[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » wt mar 13, 2007 18:10

. Jestem na etapie sprawdzania wszystkich lamp do MK3, zobaczymy ktore sobie beda najlepiej radziły z xenonem? pod koniec tygodnia bede testowal in pro![/quote]

helli soczewki takie co kiedys do gti i vr6 często zakładali sa dobre mój znajomy ma bi xenon iswieci ładnie

ja helli w sobotę będe miał przerobione soczewki z celisem ( ring) to moge fotke Ci wysłać


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt mar 13, 2007 18:22

Ja bede zakladal za 2 tygodnie xenony 8000 tys. pod lampy In Pro,jak zrobie to dam fotki.


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
Artur Gaska
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lis 28, 2006 18:03
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Artur Gaska » czw mar 15, 2007 01:19

kkkubek pisze:Ja bede zakladal za 2 tygodnie xenony 8000 tys. pod lampy In Pro,jak zrobie to dam fotki.
Ja tez zakladam teraz xenon do in pro i rowniez 8000K tylko nie wim kiedy znajde troche czasu? pewnie na poczatku nastepnego tygodnia...



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » pt mar 16, 2007 00:19

Artur Gaska pisze:
kkkubek pisze:Ja bede zakladal za 2 tygodnie xenony 8000 tys. pod lampy In Pro,jak zrobie to dam fotki.
Ja tez zakladam teraz xenon do in pro i rowniez 8000K tylko nie wim kiedy znajde troche czasu? pewnie na poczatku nastepnego tygodnia...
Witam Panowie, mam już od kilku dni in.pro na soczewce w pudełku w bagażniku, ale chce założyć tylko z xenonem, czekam na jakieś rozwiązanie, mam soczewki bixenonowe z najnowszego Passata kompletne z przetwornicami etc., ale są za duże żeby je przeszczepiać do nowych in.pro, z resztą szkoda mi troche kroić i rozszczelniać nowe lampy.. Tak więc szukam jakiegoś rozwiązania pod H7, prawdopodobnie kupię cały zestaw, ale nie wiem jakie żarniki wybrać.. Ktoś ostatnio 'doradzał' mi że do soczewki max to 4000-6000K, bo więcej to już tylko niebieska poświata i gorsze światło, czy to prawda?? Zależy mi tylko na bezpieczeństwie i jak najlepszym oświetleniu drogi..



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pt mar 16, 2007 00:24

żarniki xenonowe są ogólnie d2s soczewki . d2r odbłysniki i jeszcze jakies
ja do reflektorów soczewkowych celis ( ring ) zakładam d2s a te chińskie xenony prawie z biedronki to .....
lipa jak włożysz do soczewki halogenowej xenon to i tak Ci zabiora dowód rej. mi tez mogą bo to niezgodne z przepisami
poczytaj
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » pt mar 16, 2007 17:58

witam. dam wam link do bi-xenonow coprawda mam je w t4 ale byly przerabiane ze zwyklych lamp.polerowane szkla i zalozona soczewka bixenonowa. ten niebieski jest przed liftem i ma ringi a czarny po lifcie. kto raz pojezdzi na xenonie zawsze bedzie zmienial lampy zwykle na xenon. ja zachorowalem jakies 4 lata temu na xenon i w kazde auto laduje. mam namiary na dwoch ludzi ktorzy zajmuja sie profesjonalnie przerobkami lamp na bixenon. moge zainteresowanym dac na pw.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... aba02.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e23a3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a8d9a.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 0b1db.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4b83c.html

przetwornice hella zarowki osram soczewki z mercedesa

pozdrawiam
www.bus-forum.pl
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2007 23:10 przez stefany, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » pt mar 16, 2007 21:54

[quote="msokolek"]żarniki xenonowe są ogólnie d2s soczewki . d2r odbłysniki i jeszcze jakies
ja do reflektorów soczewkowych celis ( ring ) zakładam d2s a te chińskie xenony prawie z biedronki to .....
lipa jak włożysz do soczewki halogenowej xenon to i tak Ci zabiora dowód rej. mi tez mogą bo to niezgodne z przepisami


Ponawiam pytanie - jakie żarniki dadzą najwięcej światła na drodze, ile Kelvinów??



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt mar 16, 2007 22:44

Ej no ale dobra tak czytam ze zakładacie te zestawy a allegro ale jak to jest w praktyce?
Trzeba cos przerabiać w lampach?Konkretnie chodzi mi o soczewki. Czy tylko przekladacie zarówki i łądnie wszystko siedzi :chytry:



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pt mar 16, 2007 23:04

Ponawiam pytanie - jakie żarniki dadzą najwięcej światła na drodze, ile Kelvinów??[/quote]

żarniki xenonowe maja ogólnie 25 w albo cos koło tego ile Kelwinów nie wiem jutro jadę po te moje xenonki to jak mi zmierzą to Ci powiem
ale ja nie mam zestawu z allegro albo z forum tych 800 1200 1000 i ile chcesz ja mam poprostu żarówki d2s Helli i przetwornice Helli
jutro jak mi założą i powiedzą co i jak to moge napisać


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » sob mar 17, 2007 00:55

lolo_golf pisze:Ej no ale dobra tak czytam ze zakładacie te zestawy a allegro ale jak to jest w praktyce?
Trzeba cos przerabiać w lampach?Konkretnie chodzi mi o soczewki. Czy tylko przekladacie zarówki i łądnie wszystko siedzi :chytry:
W takich lampach jak twoje czyli soczewka,wkladasz taki zestaw podlaczasz przetwornice i wszystko,no i przydalo by sie dobrze lampy ustawic zeby po oczach nie dawac :bajer:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob mar 17, 2007 13:45

kkk13 pisze:Ponawiam pytanie - jakie żarniki dadzą najwięcej światła na drodze, ile Kelvinów??
Kiedys wyczytalem, ze najlepsza widocznosc osiaga sie przy okolo 5400 kelwinow
kkkubek pisze:W takich lampach jak twoje czyli soczewka,wkladasz taki zestaw podlaczasz przetwornice i wszystko,no i przydalo by sie dobrze lampy ustawic zeby po oczach nie dawac :bajer:
Niby tak, ale soczewki do zwyklych zarowek nie do konca sa dobre do xenonow, chodzi o ustawienie zarnika wzgledem soczewki i ustawienie odpowiedniego strumienia swiatla, ktory przy xenonach ma duzo wieksze znaczenie od normalnych zarowek. Najlepiej kupic komplecik z soczewka i to wpasowac do lampy :bajer:



Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » sob mar 17, 2007 13:54

kkkubek pisze:W takich lampach jak twoje czyli soczewka,wkladasz taki zestaw podlaczasz przetwornice i wszystko,no i przydalo by sie dobrze lampy ustawic zeby po oczach nie dawac :bajer:
Niby tak, ale soczewki do zwyklych zarowek nie do konca sa dobre do xenonow, chodzi o ustawienie zarnika wzgledem soczewki i ustawienie odpowiedniego strumienia swiatla, ktory przy xenonach ma duzo wieksze znaczenie od normalnych zarowek. Najlepiej kupic komplecik z soczewka i to wpasowac do lampy :bajer:[/quote]

Tylko wtedy jest duzo zabawy,wieksze koszta,jak juz robic tak to od razu spryskiwacze tez sie powinno miec i stabilizacje,jak w ten sposob na to patrzec :bajer:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » sob mar 17, 2007 14:57

moj znajmoy ma w lampach in pro wstawiony zestaw z allego hid...nie wymienial soczewki i swieci to bardzo ladnie..ja sie narazie zastanawiam...czy ladowac xenon bo jak przepis wejdzie jazdy na swiatlach caly rok to nie nadaze zarowek kupowac..ktore zreszta tanie nie sa..chyba ze cos wykombinowac i zrobic tak zeby xenon swiecil w nocy a zwykly halogen w dzien


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » sob mar 17, 2007 15:09

kolego ktos ci glupot naopowiadal ze zarowki xenonowe sie szybko przepalaja. ja jezdze juz drogim autem na xenonie i mam zarowki juz 2 lata w poprzednim mialem 3 lata. dodam jeszcze ze jezdze i jezdzilem caly czas na swiatlach 24 h. niewymienilem jeszcze nigdy zarowki robie okolo 35 tys km/rocznie z tego 70 % to miasto niewiem jak to bedzie w przeliczeniu na godziny pracy zarowki ale chyba sporo. jak masz dobrej firmy zarowki i przetwornice to wszystko bedzie ok.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości