[Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » pn mar 12, 2007 17:04

przemekkum, sprawdź woltomierzem 11pin w kostce bo to on jest odpowiedzialny za wskazywanie obrotów. Tyle jak dodajesz gazu podnosi się napiecie, ile masz obr tyle pokaze Ci miernik.

PS przyszły mi dzisiaj zegary, ktoś mocno dłubał przy oświetleniu i jest dosc mocno obudowa uszkodzona. Próbował ktoś przekładać bebechy di starego opakowania??


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » pn mar 12, 2007 20:06

Ja z 3 licznikow zrobilem sobie jeden gdyz kazdy mial jakis feler . Zabawa polega tylko na odkreceniu calosci i ponownym skreceniu . Uwazaj tylko jak bedziesz wyczepial wtyczki z foli ktore ida do diod i predkosciomierza ( ja niestety jedna wyrwalem :/ i wtedy potrzebny byl 3 licznik ze sprawna folia ).


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn mar 12, 2007 20:08

kotem pisze:Próbował ktoś przekładać bebechy di starego opakowania??
Nie raz,jaki masz problem?



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » pn mar 12, 2007 21:05

Licznik, który kupiłem miał mieć połamaną tylko tą białą o budowę od góry a okazało się, że jest cały połamany od góry, ktoś w bardzo głupi i prymitywny sposób chciał zmienić źródło światła na jakiś neon czy coś i wyszło jak wyszło. Chciałem sie dzisiaj za to zabrać, ale tak mnie rozłożyło, że ledwo żyje. Jak sie pozbieram, to poćwiczę rozbieranie na liczniku od passata B2 są dosyć podobne. A powiedzcie mi jeszcze, czy da się przełożyć sam wałek, który pokazuje ile ma przejechane? Ja mam juz na stukane 237kkm a na tamtym liczniku jest 173kkm dodam, że moje oryginalne to VDO a nowe to MotoMeter.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
przemekkum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: śr maja 03, 2006 13:33
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: przemekkum » pn mar 12, 2007 23:12

licznik jest sprawny w 100% bo przedkladalem dzis do golfa kolegi. ale u mnie w czarnej wtyczce sa inaczej rozlozone kable( brak u mnie bialo czerwonego ale jest o jeden niebieski wiecej niz u kolegi) musze zobaczyc czy idzie impuls z cewki.



Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » pn mar 12, 2007 23:48

zobacz gdzies tu w tym temacie ktos zapodał opis tych wtyczek-co do czego, i pozamieniaj tak zeby bylo dobrze



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » wt mar 13, 2007 00:11

na stronie glownej vwgolf.pl w dziale porady masz pinouty zegarow :bajer:



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » wt mar 13, 2007 01:09

bongo pisze:
Mac_Abra pisze:Gość, który sprzedaje licznik powiedział, że "jest z auta po 87r więc będzie do mnie pasował" (?!?!)
To gość nie wie co pisze...Do końca 89r,były dwie wtyczki,pózniej jedna.
Ktoś zna może "najkrótszą drogę", żeby sprawdzić, ile jest u mnie wtyczek?
Odkręć dolną część deski po stronie kierowcy,chyba pięć śrub i odchyl do dołu.Jak wsadzisz głowe to zobaczysz ile jest wtyczek jeśli chcesz sie naocznie przekonać.
Dzięki Wam wszystkim za pomoc chłopaki :pub: , jak tylko znajdę trochę czasu, to mu zajrzę gdzie trzeba! :)

Jak się okazało z licznikami chyba jednak poczekam, więc już mi się tak nie śpieszy :/ Ale muszę się dowiedzieć na przyszłość - żebym wiedział, "na czym stoję" :)

przemekkum, a od jakiego do jakiego Golfa dokładnie przekładasz? Nie chciałbym mieć jeszcze więcej niespodzianek...


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt mar 13, 2007 10:25

kotem pisze:że moje oryginalne to VDO a nowe to MotoMeter.
Nie bardzo.Prościej bedzie poluzować w nowym i ustawić właściwy przebieg.



Awatar użytkownika
przemekkum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: śr maja 03, 2006 13:33
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: przemekkum » wt mar 13, 2007 11:36

[quote="kotem"]przemekkum, sprawdź woltomierzem 11pin w kostce bo to on jest odpowiedzialny za wskazywanie obrotów. Tyle jak dodajesz gazu podnosi się napiecie, ile masz obr tyle pokaze Ci miernik.

nie mam zadnego napiecia na tym 11 pinie. gdzie go szukac albo czy moze poprowadzic nowy kabel od cewki??



sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » wt mar 13, 2007 22:12

Witam!
Ja dziś własnie przełożyłem zegary na te z obrotomierzem i wszystko śmiga bez problemu. Stare miałem zakres prędkości 20-220 a teraz mam 20-200 i obrotek do 7000 i nie ma przekłamań



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » śr mar 14, 2007 09:32

przemekkum pisze:nie mam zadnego napiecia na tym 11 pinie. gdzie go szukac albo czy moze poprowadzic nowy kabel od cewki??
Owszem mozesz, ale to juz bedzie troche zabawy, niestety nie powiem Ci gdzie się wpiąć w cewkę bo jestem tak chory ze do garazu sie nie sturlam. nie chcę Cię podłamywać, ale może być tak, że masz jakąś inną cewkę i dla tego nie działa, ale może być też tak, że kabel jest wpięty nie w ten port co trzeba więc znowu miernik w łapy wkładasz igiełkę w piny bo sondą się nie do dłubiesz i sprawdzasz każdy po kolei, a nóż widelec jakiś hitler sie pomylił i wpiął kabel nie tam gdzie trzeba. A właśnie a masz w ogóle wpięty kabel do portu 11?

PS. Polecam zdjęcie tej czarnej osłonki bo inaczej nie wiele podziałasz :P


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » śr mar 14, 2007 13:36

przemekkum pisze:nie mam zadnego napiecia na tym 11 pinie. gdzie go szukac albo czy moze poprowadzic nowy kabel od cewki??
jakbys chcial ciagnac od nowa z cewki to podlaczasz w miejscu gdzie jest podlaczony kondensator



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » śr mar 14, 2007 14:08

Pojawił się kolejny problem, a w sumie to sam go sobie znalazłem.
Mianowicie jak przechylam zegary na jeden, lub drugi bok to wskazówka od temperatury wody też się przeczyla i to na maxa w prawo lub w lewo, czy to normalne, czy jest zwalony ten wskaźnik??


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości