Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob kwie 26, 2008 00:40

Wiecie co tak czytam i czytam te opisy od tej elektryki szyb i dochodze do wniosku ze juz nic nie wiem:(...potrzebuje pilnego helpa. Kupuje el szyby. (podnosniki, raczki, okablowanie do slupkow nic wiecej nie ma.) Potrzebuje reszte tzn jak to wszystko polaczyc zeby to dzialalo. Czyli ile zyl na wiazke od lewej strony, coz za wojne trzeba przeprowadzic w puszce bezpieczniorow, jak dokladnie podlaczyc piny w drzwiach...Czy potrzeba do tego jakis przekaznikow, sterownikow czy tez innego ustrojstwa?...


P.s. 4stowki to duzo za org. elektryke?

Golfer 3 doors;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr maja 11, 2011 11:01 przez Mavrick, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » sob kwie 26, 2008 11:30

Jak wszystko połączyć masz na rysunkach, które umieściłem kilka postów wyżej. Nie ma zadnych dodatkowych przekaźników, sterowników.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob kwie 26, 2008 13:53

No juz kapuje:) Trzezwo rano na to spojrzalem i juz wiem. No ale mam pytanie jak w takim razie rozwiazac problem pokroju pasazer otwiera szybe kierowca wciska przycisk u siebie od szyby pasazera i szyba sie zatrzemuje a nie robi sie zwarcie i wywala bezpieczniora...??



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » sob kwie 26, 2008 19:27

Mavrick pisze:No ale mam pytanie jak w takim razie rozwiazac problem pokroju pasazer otwiera szybe kierowca wciska przycisk u siebie od szyby pasazera i szyba sie zatrzemuje a nie robi sie zwarcie i wywala bezpieczniora...??
Jeżeli masz oryginalne el. szyby to sterowniki są wbudowane przy silnikach szyb i one rozwiązują ten problem. Wszystko co musisz zrobić to tylko połączyć ze sobą dwa silniki el. szyb tak jak na rysunku wyżej oraz odpowiednie kable wpiąć do instalacji samochodu, tez w taki sposób jak na rysunku. Ze swojej strony dokładasz tylko bezpiecznik do głównego kabla zasilającego.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt kwie 29, 2008 22:42

Dzis postanowilem obejrzec instalacje i zrobic porzadek w okablowaniu od szybek z racji tego ze instalacja pochodzi od golfa 5 drzwiowego a ja posiadam 3 wiec musialem troche poprzycinac niektore przewody po ostatecznym cieciu okablowanie wyglada nastepujaco:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tego co wiem to za szyby odpowiedzialana jest wtyczka nr 1. Nr 2 to lusterka nr 3 wyglada mi to na glosniki ale watpie poniewaz jedna zyla idzie do bezpiecznikow (1c) wiec co to jest?, nie wiem za co odpowiedzialana jest wtyczka nr 4 (2 kable ktore przechdza mi przez palce sa uciete (biegly w wiazce do tylu), wtyczka nr 5 to masa.

Obrazek

1b zostal obciety poniewaz byl on w wiazce ktora biegla do tylnych szyb. Do skrzynki bezpiecznikow ida jeszcze dwa ustrojstwa (gniazdo i wtyczka). Wytyczka z tego co widze ma 3 masy.

Obrazek Obrazek

Gniazdo od strony pasazera:

Obrazek Obrazek

Gniazdo od strony kierowcy:

Obrazek Obrazek

Jak widzicie w gniezdzie gdzie powinna byc wpieta wtyczka nr 1 i gdzie od strony pasazera jest ono wolne tu wpieta jest dluga w tyczka z jednym zielono szarym kablem. Co to?

Bezpieczniki:

Obrazek Obrazek

Wtyczki:

Obrazek Obrazek

No i teraz Panowie co z tym zrobic? bo juz nie wiem. Chcialem zostawic instalacje od lusterek org ktora byla w aucie a dolozyc tylko ta ktora odpowiada za szyby no ale jak widzicie troche jest tam poplatane. I z tego co widze bede musial dolozyc piny dla wtyczki nr 3 ( jezeli bedzie potrzebna(bo we wtyczkach drzwiowych ich nie ma). i No i jak do skrzynki podlaczyc. Bo nie wiem czy w moim przypadku schemat skrzynki jest aktualny.

Pozdrawiam serdecznie i dzieki za pomoc:)



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » śr kwie 30, 2008 01:31

już mi wszystko wyjaśniono
Ostatnio zmieniony pt maja 02, 2008 23:47 przez Mariio81, łącznie zmieniany 1 raz.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » czw maja 22, 2008 21:32

a czy jest mozliwe zebym mial instalacje fabryczna ?? jak rozebralem srodkowa konsole ( nie dzialalo podswietlenie nawiewow) to w miejscu gdzie sa orginalnie przyciski do sterowania byly jakies przewody



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 28, 2008 12:46

lukasz_bliw pisze:a czy jest mozliwe zebym mial instalacje fabryczna ?? jak rozebralem srodkowa konsole ( nie dzialalo podswietlenie nawiewow) to w miejscu gdzie sa orginalnie przyciski do sterowania byly jakies przewody
a czy te przewody to nie są czasem złącza diagnostyczne?? :grin:


Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » śr maja 28, 2008 15:44

a do czego ?? w aaz nie ma kompa z tego co wiem


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr maja 28, 2008 16:17

lukasz_bliw pisze:a do czego ?? w aaz nie ma kompa z tego co wiem
Ale moze masz ABS, poduchy.. i bylby wlasnie do tego.. Gdyby byly fotki, latwiej o identyfikacje


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » śr maja 28, 2008 21:52

nie mam abs'u poduch klimy i innej elektroniki.. mam wesrje GTD Special jeden kabel jest na pewno brazowy a drugi chyba niebieski


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr maja 28, 2008 22:22

lukasz_bliw pisze:jeden kabel jest na pewno brazowy a drugi chyba niebieski
Masa + prad.. mozesz zarowke podpiac a nie szyby :grin:


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » czw maja 29, 2008 06:31

lukasz_bliw jeżeli masz 2 "złącza" schowane za zaślepkami to jest to złącze do kompa. Pozatym nawet jakbyś miał instalację do el. szyb, to tam na 1 guzik jest 5 pinowa wtyczka, a poza tym w konsoli są przyciski tylko do tylnych drzwi ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » śr cze 11, 2008 19:52

czyli elektryczne szyby są bez żadnych przekaźników.?/ wystarczy mieć cały komplet z drzwi i instalacje z pod deski (czyli od prawej do lewej strony i do skrzynki i bedzie tak jak w oryginalne? )


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości