Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » ndz lut 27, 2011 17:06

do wstępnej polerki filc jest ok, ale później robi rysy jak się nie przejedzie bawełną to nie ma ciekawych efektów. A tu uparcie każdy poleca filc i koniec, nie wspominając o bawełnie.I jeszcze do tego polecany jest autosol do pielęgnacji, który jest ścierny i też robi rysy :panna:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
cookies
Forum Master
Forum Master
Posty: 1808
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:52
Lokalizacja: Elbląg

Polerowanie aluminium

Post autor: cookies » ndz lut 27, 2011 20:21

zgodzę się z kolegą .Tomek., tylko u mnie bawełna tez nie do końca daje rade (robi ryski) , ja mam flanelę + pasta pp50



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Polerowanie aluminium

Post autor: SZOPENN » pn lut 28, 2011 10:12

.Tomek. pisze:do wstępnej polerki filc jest ok, ale później robi rysy jak się nie przejedzie bawełną to nie ma ciekawych efektów. A tu uparcie każdy poleca filc i koniec, nie wspominając o bawełnie.I jeszcze do tego polecany jest autosol do pielęgnacji, który jest ścierny i też robi rysy :panna:
Wszystko i tak zależy od stopu, ja mam np ats cupy i żadna z nich nie wypolerowała się tak samo przy takich samych obrotach i metodzie, był i filc i bawełna i flanela i..... Co do pielęgnacji samej to też jest kwestia zdrowego rozsądku bo o tym co ty teraz napisałeś, już w tym wątku napisane zostało tylko trzeba czytać a tu się w kółko wałkuje to samo :D Ja po przeczytaniu takiej rady że do pielęgnacji tylko to i to, kupiłem Mcguirsa za 50 zł puszeczke do alu o zapachu cynamonu, piękna różowa pasta za full kasy - efekt.. taki sam jak po autosolu, więc po co przepłacać?

Niech każdy próbuje na swoich felgach bo złotego środka tutaj niestety nie ma....



pawel1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 01, 2010 13:29
Lokalizacja: Sędziszów

Polerowanie aluminium

Post autor: pawel1990 » pn lut 28, 2011 13:36

To i ja coś napisze, każdy mówi że mikrofibra, flanela... Może śmiesznie to zabrzmi ale ja najpierw jadę filcem a później ręcznie miękkimi ręcznikami papierowymi. I nie ma żadnych rysek :jezor:



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pn lut 28, 2011 17:51

SZOPENN pisze:kupiłem Mcguirsa za 50 zł puszeczke do alu o zapachu cynamonu, piękna różowa pasta za full kasy - efekt.. taki sam jak po autosolu, więc po co przepłacać?
Nie taki sam... Megs nie jest idealny do każdej felgi, ale na dobrej polerce zdaje egzamin... zwłaszcza na kutym alu wyczynia cuda :bajer:



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » pn lut 28, 2011 18:30

SZOPENN pisze:Co do pielęgnacji samej to też jest kwestia zdrowego rozsądku bo o tym co ty teraz napisałeś, już w tym wątku napisane zostało tylko trzeba czytać a tu się w kółko wałkuje to samo
spoko każdy ma swoje zdanie , zajmuję się polerowaniem aluminium i wiem co pisze.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: D1_PITER » pn lut 28, 2011 20:59

Mam pasty w kostkach:
-zieloną
-brązową
-białą

Możecie mi doradzić którą do czego się stosuje bo nie są opisane. Zielona się wydaje najmiększa..


Obrazek

Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

Polerowanie aluminium

Post autor: Dołas » śr mar 02, 2011 12:14

witam panowie , mam pytanie , kupiłem felgi w zeszłym sezonie i jakoś na nich przelatałem ale teraz chciałbym je odnowić , pytanie jest taki czy można je odratować przez polerowanie czy już nie bardzo ? ranty podrapane praktycznie na całej długości ...

Obrazek

będę wdzięczny za pomoc :pub:


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » śr mar 02, 2011 17:01

D1_PITER pisze:Mam pasty w kostkach:
-zieloną
-brązową
-białą

Możecie mi doradzić którą do czego się stosuje bo nie są opisane. Zielona się wydaje najmiększa..
Same kolory nic nie mówią... :panna: past jest "milionpińcet" i kolory to tylko kwestia konkretnego producenta.
jaarek_tdi pisze:witam panowie , mam pytanie , kupiłem felgi w zeszłym sezonie i jakoś na nich przelatałem ale teraz chciałbym je odnowić , pytanie jest taki czy można je odratować przez polerowanie czy już nie bardzo ? ranty podrapane praktycznie na całej długości .
Spokojnie do zrobienia.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Polerowanie aluminium

Post autor: italiano_83 » śr mar 02, 2011 17:58

Witam :bigok:
Panowie co myślicie o tych felgach da radę coś zrobić z tym rantem, podobno sól w zimie takie wżery porobiła, widać też, że są nieco "przytarte" ranty, jest sens próbować to reanimować, pytam bo mam okazje je kupić za połowę wartości nowych.

Obrazek

Obrazek


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pawel5101
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 28, 2007 21:23
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: pawel5101 » śr mar 02, 2011 18:09

panowie co zorbic ze szczelinami w feldze? sciaglem lakier i zaczalem trzec papierem 400 na mokro. zaczely wychodzic bardzo mocno widoczne takie kropki. macie jakis pomysl co z tym zrobic? jechac jakims grubym papierem na sucho?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Polerowanie aluminium

Post autor: SZOPENN » czw mar 03, 2011 00:20

italiano_83 pisze:Witam :bigok:
Panowie co myślicie o tych felgach da radę coś zrobić z tym rantem, podobno sól w zimie takie wżery porobiła, widać też, że są nieco "przytarte" ranty, jest sens próbować to reanimować, pytam bo mam okazje je kupić za połowę wartości nowych.
Witam, robiłem identyczne felgi i miały takie same wady. Wszystko po przeszlifowaniu papierami od 240 wzwyż + polerka, bęben po piaskowaniu rzucony grafitowy metalik wyszło super. Na twoich fotkach nie widać jakie to są wżery, a z tego co widzę to głównie korozja + krawężnik? Trochę cierpliwości i będą jak nowe.



bawarka1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 04, 2011 10:19

Polerowanie aluminium

Post autor: bawarka1988 » pt mar 04, 2011 10:39

Myslalem zeby pomalowac na czarno te elementy niepolerowne i mam pytanie zwiazku z tym czy na gole alu daje sie podkad matuje i maluje?

Foto:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: felga jeszcze w trakcie polerki wiec narazie prosze bez komentarzy ze slabo:)



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » pt mar 04, 2011 14:43

bawarka1988 pisze:Myslalem zeby pomalowac na czarno te elementy niepolerowne i mam pytanie zwiazku z tym czy na gole alu daje sie podkad matuje i maluje?
Dokładnie, byle nie na polerowane aluminium, te wnęki przeleć papierkiem i potem spokojnie podkład i lakier.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości