Fotoporada - odgrzybianie klimatyzacji i inne problemy klimy

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ANDLUKAS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 21, 2010 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ANDLUKAS » pt lip 23, 2010 20:33

Czy któryś z kolegów przeprowadzał odgrzybianie w MkV? Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam!



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Fotoporada - odgrzybianie klimatyzacji i inne problemy klimy

Post autor: OxiDizer » wt sie 03, 2010 10:08

Będąc ostatnio u speca od klimy (raczej profilaktycznie bo nie śmierdziało nic) zrobił mi odgrzybianie urządzeniem "Ozone Generator". Mówił że ta metoda jest skuteczniejsza, mniej inwazyjna i tańsza i teraz podobno wszyscy tak robią. Patrzyłem na allegro to takie ozonery można już za 200pln kupić. Ktoś miał z tym doświadczenia? Ja miałem czyszczone ale ciężko mi stwierdzić poprawe bo zwyczajnie mi nic nie śmierdziało przed odgrzybianiem.

Urządzenie wytwarza ozon (trójatomową cząsteczkę tlenu) który jest nietrwały i szybko rozpada się na normalny dwuatomowy tlen i zostawia jeden wolny atom tlenu który utlenia wszystkie wirusy grzyby i bakterie. Tak mi mówił ten koleś i tak czytałem na stronach które te urządzenia sprzedają. Warto w to zainwestować? Żywotność urządzenia to około 4000h a jeden seans trwa 20-30minut a jak mam co rok płacić 50pln za odgrzybianie to wolę sobie kupić :P Ktoś ma doświadczenia z takim odgrzybianiem klimy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości