Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » ndz sty 30, 2011 14:00

Najczęstszy popełniany błąd w polerce, to za szybkie zejście na drobniejszy papier

I na ronalach i na pokrywie widać wyraźnie zajebiste rysy...
Ludzie nie bądźcie leniami ! Polerki nie robi się w ciągu godziny...
Powtarzam. Schodząc na drobniejszy papier np z 800 na 1200 musicie być pewni, że wszystkie ślady papieru 600 są już usunięte !
Inaczej śmiało możecie zacząć cały proces od nowa :popcorn:
Na dobrze wykonanej polerce NIEMA ŚLADU RYS
Dzięki temu polerka i po roku będzie ładnie wyglądać. Nie będzie się starzeć w szybkim tempie


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: majekMK2 » ndz sty 30, 2011 18:09

barteKKK03 pisze: Co jak co, ale pokrywa to ładnie się poleruje... więc kwestia pasty, bądź za małej prędkości tarczy. Ja swoją polerowałem pastą w kostce.
ok zakupie lepsza paste co do polerki to sama pokrywę leciałem na spokojnie i z 30godzin wiec tutaj raczej ciężko żebym złe podłoże przygotował i robiłem to wszystko ręcznie i na końcu ścierką może filcem jak przejadę to sie poprawi mam czas do wiosny to sie jeszcze pobawię


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
gufer95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 19:50
Lokalizacja: Leszno

Polerowanie aluminium

Post autor: gufer95 » wt lut 01, 2011 21:40

Jak spolerujesz alufelgi to nie idzie to po lakierowac lakierem ponieważ jest to za zbyt gładka powierzchnia i lakier normalny do aut nie bedzie sie trzymał.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Dystans6 » czw lut 03, 2011 17:38

Witam nie wiedzialem za bardzo gdzie dac ten temat i zwracam sie z prośba o pomoc ludzi którzy robili takie rzeczy albo wiedzą jak porobić . Mianowicie wziolem sie za odnowienie swoich felg przez cala zime pomalowalem je i cale dekilki nowe znaczki podklad bialy /perła/szklarniak . Zostały mi ranty w tych kołach i teraz pytanie jak je zrobić zeby byly jak oryginalnie mają troszke pajączkow i odpryskow miejsca gdzie sie poutlenialo aluminium wiec wypadalo by je odnowic . I teraz moje pytanie takie jakie czynnosci wykonac i w jaki sposob recznie mechanicznie bo mam polerke nie wiem czy to robic pastą papierem i chodzi mi tez o to a by na koncu polakierowac je bezbarnym lakierem tak jak byly wczesniej moze straca troche blysku ale przynajmniej nie trzeba sie meczyc i polerowac je co tydzien po myciu czy syfie z drogi bo jak je wypoleruje i nie pomaluje bezbarwnym to beda czarnialy i co jakis czas trzeba bedzie je przepolerowac a wolalbym tego uniknac . A z tego co wiem to lakier sie nie trzyma wypolerowanych rzeczy przynajmniej tak mi mowią ludzie . Moze jakas specjalna techniką czy lakierem to potraktowac nie wiem sam moze ktoś coś podpowie jak ugryźć temat :) Bo kola odnowilem wygladaja ladnie ale ranty są takie pogryzione troche od kraweznikow i maja wlasnie te miejsc gdzie lakier odskoczyl pękl i widac utlenione aluminium .Ponizej zarzucam kilka fotek o czym mowa Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



pawel1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 01, 2010 13:29
Lokalizacja: Sędziszów

Polerowanie aluminium

Post autor: pawel1990 » czw lut 03, 2011 20:32

Wypoleruj te ranty i zostaw, nie maluj ich żadnym bezbarwnym. Niech się świecą, a ranty nie są duże także nie bój się tego polerowania co tydzien. Przejedziesz raz na jakiś czas pastą i będą jak nowe. Takie moje zdanie



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » pt lut 04, 2011 07:32

Dystans6 pisze:wygladaja ladnie ale ranty są takie pogryzione troche od kraweznikow i maja wlasnie te miejsc gdzie lakier odskoczyl pękl i widac utlenione aluminium
i dla tego każdemu tłumacze, że poler łatwiej utrzymać od lakieru. Jak porysujesz to w 5 min możesz to miejsce odnowić i jest salon. Dobrze zrobiony poler bardzo powoli się utlenia. Odświeża się go raz w roku przed sezonem i taki rant zajmie może z 10 min. Jak pomalujesz lakierem to od razu będzie wyglądać jak stary poler, więc nie widzę sensu tego psikać...


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Bako111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 24, 2010 13:18
Lokalizacja: Zalipie/ Małopolska

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Bako111 » pt lut 04, 2011 10:02

Mam pytanie, czym najlepiej usunąć drobne rysy, smugi nie wiem jak to nazwać, robione wszystko autosolem i krązkiem bawelnianym na wiertarce, patrząc pod kątem gdzieś z metra jest super lustro ale patrząc od czoła centralnie sa własnie smugi uzaleznione od tego pod jakim kątem polerowalem bawelną..
Odświeżam koła i nie moge sobie z tym poradzic, macie na to jakąś metode?



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Dystans6 » pt lut 04, 2011 15:18

Badyl pisze:
Dystans6 pisze:wygladaja ladnie ale ranty są takie pogryzione troche od kraweznikow i maja wlasnie te miejsc gdzie lakier odskoczyl pękl i widac utlenione aluminium
i dla tego każdemu tłumacze, że poler łatwiej utrzymać od lakieru. Jak porysujesz to w 5 min możesz to miejsce odnowić i jest salon. Dobrze zrobiony poler bardzo powoli się utlenia. Odświeża się go raz w roku przed sezonem i taki rant zajmie może z 10 min. Jak pomalujesz lakierem to od razu będzie wyglądać jak stary poler, więc nie widzę sensu tego psikać...
To teraz sie spytam jak taką polerke uskutecznić dobrze zebym czegoś nie popsul napisze jak ja to chce zrobic a jezeli cos zle to prosze o poprawienie .Mysle aby zalozyc kola na auto postawic je na klockach wrzucic 2 bieg i niech kola sie krecą jakims pilnikiem wyrównac te krzywizny na rancie od kraweznikow i takie ugryzienia a pozniej papier scierny ja wiem jakis 600 zeby zedrzec ten bezbarwny i pozniej schodzic do papieru 2000 . Na koniec jakąś pastą tylko nie wiem jaką ? . Mam tez polerke do polerowania samochodu taką wiec nie wiem czy moze lepiej tym to zrobic??



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Bruno77 » pt lut 04, 2011 18:23

panowie mam pytanie
szału nie ma ale tragedii chyba też nie jak na pierwszą własnoręczną polerkę bez sprzętu
dało by radę jakimś sposobem uzyskać lepszy efekt???
to jest efekt po autosolu
Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » pt lut 04, 2011 18:39

Dystans6 pisze: To teraz sie spytam jak taką polerke uskutecznić dobrze zebym czegoś nie popsul napisze jak ja to chce zrobic a jezeli cos zle to prosze o poprawienie .Mysle aby zalozyc kola na auto postawic je na klockach wrzucic 2 bieg i niech kola sie krecą jakims pilnikiem wyrównac te krzywizny na rancie od kraweznikow i takie ugryzienia a pozniej papier scierny ja wiem jakis 600 zeby zedrzec ten bezbarwny i pozniej schodzic do papieru 2000 . Na koniec jakąś pastą tylko nie wiem jaką ? . Mam tez polerke do polerowania samochodu taką wiec nie wiem czy moze lepiej tym to zrobic??
To jest dobry sposób, ale pamiętaj, że obydwa koła muszą się kręcić, bo możesz zajechać dyferencjał w skrzyni po dłuższej zabawie. Nie są to nowe rzeczy i mogą powiedzieć pa pa. Clar bardzo łatwo schodzi skansolem, ale jeśli nie chcesz go używać z różnych przyczyn, to tak też dasz rade. Po zdarciu lakieru szlifuj papierem z pastą (autosol), albo z wodą. Będzie lepszy efekt końcowy
Bako111 pisze:Mam pytanie, czym najlepiej usunąć drobne rysy, smugi nie wiem jak to nazwać, robione wszystko autosolem i krązkiem bawelnianym na wiertarce, patrząc pod kątem gdzieś z metra jest super lustro ale patrząc od czoła centralnie sa własnie smugi uzaleznione od tego pod jakim kątem polerowalem bawelną..
Odświeżam koła i nie mogę sobie z tym poradzić, macie na to jakąś metodę?
1 sposób: Filc, pasta, wiertarka
2 sposób: microfibra, pasta, ręka

Może użyłaś odrobinę za mało pasty do polerowania


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Bako111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 24, 2010 13:18
Lokalizacja: Zalipie/ Małopolska

Polerowanie aluminium

Post autor: Bako111 » pt lut 04, 2011 20:14

Badyl pisze:2 sposób: microfibra, pasta, ręka
Ten sposób okazal się skuteczny :grin: dzieki



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Polerowanie aluminium

Post autor: SZOPENN » pn lut 07, 2011 10:23

Badyl pisze:o jest dobry sposób, ale pamiętaj, że obydwa koła muszą się kręcić, bo możesz zajechać dyferencjał w skrzyni po dłuższej zabawie. Nie są to nowe rzeczy i mogą powiedzieć pa pa.
raczysz żartować????



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » pn lut 07, 2011 23:26

niby czemu?


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: scuzzy » wt lut 08, 2011 06:03

Planuje pomalować swoje felgi, ale czy znacie może trwały sposób na uzupełnienie ubytków przy rantach?? (oprócz naspawania alu) Jakaś szpachla, albo klej epoksydowy? Zda to egzamin?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 59 gości