Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Post autor: raf-gog » sob kwie 17, 2010 21:38

Mam mały problem kupiłem paste atosol METAL i postanowilem przepolerowac felgi i tu zonk, pasta ta robi mi rysy, poleruje na szmatce bawełnianej. Nakladam troszke pasty na szmatke i tre dosc mocno dociskajac i pojawiaja sie ryski widoczne z bliska, a patrzac z odleglosci okolo 1m wyglada to lepiej niz po bialej pascie z kostki, jak temu zaradzic??


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » sob kwie 17, 2010 21:38

dogu18, pastą polerską jedziesz kolego, pastą



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » sob kwie 17, 2010 21:51

shift pisze:dogu18, pastą polerską jedziesz kolego, pastą
aha czyli po każdym myciu pasta tak??

ja leciałem pasta w kostce marbadu... ale teraz to sie chyba nie nada co?? lepiej autosol kopic?? czy jak???



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » sob kwie 17, 2010 23:14

kolego zdecydowanie lepsza od pasty w kostce jest autosoul, miałem wczesniej pastę w kostce źle sie ją nabiera i nie robi efektu jak autosoul.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » sob kwie 17, 2010 23:28

Przewodnik pisze:kolego zdecydowanie lepsza od pasty w kostce jest autosoul, miałem wczesniej pastę w kostce źle sie ją nabiera i nie robi efektu jak autosoul.
Bo z tej pasty trzeba po prostu umieć korzystać...

Obrazek



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz kwie 18, 2010 11:53

barteKKK03 pisze:
Przewodnik pisze:kolego zdecydowanie lepsza od pasty w kostce jest autosoul, miałem wczesniej pastę w kostce źle sie ją nabiera i nie robi efektu jak autosoul.
Bo z tej pasty trzeba po prostu umieć korzystać...

Obrazek
to jak zaopatrzyć się w dodatkowy krążek z miękkiej bawełny i polerować felgi po myciu Kostką lustrzaną?? czy kupić tubę autosolu i machać szmatką bawełniana po feldze??

które lepsze??



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » ndz kwie 18, 2010 13:22

to ja moze miałem nie odpowiedniąpaste w kostce była taka niebieska jak zrzuce zdjecia z telefonu to pakaze jak wyszło. po pascie w kostce miałem lustro ale było taki ciemne a po autosoul jest pieknie :)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » ndz kwie 18, 2010 13:43

dogu18 pisze:to jak zaopatrzyć się w dodatkowy krążek z miękkiej bawełny i polerować felgi po myciu Kostką lustrzaną?? czy kupić tubę autosolu i machać szmatką bawełniana po feldze??
Zależy jak wyszła pierwsze polerka... jak robiłeś Autosolem to dalej nim zachowuj polerkę... natomiast po tych pastach w kostce trochę szkoda by mi było używać Autosolu. :grin:
Powtórzę któryś raz... Autosol to pasta lekko ścierna, jest uniwersalna, łatwo z niej korzystać, ale wcale nie jest najlepszą pastą.
Przewodnik pisze:paste w kostce była taka niebieska jak zrzuce zdjecia z telefonu to pakaze jak wyszło. po pascie w kostce miałem lustro ale było taki ciemne a po autosoul jest pieknie
Pasta paście nie równa.. ale z tego co piszesz to prawdopodobnie przy polerowaniu kostką nie osiągnąłeś odpowiedniej temperatury lub nie usunąłeś dokładnie rys filcem.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz kwie 18, 2010 13:52

polerka wyszła prawie na lustro(przeglądać się da) i leciałem pastami Marbadu pp10 a potem pp40.

czyli rozumiem ze kupuje kolejny cienki krążek bawełniany i po myciu auta lecę lekko kostką pp40?? tak czy może zanabyc sobie jeszcze pp50 do przecierania po myciu:P

pozdrawiam



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » ndz kwie 18, 2010 14:07

dogu18 pisze:i po myciu auta lecę lekko kostką pp40?? tak czy może zanabyc sobie jeszcze pp50 do przecierania po myciu:P
Porównywałem obie te pasty na takiej samej feldze i PP-50 jest lepsza.
Ogólnie jest to pasta bardziej sucha.. praktycznie sprasowany proszek, pyli się strasznie, ale jest efekt. Tylko tarcza musi być na prawdę miękka i czysta.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz kwie 18, 2010 14:43

barteKKK03 pisze:
dogu18 pisze:i po myciu auta lecę lekko kostką pp40?? tak czy może zanabyc sobie jeszcze pp50 do przecierania po myciu:P
Porównywałem obie te pasty na takiej samej feldze i PP-50 jest lepsza.
Ogólnie jest to pasta bardziej sucha.. praktycznie sprasowany proszek, pyli się strasznie, ale jest efekt. Tylko tarcza musi być na prawdę miękka i czysta.
acha czyli po wypłacie zamie jeszcze w marbadzie pp50 i miękką tarcze polerska jakąś cienką:) bawełna będzie ok co??



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » ndz kwie 18, 2010 15:25

potrzebuje szybkie info tych co polerowali borbety A
czy jest z nimi duzo zachodu bo czasu mam na lekarstwo a ranty juz mam troche zjedzone pod klarem i chcialbym to poprawic



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn kwie 19, 2010 19:07

barteKKK03,

Ogólnie to trochę eksperymentowałem pierwszy raz sie do tego zabierałem, a tak jak piszesz kolego pasta paście nie równa. Większa wiedze na temat polerki ma ten co dużo przy tym posiedział, ja niestety zrobiłem tylko jeden swój komplecik felg i dwa czajniki hihi, ale jestem zadowolony. Wiedza z forum jest bezcenna. Pastą w kostce jechałem filcem na flexie więc raczej temperatura była. Nie wiem do czego ta pasta była sąsiad polerował nią nierdzewkę.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
djszaman
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 09:29
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Post autor: djszaman » pn kwie 19, 2010 20:20

jarekkoval, ja polerowalem kiedys swoje borbety cale, troche z tym zeszlo :/ bo byly wzery na gwiazdach :/ czyli jakies 3 miechy mi zeszlo z polerowaniem, w tyodniu 3 razy po max 4h polerowalem :)


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images47.fotosik.pl/319/ba0a03ebd36ed9f5.jpg[/img][/url]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59645

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości