[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: artist1987 » pn paź 07, 2013 14:20

Blacha wychodzi razem z prowadnicą a to co trzyma to wszystko razem po odkręceniu śrub jest silikonowa/gumowa "uszczelka", chyba pełni rolę wyciszenia jakiegoś...jak kolega wyżej napisał,po odkręceniu śrub należy blachę podważyć w kilku miejscach np. od dołu,wtedy puści klej i blacha odejdzie
Według mnie dobrze jest szybę wyciągnąć ponieważ nie martwisz się czy nie spadnie Ci na dół drzwi i nie zrobią się z jednej szyby dwie - odkręcasz śrubki pod okrągłymi zaślepkami,ale nie do końca żeby Ci uchwyt na dół nie zleciał i bardzo delikatnie musisz poluźnić uchwyty żeby puściły szybę (śrubokrętem czy czymś),jeżeli zaczniesz na siłę wyciągać szybę tak jak zrobiłem to ja to czeka Cię wycieczka do serwisu lub IC po ślizgi kosztujące około 50zł ;]
Jak odkręcisz uchwyt i poluźnisz żeby nie był zapieczony z szybą możesz opuścić nieco podnośnik na dół i wyciągnąć szybkę. -jeśli zaczniesz wyciągać szybę zbyt mało delikatnie to jedziesz po ślizgi
I nie wyciągaj szyby tak jak ja czyli odkręciłem śrubki i do góry na siłę wyciągałem obydwie strony szyby naraz,ponieważ zarysujesz ramę drzwi szybą tak jak ja ;] mój sposób to przechylenie szyby do przodu auta (czyli obrót o kilkanaście stopni w stronę przodu auta) i wtedy delikatnie wyciągnięcie całkowicie szybki i odłożenie na bok

Dodam jeszcze że po wyciągnięciu blachy z zamkiem trzeba jeszcze oddzielić zamek od blachy,chyba niema tego w poradzie więc skopiuję zdjęcie z powyższego postu z zaznaczonym na zielono miejscem w którym są dwa sztyfty które należy wybić - można wybić sztyfty wcześniej ale nie polecam,drzwi są tak zrobione że po wybiciu sztyft spadnie na sam dół drzwi,w szczelinę do której niema dostępuObrazek



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Eyk88 » czw lis 07, 2013 16:37

No i a naprawiłem mikroprzełącznik, poprawiłem tapicerkę itp (przy okazji rozplątały się linki od elektryki szyby nie życzę najgorszemu wrogowi...) i wszystko pięknie działa i lśni.

Jest tylko jeden problem: sam zamek-bębenek wsunąłem w drzwi, wkręciłem śrubę mocującą i bębenek nadal jest nieumocowany;/

Ktoś ma pomysł? Czy jakiś rygiel odpadł i czegoś nie włożyłem?



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw lis 07, 2013 23:11

źle zamocowałeś pierścień, ponownie go zamocuj dociskając do klamki wkręcając torx



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: DriverFR » pt lis 08, 2013 23:26

A tak spytam w temacie boczków, tam są jakieś zatrzaski czy one trzymają się tylko na torxy?


Obrazek
4motion

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob lis 09, 2013 12:35

torx + zatrzaski



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: DriverFR » sob lis 09, 2013 13:38

RA_FEEL_IT!, Trwałe jakieś, czy trzeba się w nowe zaopatrzyć?


Obrazek
4motion

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » sob lis 09, 2013 13:40

DriverFR, jeszcze żadna tego typu spinka mi nie pękła...ale wiadomo że dla chcącego nic trudnego.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Matifcb » wt kwie 22, 2014 23:57

prosze o pytanie o zaznaczona cześć. CZy można ja osobno dostać ? moja jest pęknięta. Na dole oderwane jest ten język długi. Na to pojdzie kropelka ciekawe czy wytrzyma. U góry trzyma zamek ta cześć jakimś kółkiem u mnie tego nie było jest jakby pol kole tylko. Obrazek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » śr kwie 23, 2014 00:12

Matifcb, można kupić... ale czy warto ?? Ja u siebie z każdych drzwi to wywaliłem



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Matifcb » śr kwie 23, 2014 02:21

fajnie ze mówisz ze da się bez tego żyć. To ja tez nie kupuje. Jak juz rozkręciłem cala blachę to może dorzucę trochę cyny na te nity w zamku może akurat naprawie zimne luty:) narzazie moim najpoważniejszym problemem jest odbijający zamek co uniemożliwia mi zamkniecie drzwi z przodu. ( tył się zamyka a na przodzie rygle odbijają)


Bayern ist Meister

qontrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 22:41

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: qontrol » wt maja 06, 2014 18:00

Witam a żeby nie naprawiać tego mikro-styku można zastosować takie zamek znalazłem na allegro http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 58933.html" onclick="window.open(this.href);return false; może takie coś być bo mam zamiar kupić
pozdro



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » wt maja 06, 2014 20:00

temat jest po to aby nie wymieniać zamka tylko aby go naprawić - chcesz to wymień



aby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 25, 2008 11:52
Lokalizacja: Lubelszczyzna

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: aby » pn maja 26, 2014 15:26

Witam

Na początku dzięki za super "fotoporadę" - też musiałem się wziąć za rozebranie zamka bo czasami nie otwierał się - . Wszystko się udało, no prawie wszystko - bo teraz zamek otwiera się bez problemu ale po otwarciu drzwi nie pali się lampka przy drzwiach (tak samo jak i kontrolka na desce). Muszę przy otwartych drzwiach nacisnąć kilka razu zamknij - otwórz i wtedy się nie zapala.
Gdy otworzę samochód centralnym i otworze drzwi to po chwili zamki się zamykają - czyli jakby sterownik nie dostawał sygnału że drzwi się otworzyły. Może coś źle złożyłem sam już nie wiem :banghead:

Z góry dzięki za pomoc :kufel:



Ophidian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:25

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Ophidian » sob cze 07, 2014 20:15

też mam problem tylko taki że u mnie jakby mechanicznie ten zamek nie odbija , dopiero jak poruszam bardziej do tyłu w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu to wtedy jest styk i brzęczyk działa i drzwi kierowcy się świecą. Jakieś porady jak to można naprawić ? Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości