałeś do samej taśmy to zrobił Ci sie taki próg ze nie da rady tego usunąć żeby nie było śladu ...
Piecia55 pisze:Czy jest mozliwosc zrobienia plynnego przejscia miedzy starym a nowym lakierem???
tak :dol:
Piecia55 pisze:trzeba bedzie cieniowac lakierem a potem polerka..
:bigok:
Jesli da sie bez cieniowania
nie
Piecia55 pisze:i co lepsza mechaniczna czy reczna polerka??
a dasz radę machać tak szybko ręką jak maszyna do polerowania ? a na pytanie sam sobie odp :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości