Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » śr paź 24, 2007 07:37

.......czy przy wymianie nagrzewnicy muszę upuścić krwi chłodniczej, co by mi nie pociekło ??

Śmierdzi mi w aucie a i codziennie rano mam zaparowane od wewnątrz szyby....... czy to nagrzewnica??
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 07:38 przez kogan77, łącznie zmieniany 1 raz.



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » śr paź 24, 2007 13:29

kogan77 pisze:Śmierdzi mi w aucie a i codziennie rano mam zaparowane od wewnątrz szyby....... czy to nagrzewnica??
ja tak miałem a później z nawiewów mi leciała para jak z żelazka powodem jest pęknięta nagrzewnica pewno ci się leje gdzieś pod spodem,zamiennik kosztuje 50 zeta


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw paź 25, 2007 18:04

Ja też jestem właśnie po operacji wymiany nagrzewnicy.

Stara zakamieniona była i słabo grzała. (a zakamieniona dośc mocno, po wyjeciu znacznie cięższa od nowej)

Kupiłem za 30zł na allegro nagrzewnice zamiennik - Hans Preis.

Przy okazji montazu połamałem jeden zaczep na blaszke trzymającą linkę. Patent już obmyśliłem jak to przymocować.

generalnie po montażu wreszcie mam bardzo dobre ogrzewanie. Zaczyna grzać szybko i bardzo mocno po czasie. Po nagrzaniu silnika przy lekko wciśniętym gazie i przyłozonej ręce do wylotu z obudowy nagrzewnicy powietrze mnie parzyło (na drugim biegu dmuchawy, na pierwszym to parzy nawet na luzie)

Zostało mi tylko podłączyć nawiewu przednie i poskładać do kupy plastiki ze środka.

Każdemu komu słabo w samochodzie grzeje, a wywalił już te śmieszne termostaty nagrzewnicy to polecam wymianę nagrzewnicy. Trochę roboty jest. Trochę przekleństw poleci, ale warto.
Ostatnio zmieniony czw paź 25, 2007 18:12 przez Kowal_, łącznie zmieniany 2 razy.


330KM/450Nm

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » sob lis 17, 2007 13:08

Mi coś słabo grzeje, jak włącze wiatrak to chwileczke leci ciepłe a za chwile juz tylko letnie powietrze, mam jeszcze te trójniki na rurkach, wywale je i zobacze czy bedzie poprawa, jak nie to pewnie trzeba bedzie poświęcić którąś sobote :crazy: i wymienić nagrzewnice :?


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn lis 19, 2007 15:57

jesli najpierw zaczyna grzac, a potem przestaje, to pewnie beda te zaworki, wywal je bo to duzo latwiejsze niz wymiana nagrzewnicy :P :bigok:



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pn gru 03, 2007 13:22

no i znacznie lepiej. pomogło wywalenie tego ustrojstwa, 10 min roboty


Oo===w===oO

vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » czw gru 27, 2007 13:45

odświerzam, jeśli cieknie mi płyn na dywanik pasażera, to nagrzewnica jest definitywnie do wymiany?? Czy może chodzi tylko o jakiś wycieka na złączach? Jeśli tak, co może być przyczyną?

pozdrawiam



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pn gru 31, 2007 01:53

odświerzam, jeśli cieknie mi płyn na dywanik pasażera, to nagrzewnica jest definitywnie do wymiany?? Czy może chodzi tylko o jakiś wycieka na złączach? Jeśli tak, co może być przyczyną?
Obstawiam że to nagrzewnica,a jeśli ci szyby parują i w nocy widać tak jak za mgłą to na 100% nagrzewnica


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn gru 31, 2007 02:14

vincent86 pisze:Czy może chodzi tylko o jakiś wycieka na złączach?
jedyne połączenie jakie masz z nagrzewnicą to 2 węze które łączy sie za kabiną a konkretnie w komorze silnika .... tak ze nie mozliwe zeby az z tamtąd ci sie jakoś na dywan dostawało...
Niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy !! nagrzewnica padła (miałem podobnie z tym ze wody widać nie było ale jak sie auto zagrzało to śmierdziało płynem i szyby tak parowały ze masarnia :P.....
proponuje kupić nagrzewnice wziąść dzień wolnego i od samego rana sie za to zabrać.... bo praca jest dość długa i nie tyle ciezka co skomplikowana zeby to wsio wyciągnąć poskładac potem bez wyciągania deski rozdzielczej....

moge tylko rzyczyć
powodzeni

a i ta porada jest BARDZO DOBRA !!!! mi bardzo pomogła i z niej korzystałem przy wymiania tak ze dzieki tomcio, :pub: :pub: :pub:



K I L L E R
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pn cze 05, 2006 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: K I L L E R » czw sty 03, 2008 18:49

Jak by ktoś miał to prosił bym o fotki zaworków na wężach dolotowym i wylotowym, nie wem czy dobrze je założyłem (odwrotnie) (przed pęknięciem nagrzewnicy działały),(w samochodzie jest zimno w porywach do letnio w porównaniu z tym co było przed awarią nagrzewnicy) :bajer:
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2008 18:57 przez K I L L E R, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/GolfPirelli/

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości