Moje oświetlenie nawiewów mk3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: rojbert » pn gru 18, 2006 11:01

rydzu pisze:Marcinek, Co do twojego panelu, to widzę, że nie masz w środkowum pokrętle dodatkowego ringu :-) Stąd masz punkty na oświetleniu.

Co do Indiglo. WIelu zostało już tutaj powiedziane i sami widzicie że to nie jest koszt 50 pln tylko 50 + inwerter. Koszt więc nieporównywalnie większy niż zrobienie tego moją metodą.
Wygląda to całkiem ładnie na zdjęciach, tylko inverter niestety będzie piszczał jak nic. Owijanie go nic nie da, ponieważ może to spowodować jego znaczne nagrzanie i nawet przepalenie.
może mi toś powie jak polepszyć choć trochę podświetlanie panela nawiewu
nie zależy mi na zmianie koloru itp ale na tym aby choć trochę byłoby lepiej widac
myślałem o 2 diodach białych na skrajnych pokrętłach gdyż srodkowe jest w miarę dobrze oświetlone, czy ktoś juz coś takiego robił i jaki był efekt



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn gru 18, 2006 11:10

Wsadzenie białych diód na pokrętłąch nic nie da. Musisz wsadzić taki kolor, jaki chcesz mięc, czyli poprawiając fabrykę -zielony.
Kolor podświetlenia oryginalnie jest nadawany przez kawałek zielonego plastiku dookoła żarówki. Żarówka jest jedna, na środku i dlatego właśnie środkowe pokrętło jest oświetlone dobrze.

Zamiast wsadzać diody w pokrętłą, wsadz je na końce pająka przewodzącego światło, problem będzie rozwiązany.

Ja u siebie mam idealnie wszystko podświetlone w serii więc w nowym samochodzie jeszcze nic nie ruszam. Radio troszeczkę nie pasuje pod kolor, ale na wiosnę znowu cała deska do przerobienie :-)



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » pn gru 18, 2006 11:29

rydzu pisze:Marcinek, Co do twojego panelu, to widzę, że nie masz w środkowum pokrętle dodatkowego ringu :-) Stąd masz punkty na oświetleniu.
a masz takowy ring moze na zbyciu ? :)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn gru 18, 2006 11:47

Marcinek, tak się składa że kilka mam :-) Jak coś to pisz na PW.



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » pn gru 18, 2006 17:22

rydzu pisze:Wygląda to całkiem ładnie na zdjęciach, tylko inverter niestety będzie piszczał jak nic.
w sumie to jeszcze nikt sie nie skarzyl na piszczacy inwerter przy samych tarczach indiglo.mialem katody w kompie i nic nie piszczalo :-k


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt gru 19, 2006 07:20

pavello, bo wentylator ci głośniej choził niz inwerter a i obudowę masz przecież wygłuszoną.

Wszystko tak naprawdę zależy od inwertera. Ja kiedyś tez miałem konkretne neony w któych inwerter był barfzo cichy.

Tak naprawdę dla mnie kluczową kwestią tutaj jest kwestia kosztów. Jak ktoś ma siano żeby wywalić na Indiglo (czego wcale nie neguję) i inwerter do tego, to pewnie stać go też na 50 pln do panelu ogrzewania. Ja osobiście wolę przeznaczyć to siano na inne wypasiki :-)



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » wt gru 19, 2006 13:49

rydzu pisze:pavello, bo wentylator ci głośniej choził niz inwerter a i obudowę masz przecież wygłuszoną.

Wszystko tak naprawdę zależy od inwertera. Ja kiedyś tez miałem konkretne neony w któych inwerter był barfzo cichy.
i tu sie niestety mylisz.moich wentylatorow w komputerze prawie w ogole nie slychac,a niepotrzebne moga wylaczyc.obudowa natomiast na czas montazu byla rozkrecona.moze trafil mi sie cichy inwerter,albo innym trafil sie glosny w przpadku tarcz indiglo,ktore sam planuje zakupic :) chetnie bym zmontowal cos sam,ale moja wiedza na temat elektryki jest zbyt mala :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt gru 19, 2006 14:19

pavello pisze:ale moja wiedza na temat elektryki jest zbyt mala
no to faktycznie, nie masz innego wyjścia tylko zapłacić już za gotowe rozwiązania :-)

Szkoda, bo sam wiem z doświadczenia jaką frajdę daje samodzielne zrobienie czegoś nowego w swoim samochodzie.



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » wt gru 19, 2006 14:20

Rydzu, masz na myśli tego pająka?

Obrazek



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt gru 19, 2006 15:04

Nie, mam na myśli tego pająka który jest od środka. Zasłonięty białym plastikiem.

Ten który jest na dole zdjęcia.
Obrazek



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » wt gru 19, 2006 15:37

rydzu pisze:Licznik pokaż dopiero jak skończymy robić wszystko, bo teraz możęsz tylko zepsuć efekt :-)

Dowód na to że jest to wykonalne i ładnie wygląda.
obiecana fotka
Obrazek
w rzeczywistosci prezentuje sie o niebo lepiej i nie ma rozowych wskazowek :P calosc wykonania by Rydzu łacznie z wycieciem nowych tarcz zrobieniem podsiwetlania wyswietlaczy, tarcz oraz nowych wskazowek. THX Rydzu :pub:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » wt gru 19, 2006 16:52

daj wieksza fote :P bo tu nic nie widac ;d



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » śr gru 20, 2006 00:19

Obrazek


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » śr gru 20, 2006 01:10

Witam zakonczylem jedna czesc pracy a to efekty :)
sorki za fotki ale telefonem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości