[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn mar 19, 2007 17:45

Bogi25 pisze:Mam do Was pytanie dotyczace spryskiwaczy na reflektor. Znajomy coś ostanio wspomniał, że jak mam xenon to musze założyć spryskiwacz bo policja mi dowód zatrzyma. No i teraz zastanawiam się na ile to prawda i czy kupować i montować spryskiwacze.
Tak czy siak i tak jest to nielegalne.
kkkubek pisze:Widac po tym ze jak jedzie grubsza fura to ma zazwyczaj albo fiolet albo mocny granta czyli zazwyczaj od 10000,12000.A o barwie jaka najlepiej zakladac mam info od osoby ktora ma firme sprzedaje to i montuje xenony.
Bardziej chodzi o kwestie estetyczną bo prawda jest taka, że świecą gorzej. Światło jest ciemniejsze i ludzkie oko postrzega jako słabiej oświetlające.

Ja jakbym zakładał do siebie to 6000k. Świecić będzie bardzo dobrze, a do tego nie będzie tak zwracać uwagi policjantów. Kwestie szpanerstwa odstawiam na bok, ale muszę przyznać, że 12k wyglądają na prawde kozacko.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn mar 19, 2007 17:51

mkowalm pisze:
kkkubek pisze:Widac po tym ze jak jedzie grubsza fura to ma zazwyczaj albo fiolet albo mocny granta czyli zazwyczaj od 10000,12000.A o barwie jaka najlepiej zakladac mam info od osoby ktora ma firme sprzedaje to i montuje xenony.
Bardziej chodzi o kwestie estetyczną bo prawda jest taka, że świecą gorzej. Światło jest ciemniejsze i ludzkie oko postrzega jako słabiej oświetlające.

Ja jakbym zakładał do siebie to 6000k. Świecić będzie bardzo dobrze, a do tego nie będzie tak zwracać uwagi policjantów. Kwestie szpanerstwa odstawiam na bok, ale muszę przyznać, że 12k wyglądają na prawde kozacko.
Zgadzam sie z kolega, tez bym wybral 600K ;)

Zbedne bajery odkladam na bok a teraz lece do domu a wczesniej zalozyc postojowki Philips Blue Vision 3400K :P



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn mar 19, 2007 19:41

Na stronie Helli wyczytalem, ze do xenonow trzeba miec spryskiwacze i uklady poziomujace i to nie tylko do homologacji, ale tez do uzytkowania po przerobkach.

kolego na stronie Helli raczej Ci nie napisze że jak przerobisz reflektory na xenon to trzeba wstawić spryskiwacze bo to i tak nie nie da przeciez reflektor masz homologowany na światło halogenowe ew xenonowe
jeśli kupisz zestwa reflektorów akcesoryjnych xenonowych z homologacja to trzeba mieć i system samopoziomowania i spryskiwacze refl.

a tak to niestety jak mądrey policjant sie trafi który zna oznaczenia homologacji na reflektorze to możesz mieć nawet 5 spryskiwaczy i tak zabierze Ci dowód:)

ja przerobiłem i też wiem że jak mnie trafią jacys normalni to LIPA


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn mar 19, 2007 20:05

msokolek pisze:Na stronie Helli wyczytalem, ze do xenonow trzeba miec spryskiwacze i uklady poziomujace i to nie tylko do homologacji, ale tez do uzytkowania po przerobkach.

kolego na stronie Helli raczej Ci nie napisze że jak przerobisz reflektory na xenon to trzeba wstawić spryskiwacze bo to i tak nie nie da przeciez reflektor masz homologowany na światło halogenowe ew xenonowe
jeśli kupisz zestwa reflektorów akcesoryjnych xenonowych z homologacja to trzeba mieć i system samopoziomowania i spryskiwacze refl.

a tak to niestety jak mądrey policjant sie trafi który zna oznaczenia homologacji na reflektorze to możesz mieć nawet 5 spryskiwaczy i tak zabierze Ci dowód:)

ja przerobiłem i też wiem że jak mnie trafią jacys normalni to LIPA
No wlasnie, fajna sprawa i moze nawet nie tak kosztowna, ale ryzyko.... w sumie jakby wlozyc w H1 same lampy, to w 15 min przy kontroli mozna zalozyc zwykle zarowki :P



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn mar 19, 2007 20:24

ja mam tak zrobione że mogę normalnie na drodze to przełożyć i zwykłe h7 wsadzić
fajna sprawa jest napewno bo światło zupełnie inne
ale trzeba wiedzieć że to niezgodne z przepisami :(


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » pn mar 19, 2007 21:00

Chyba mnie przekonaliscie co do tego 6000 i jutro takie zaloze na probe,zobacze jak bedzie swiecic i wygladac :chytry:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn mar 19, 2007 21:18

kkkubek pisze:Chyba mnie przekonaliscie co do tego 6000 i jutro takie zaloze na probe,zobacze jak bedzie swiecic i wygladac :chytry:
A co bodziesz zakladal, co przerabial, jakis zestawik? :)



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn mar 19, 2007 21:20

Goofi pisze:
kkkubek pisze:Chyba mnie przekonaliscie co do tego 6000 i jutro takie zaloze na probe,zobacze jak bedzie swiecic i wygladac :chytry:
A co bodziesz zakladal, co przerabial, jakis zestawik? :)
więcej szczegółów podaj i fotki, a przede wszystkim własne odczucia :)


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
czykryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: czykryszard » pn mar 19, 2007 22:56

Witam ja załozyłem zestaw 4300k do tych lampek co posiadam no i teraz wiem co to sa swiatełka naprawde warto



Awatar użytkownika
PIT_BULL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:17
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: PIT_BULL » pn mar 19, 2007 23:38

ale 4300 k to chyba malutko cos nie? barwa bardzo jasna ale malo przypominajaca xenon taki jak w luxusowych wozach!!(w sumie patrzy sie na sowietlenie a nie na kolor prawda>:)
masz fotke jak to wyglada?:) ile placiles?


[url=http://imageshack.us][img]http://img239.imageshack.us/img239/2725/pdr0009qq2.jpg[/img][/url]
Golf III Variant 1,8 w avatarku moja Vanesska 4100g 54 cm 06.04.2007 2:40 :)

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn mar 19, 2007 23:45

no dobra Koledzy a może ktos mi powie ile maja K żarówki xenonowe d2s takie które są oryginalnie w samochodach???
bo ja mam taki zestaw i tak z ciekawości chciałem wiedzieć bo w helli raczej nie ma takich danych ...


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
PIT_BULL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:17
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: PIT_BULL » wt mar 20, 2007 02:06

msokolek pisze:no dobra Koledzy a może ktos mi powie ile maja K żarówki xenonowe d2s takie które są oryginalnie w samochodach???
bo ja mam taki zestaw i tak z ciekawości chciałem wiedzieć bo w helli raczej nie ma takich danych ...
to zalezy jakie autko?? bo rozne sa!!6000k,8000,10000,a nawet 12000 aczkolwiek im wiecej tym wedlug mnie ciemniej!!


[url=http://imageshack.us][img]http://img239.imageshack.us/img239/2725/pdr0009qq2.jpg[/img][/url]
Golf III Variant 1,8 w avatarku moja Vanesska 4100g 54 cm 06.04.2007 2:40 :)

Bogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 07:40
Lokalizacja: Woking
Kontakt:

Post autor: Bogi25 » wt mar 20, 2007 08:39

Goofi pisze:msokolek napisał/a:
Na stronie Helli wyczytalem, ze do xenonow trzeba miec spryskiwacze i uklady poziomujace i to nie tylko do homologacji, ale tez do uzytkowania po przerobkach.

kolego na stronie Helli raczej Ci nie napisze że jak przerobisz reflektory na xenon to trzeba wstawić spryskiwacze bo to i tak nie nie da przeciez reflektor masz homologowany na światło halogenowe ew xenonowe
jeśli kupisz zestwa reflektorów akcesoryjnych xenonowych z homologacja to trzeba mieć i system samopoziomowania i spryskiwacze refl.

a tak to niestety jak mądrey policjant sie trafi który zna oznaczenia homologacji na reflektorze to możesz mieć nawet 5 spryskiwaczy i tak zabierze Ci dowód:)

ja przerobiłem i też wiem że jak mnie trafią jacys normalni to LIPA


No wlasnie, fajna sprawa i moze nawet nie tak kosztowna, ale ryzyko.... w sumie jakby wlozyc w H1 same lampy, to w 15 min przy kontroli mozna zalozyc zwykle zarowki :P
Czyli poprawiłem sobie widoczność no i wygląd choć zależało mi na widoczności ale teraz jeżdżę na nielegalnych światłach i trzeba uważać. Jedyna szansa na uniknięcie zabrania dowodu to szybka wymiana na zwykłe żarówki i mój zestaw na to pozwala i to szybko zamienić żarniki na zwykłe H7, więc może się uda. Będe ryzykował bo uważam, że warto bo światło jest super i jazda nocą dużo lżejsza i przyjemniejsza. Oślepiać innych nie oślepiam bo ani razu w nocy niekt z przeciwka nie mrugał.
Jak dam radę to dzisiaj lub jutro wrzuce fotki swoich lamp.



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » wt mar 20, 2007 10:22

[

to zalezy jakie autko?? bo rozne sa!!6000k,8000,10000,a nawet 12000 aczkolwiek im wiecej tym wedlug mnie ciemniej!![/quote]

vw mk3 reflektory Helli celis ( ring) żarniku ds2 o ile pamietam 35w przetwornice Hella


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości