[MK4]Aktywacja przywitania i ile przejadę na baku w zegarach

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

greg

Post autor: greg » wt cze 09, 2009 09:12

Yuri pisze:I od razu pytanie, które wszelkie moje wątpliwości rozwieje:

Nawet gdybym miał rs232 to z tą "szafą" i tak nic nie zdziałam mimo, że to VDO?
masz zegary immo2 - nic nie zdziałasz - kup zegary immo3 - gdybyś miał silnik 1,6 lub sdi pasowałyby od passata b5

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 9:14 am ]
przy 1,4 będą od passata zawyżać prędkość ok 7% (można by spróbować z podmianą epromu ale ciężko by było)



nius666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 09, 2009 21:51
Lokalizacja: krk

Post autor: nius666 » wt cze 09, 2009 22:11

Witam,
jestem nowy na forum. sledzilem temat aktywowania funkcji "ile jeszcze zostalo w baku" rkm. mam golfika z 2001r 1/2 fis 1J0 920 826A KOMBI+WEGFARHS. BPV V52, mam kabelek i vaga pod port rs czy moge cos tym zrobic?



Marillo64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 17:31
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Marillo64 » sob cze 13, 2009 16:10

Witam koledzy
Mam Borę wersję comfortline z 99r ale modelowo 2000r, interesuje mnie uaktywnienie zasięgu na baku i powitanie, prosze o odpowiedz czy jest to możliwe. Zegary mam o numerze 1J0 920 822 A Software Coding 05142 jeżeli nic z tego , to w takim razie powiedzcie proszę koledzy jaki powinienem kupic licznik z pełnym fisem o jakich numerach żeby to wszystko grało z góry dziękuję za odpowiedz . Może jest ktoś w Krakowie kto by się podjoł ewentualnie wymiany licznika na pełny fis?


Nie dyskutuj z debilem ,on najpierw sprowadzi rozmowę do swojego poziomu a potem pokona cię doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob cze 13, 2009 16:32

Marillo64 pisze:interesuje mnie uaktywnienie zasięgu na baku i powitanie, prosze o odpowiedz czy jest to możliwe. Zegary mam o numerze 1J0 920 822
Nie da rady, musisz mieć zegary z immo3 i produkcji VDO, Twoje są immo2.
Marillo64 pisze:jaki powinienem kupic licznik z pełnym fisem o jakich numerach żeby to wszystko grało
:panna:
Ludziska zanim zadacie pytanie wykażcie się odrobiną własnej inicjatywy i przeczytajcie chociaż kilka stron tego tematu... a także użyjcie szukajki a traficie do tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485



Marillo64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 17:31
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Marillo64 » sob cze 13, 2009 17:40

Nie da rady, musisz mieć zegary z immo3 i produkcji VDO, Twoje są immo2.
Ludziska zanim zadacie pytanie wykażcie się odrobiną własnej inicjatywy i przeczytajcie chociaż kilka stron tego tematu... a także użyjcie szukajki a traficie do tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485
Nie chciałbym zle zrozumiec, ale jestem w tym laikiem , więc proszę jeszcze o odpowiedz bo niestety nie wyczytałem tego w temacie wskazanym w linku - czy jeżeli kupię zegar z pełnym fisem ale z immo2 to czy będę miał w tym zegarze już zasięg na baku lub ewentualnie powitanie ? czy raczej muszę kupic zegary z immo3 + przeprogramowanie kluczyków ? Ponawiam pytanie czy ktoś w Krakowie podjołby się tego ? Dziękuję za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2009 17:43 przez Marillo64, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie dyskutuj z debilem ,on najpierw sprowadzi rozmowę do swojego poziomu a potem pokona cię doświadczeniem.

greg

Post autor: greg » sob cze 13, 2009 21:31

Marillo64 pisze:czy jeżeli kupię zegar z pełnym fisem ale z immo2 to czy będę miał w tym zegarze już zasięg na baku lub ewentualnie powitanie ?
nie



Marillo64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 17:31
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Marillo64 » pn cze 15, 2009 23:48

To pytanie kieruję do grega
Czy jeżeli kupię zegaryz immo3 to prosze powiedz, czy żeby na centralnym wyswietlaczu pokazywał mi otwarte drzwi - to muszę zmienic centralkę komfortu i zamki w drzwiach ? Jeżeli tak to muszę miec z tego co wyczytałem na forum centralkę komfortu i zamki o numerach 1C0 ..... czy tak?. Powiedz czy to wszystko da się tak przeprogramowac żeby nie sprawiało to kłopotów w eksploatacji samochodu?


Nie dyskutuj z debilem ,on najpierw sprowadzi rozmowę do swojego poziomu a potem pokona cię doświadczeniem.

greg

Post autor: greg » wt cze 16, 2009 10:50

Marillo64 pisze:Czy jeżeli kupię zegaryz immo3 to prosze powiedz, czy żeby na centralnym wyswietlaczu pokazywał mi otwarte drzwi - to muszę zmienic centralkę komfortu i zamki w drzwiach ? Jeżeli tak to muszę miec z tego co wyczytałem na forum centralkę komfortu i zamki o numerach 1C0 ..... czy tak?. Powiedz czy to wszystko da się tak przeprogramowac żeby nie sprawiało to kłopotów w eksploatacji samochodu?
tak - ale mógłbyś sprawdzić wcześniej jaki masz moduł komfort lub dać numer vin na pw to moze sprawdzę



maciek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 26, 2009 20:17
Lokalizacja: warszawa

Post autor: maciek1982 » pt cze 19, 2009 10:21

Witam
Mam pytanko czy ktoś z warszawy bądz okolic jest w stanie zaprogramować taką opcje ile zrobię na baku itd w moim Golfie 1.6 16V BCB 2003 mały komputer numer katalogowy licznika 1J0 920 826 A . ( oczywiści odpłatnie ). !!!


Pozdrawiam.


maciek82

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr wrz 16, 2009 21:43

greg pisze:kamzi96 napisał/a:
i w instrukcji sciagnietej z netu wyczytalem ze aby wlaczyc menu glówne na wyswietlaczu miedzy zegarami trzeba przytrzymac dluzej przycisk ten od gory w przelaczniku wycieraczek jednak kiedy tak robie nic sie nie dzieje. DLACZEGO? posiadam fix 1/2
pokaż tą instrukcję bo to chyba nie jest z golfa 4
W mojej też tak jest...mam polskiego PDFa z forum i ori niemiecką od auta...w obydwu jest napisane tak jak kamzi96 mówi... nie tyczy się to przypadkiem pełnego FISa ??



greg

Post autor: greg » śr wrz 16, 2009 21:54

Qto, wyłączyć można tylko w AUDI na pełnym FIS - wiem bo mam wsadzony taki licznik - w żadnym z golfów 4 nie spotkałem opcji włączenia głównego menu

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 9:56 pm ]
ato co masz w instrukcji dotyczy menu głównego w pełnym fis - postaram się sprawdzić czy uda się to uruchomić bo takie zegary wsadziłem do SIMALKA

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 10:05 pm ]
sprawdziłem - działą w zegarach immo3 pełny FIS - co można ttym zrobić? zgasić wyświetlacz lub sprawdzić numer błędu np że brakuje paliwa lub że żarówka spalona - tyle



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » czw wrz 17, 2009 09:02

greg pisze:działą w zegarach immo3 pełny FIS
potwierdzam u mnie na FULL FIS tak jest, masz do wyboru
TRIP COMPUTER
CAR STATUS
NAVIGATION
DISPLAY OFF
Obrazek


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
kamzi96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 17:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dzięki za odpowiedź greg

Post autor: kamzi96 » czw wrz 17, 2009 16:09

greg pisze:Qto, wyłączyć można tylko w AUDI na pełnym FIS - wiem bo mam wsadzony taki licznik - w żadnym z golfów 4 nie spotkałem opcji włączenia głównego menu

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 9:56 pm ]
ato co masz w instrukcji dotyczy menu głównego w pełnym fis - postaram się sprawdzić czy uda się to uruchomić bo takie zegary wsadziłem do SIMALKA

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 10:05 pm ]
sprawdziłem - działą w zegarach immo3 pełny FIS - co można ttym zrobić? zgasić wyświetlacz lub sprawdzić numer błędu np że brakuje paliwa lub że żarówka spalona - tyle
gg

[ Dodano: 17 Wrz 2009 21:37 ]
mam jeszcze takie pytanko od jakiegos czasu nie pokazuje mi sie komunikat otwarcia tylnej klapy i bocznych drzwi.Czy moglem cos sam poprzestawiac np. w centralnym zamku albo gdzies indziej?



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzięki za odpowiedź greg

Post autor: tjwasiak » pt wrz 18, 2009 14:40

kamzi96 pisze:[ Dodano: 17 Wrz 2009 21:37 ]
mam jeszcze takie pytanko od jakiegos czasu nie pokazuje mi sie komunikat otwarcia tylnej klapy i bocznych drzwi.Czy moglem cos sam poprzestawiac np. w centralnym zamku albo gdzies indziej?
Padnięte styczniki (mikroswitche) w zamkach? Na to stawiam, bo mam to samo... A świeci Ci się oświetlenie wnętrza i bagażnika przy otwieraniu tych drzwi które nie wyświetlają się na szafie?

EDIT: Niestety znów trochę nieścisłości jest w temacie :( Otóż nie ma reguły że w zegarach IMMO2 nie da się czegoś włączyć... Kilka razy się nimi bawiłem i muszę powiedzieć że szanse są ~50%. Oczywiście mówię o VDO IMMO2. A jeśli chodzi o zegary innych producentów - tu szanse są dużo mniejsze. Odnośnie zegarów z Passata - po wgraniu softa od Golfa działają pod warunkiem zachowania właściwego IMMO, no i pod warunkiem że nie są to zegary z W8 - tam trzeba przerabiać płytę sprzętowo bo nie będzie pokazywał np. temperatury silnika. Jeśli chodzi o błędne wskazania prędkości - to można przekalibrować!!!
A w temacie temperatury silnika - oryginalnie w zakresie 72-104 pokazuje 90. Ja mam wyskalowane dokładnie, IMO to istotne przy mocniej podłubanych turbodoładowanych autach - przy tych 72 stopniach olej jest zdecydowanie za zimny!!! Tyle że teraz zimą (przy -10) po 20km ledwo łapię 90 stopni, ale wiem że to prawdziwe 90 :)
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 14:46 przez tjwasiak, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości