[Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » śr mar 14, 2007 14:44

kotem, wskaznik uszkodzony masz bo u mnie porusza sie z wyraznym oporem



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » śr mar 14, 2007 15:04

to Cieć zakichany co mi sprzedał ten licznik. Juz rozumiem dla czego udało mi sie go wynegocjować za 60zł. To co w nim zwalone to:
1. Dwie diody miały oderwane nóżki(woda i olej)
2. Połamana obudowa
3. Brak żarówek oświetlających
4. Zepsuty wskaźnik temperatury wody
5. Co jeszcze to się okaże jak podłacze wszytko, ale to jak wyzdrowieje.

PS. Chyba wystawie gościowi negatywa, bo wspomniał jedynie o pękniętej obudowie.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » śr mar 14, 2007 15:52

wal mu nega :jezor: wkoncu ukryl wady przedmiotu... i zglos sprawe do allegro koles bedzie mial nauczke... oczywiscie w takim przypadku niema co sie bawic w odeslanie licznika i zwrot kasy bo nie bedziesz mial ani kasy ani licznika nie warto ryzykowac w takim wypadku



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 14, 2007 18:07

kotem jak coś potrzebujesz z tych rzeczy to wal śmiało,mam chyba ze trzy liczniki rozkawałkowane...



Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » śr mar 14, 2007 22:28

sylwekzyla pisze:Witam!
Ja dziś własnie przełożyłem zegary na te z obrotomierzem i wszystko śmiga bez problemu. Stare miałem zakres prędkości 20-220 a teraz mam 20-200 i obrotek do 7000 i nie ma przekłamań
miales tak samo wtyki? dwie czy jedną? naskrob jak to zrobiłes... mialeś kłopot z odchyleniem tablicy zegarow? ja mam jakiś problem nie moge jej odchylić na tyle żeby wypiąć linke... ech!



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » czw mar 15, 2007 00:19

Klamek, odkręć ślimak ze skrzyni i wtedy wyciągnij zegary i swobodnie odłącz linkę



sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » czw mar 15, 2007 00:23

Klamek pisze:
sylwekzyla pisze:Witam!
Ja dziś własnie przełożyłem zegary na te z obrotomierzem i wszystko śmiga bez problemu. Stare miałem zakres prędkości 20-220 a teraz mam 20-200 i obrotek do 7000 i nie ma przekłamań
miales tak samo wtyki? dwie czy jedną? naskrob jak to zrobiłes... mialeś kłopot z odchyleniem tablicy zegarow? ja mam jakiś problem nie moge jej odchylić na tyle żeby wypiąć linke... ech!
Mialem na jeden wtyk, wszystko pasowało. Trzeba troche nakombinować żeby włożyć tam rękę i wypiąć wtyk. Około 10 minut kombinowałem. Popróbuj poprzechylać na boki i wgóre i w dół a na pewno ci się uda tak jak mi :okej:



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » czw mar 15, 2007 08:53

bongo pisze:kotem jak coś potrzebujesz z tych rzeczy to wal śmiało,mam chyba ze trzy liczniki rozkawałkowane...
dzięki bongo, ale mam nadzieje ze uda mi sie sklecić z 2 1. Najbardziej martwi mnie to całe opakowanie bo gość je nieźle zdewastował, a w moim nie ma tych otworów w szybce do ustawienia zegara. trochę wczoraj poprzycinałem, ale dalej nie wygląda to najlepiej.
Klamek pisze:miales tak samo wtyki? dwie czy jedną? naskrob jak to zrobiłeś... miałeś kłopot z odchyleniem tablicy zegarow? ja mam jakiś problem nie moge jej odchylić na tyle żeby wypiąć linke... ech!
Jak juz odkrecisz te dwwie sróbki które trzymaja licznik to przesun go na maksa w lewo lub w prawo i zdejmij go z tego metalu najpierw z jednej strony, a pottem z drógiej łape przekładasz przez koło kierownicy i masz gigant pole do popisu.

lub, odkręć od skrzyni linkę, a nie slimaka, jak przez pomyłkę napisał adi87, slimak jest w skrzyni, a nie na koncu linki, ale to doklada zbednej roboty, no chyba ze masz grabe jak szpadel to wtedy patent adi87 bedzie wskazany.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » czw mar 15, 2007 21:57

spoko będe dłubał!! taki bede!!

faktycznie tak zrobie odkrece linke przy skrzyni. z przesuwaniem jest lipa (lekko prawa strone podegne) bo linka jest strasznie naszpanowana (nie wiem czemu, albo po co?) łapki to mam, ale nieaż takie jak bochny chlebka... :grin:



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » czw mar 15, 2007 22:56

kotem, racja pomylilem sie z tym slimakiem chodzilo mi o linke :)



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » sob mar 17, 2007 16:12

Dzisiaj spadła gorączka do nieco ponad 37 więc postanowiłem zwieńczyć moje dzieło. Poszedłem do garażu wymontowałem stary licznik, w domu go rozkręciłem, przełożyłem wskaźnik temperatury dwa LED-y, przełożyłem trochę górnego plastiku, ten biały panel oświetlający, bo mam zrobiony na ledach niebieskich i juz mi sie nie chciało nowego zrobić, więc przełożyłem, no i do tego prędkościomierz(VDO), bo "nowy"(Motometer) poczas próby ustawienia na mój przebieg deczko skopałem, i wskazówka jakoś niemrawo opadała, do tego wymieniłem linkę od prędkościomierza, która strzeliła jakies dwa tygodnie temu, z którą miałem dzisiaj taką walke, że szok, bo jej producent chyba nie wzorował sie orginałem(część wchodząca do skrzyni była za gruba, a ta co wchodzi do licznika nie trzyma na zaczepie, i puki co jest bo jest, a ja nie mam na nią pomysłu)
Tymi oto schodami dotarłem do celu, licznik działa, obrotek działa, wskaźniki działają, zegarek działa. W moim przypadku koszt to:
60zł licznik z obrotkiem
35zł nowa linka do licznika
I kopę pracy, nerwów i wulgaryzmów własnych.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » sob mar 17, 2007 22:20

kotem pisze:Dzisiaj spadła gorączka do nieco ponad 37 więc postanowiłem zwieńczyć moje dzieło. Poszedłem do garażu wymontowałem stary licznik, w domu go rozkręciłem, przełożyłem wskaźnik temperatury dwa LED-y, przełożyłem trochę górnego plastiku, ten biały panel oświetlający, bo mam zrobiony na ledach niebieskich i juz mi sie nie chciało nowego zrobić, więc przełożyłem, no i do tego prędkościomierz(VDO), bo "nowy"(Motometer) poczas próby ustawienia na mój przebieg deczko skopałem, i wskazówka jakoś niemrawo opadała, do tego wymieniłem linkę od prędkościomierza, która strzeliła jakies dwa tygodnie temu, z którą miałem dzisiaj taką walke, że szok, bo jej producent chyba nie wzorował sie orginałem(część wchodząca do skrzyni była za gruba, a ta co wchodzi do licznika nie trzyma na zaczepie, i puki co jest bo jest, a ja nie mam na nią pomysłu)
Tymi oto schodami dotarłem do celu, licznik działa, obrotek działa, wskaźniki działają, zegarek działa. W moim przypadku koszt to:
60zł licznik z obrotkiem
35zł nowa linka do licznika
I kopę pracy, nerwów i wulgaryzmów własnych.
wrażenia.... bezcenne!



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » ndz mar 18, 2007 01:15

Klamek pisze:
kotem pisze:(...) W moim przypadku koszt to:
60zł licznik z obrotkiem
35zł nowa linka do licznika
I kopę pracy, nerwów i wulgaryzmów własnych.
wrażenia.... bezcenne!
:grin: dobłe!

A ja dziś zajrzałem pod kierownicę :jezor: Informuję niniejszym, że w wyniku oględzi okazało się, że mam DWIE WTYCZKI w moich zegarach VDO (Golf2 1.3NZ, rocznik 89).

...a może ktoś ma tanio licznik z obrotkiem na dwie wtyczki? :hmm:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz mar 18, 2007 10:56

Mac_Abra pisze:Informuję niniejszym, że w wyniku oględzi okazało się, że mam DWIE WTYCZKI w moich zegarach VDO (Golf2 1.3NZ, rocznik 89).
No przecież mówiłem Ci że masz dwie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości