SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » śr mar 16, 2011 22:56

Może to wcale nie jest wina gaźnika...



Awatar użytkownika
bartozer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:27
Lokalizacja: okolice Dukli

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bartozer » pt mar 18, 2011 14:12

Jak to nie jest wina gaźnika to czego innego ?



Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » sob mar 19, 2011 13:49

Zapłonu może.



Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » wt mar 22, 2011 19:50

Mam pytanie za 100 pkt. Jak jadę po rondzie zaczyna mi szarpać i gaśnie, podobna sytuacja jest na ostrzejszych łukach w lewo. Gdy skręcam w prawo nie ma tego problemu, przy hamowaniu lub przyspieszaniu też nie tylko gdy skręcam w lewo. Wydaje mi się że może to mieć związek z poziomem paliwa w gaźniku, nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Wkurza mnie to okropnie, a rond i okrąglaków jest u nas chyba więcej niż mrówek w kopcu :grrr: Macie może jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
bartozer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:27
Lokalizacja: okolice Dukli

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bartozer » czw kwie 14, 2011 21:26

mmmarcinnn1987 Wyczyściłem i przedmuchałem mojego WEBER'a i jak na razie chodzi.W najbliższym czasie zabieram się ( z pomocą książki "Usprawnienia Poloneza" ) za eliminację "turbodziury".Mój gaźnik to 34 S2C 12,i z tego co wyczytałem to nie jest on zbyt rewelacyjny i ludzie polecają gaźniki DCHD albo DCMP.



Awatar użytkownika
zaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:04
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: zaja » wt kwie 19, 2011 12:31

Witam, mam kilka pytań co do przekładki Pierburga na Webera, mianowicie, czy gaźnik 34 DCHD to gaźnik z podciśnieniową przepustnicą drugiego przelotu? Ciężko znaleźć jednakową odpowiedź. Jeśli chodzi o dostępność części zamiennych - pytałem w kilku sklepach typu pol-mot auto-mot itp które zajmują się właśnie handlem częściami do starych polskich konstrukcji, niestety w każdym sklepie taka sama odpowiedź: nie prowadzimy już sprzedaży zestawów do regeneracji tych gaźników czy pochodnych. Sklep internetowy eter-mot podobnie nie ma zestawu do regeneracji takiego gaźnika. Na złomie bardzo ciężko jest dostać gaźnik z podciśnieniową przepustnicą drugiego przelotu, jeszcze się nie spotkałem z takim. Czy tylko u mnie jest taka sytuacja? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » wt kwie 19, 2011 22:01

bartozer 34 S2C to gaźnik z mechaniczną przepustnicą i wyeliminowanie całkowite turbodziury jest w nim chyba niemożliwe bo jeśli depniesz w podłogę i otworzą się obie gardziele to podciśnienie zawsze znacząco spadnie. Myślę że może gdyby pokombinować ze zwężkami venturiego to może by się udało ale na pewno sporo byś stracił na mocy. Lepiej poszukać gaźnika 34 DCHD. Czasami można na alledrogo upolować taki gaźnik nowy (tzw. leżak magazynowy), cenią się sporo za taki ale masz praktycznie pewność że nic Cię nie zaskoczy.

zaja Tak, gaźnik 34 DCHD to gaźnik z podciśnieniową przepustnicą (takie ufo jakby ma z boku). Jeśli chodzi o części to faktycznie, już tego praktycznie nie ma, są jeszcze kpl uszczelek kartonowych, czasami trafi się na pływak ale osiek przepustnic nie znalazłem. W mojej okolicy jest sklep który wysyła te gaźniki do regeneracji (przynajmniej rok temu wysyłał, teraz nie wiem), brat zanosił do nich gaźnik od poldka, swoj zostawił, a dostał regenerowany.



Awatar użytkownika
bartozer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:27
Lokalizacja: okolice Dukli

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bartozer » wt kwie 19, 2011 23:20

mmmarcinnn1987, co do tego gaźnika to masz całkowitą racje, turbodziury w nim nie zliwkwidujesz , a że jeżdżę z nią ponad rok to już zdążyłem się przyzwyczaić... Ja w swoim S2C zastosowałem ostatnio na I przelocie rurkę emulsyjną F30 (taka sama jak na II przelocie) zamiast rurki F35, co dało mi odczuwalne pozytywne zmiany w turbodziurze.. A odnośnie mojego wcześniejszego problemu ( z gasnięciem podczas jazdy ) problem zniknął po przedmuchaniu gaźnika i myslę że juz nie wróci :grin:

zaja, nie wiem czy w Krośnie dostaniesz zestaw naprawczy, po świętach sam będę szukał paru części do mojego WEBER'a.. Ponad rok temu kupowałem dysze w sklepie w Jedliczu.. Ale czy nadal jest on otwarty to nie mam pojęcia :/ Może tam udałoby Ci się dostać jakiś zestaw naprawczy.



Awatar użytkownika
zaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:04
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: zaja » śr kwie 20, 2011 11:24

mmmarcinnn1987, bartozer, dzięki bardzo za odpowiedź, teraz jeszcze jedno ważne pytanie, z racji, że idziemy z duchem czasu, chcemy być EKO i zasilamy swoje samochody alternatywnymi źródłami energii :grin: rodzi się kwestia ukochanego przez wszystkich LPG. Tu oczywiście pytanie do posiadaczy WEBERków oraz LPG, jak macie rozwiązane zasilanie, poradnik owszem jest, ale to wszystko jak zawsze weryfikuje życie i używanie samochodu codziennie. Chciałbym abyście podzielili się opiniami i wrażeniami jak jest z jazdą na gazie no i przede wszystkim jak macie rozwiązane podłączenie gazu pod gaźnik.



Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » śr kwie 20, 2011 21:51

Ja osobiście gazu nie mam ale z tego co miałem okazje widzieć u innych osób najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest nakładka rurkowa zapożyczona z fiata albo z poloneza, tyle ze u nas jest trochę ciasno pod maską i znów kombinatoryka z puszka filtra powietrza żeby wszystko upchnąć.



Awatar użytkownika
bartozer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:27
Lokalizacja: okolice Dukli

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bartozer » śr kwie 20, 2011 23:02

mmmarcinnn1987, ile Ci pali na 100 ??



Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mmmarcinnn1987 » czw kwie 21, 2011 10:34

bartozer 7,2 l, wczoraj tankowałem. Po trasie latam spokojnie, tak do 3,5k obr, tylko jak wyprzedzam to klepa w podłogę. Uważam że ostatnie 430 km to bylo jak jazda w cyklu mieszanym i takie spalanie wyszło jakie wyszło. Będę coś kombinował żeby zmniejszyć ale nie wiem jak za bardzo.



Awatar użytkownika
zaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:04
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: zaja » czw kwie 21, 2011 18:28

Czy ktoś z posiadaczy LPG mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda podłączenie?

mmmarcinnn1987, spalanie całkiem przyzwoite, jak to wyglądało na Pierburgu? Jakie masz dysze? A różnica pomiędzy Pierburgiem a WEBERem odczuwalna? Pytam gdyż u mnie spalanie przy gaźniku 1b3 to ok 9-10l PB, zdecydowanie za dużo, LPG w granicach 11l, w zimie czasem po 13 lubi łyknąć. Ciekaw jestem czy faktycznie warto wykonywać SWAP. Czytając temat z ankietą, głosy zdecydowanie pozytywne zarówno o spalaniu, jak i przede wszystkim mocy, bo nie ukrywam że też zależałoby mi na poprawie osiągów.



Awatar użytkownika
bartozer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:27
Lokalizacja: okolice Dukli

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bartozer » czw kwie 21, 2011 21:24

Ja teraz jeżdzę tak max do 3k obrotów i tylko podczas wyprzedzania lecę na dwóch otwartych przelotach... ostatnio jak liczyłem spalanie wyszło mi ponad 8 l , może dlatego że dość Golfa na obroty wkręcałem. Coraz częściej myślę aby do mojego VW założyc LPG bo to co sie teraz dzieje z cenami paliw przekracza ludzkie pojęcie :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości