Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Yoo! » sob lut 21, 2015 17:01

lukaszwidz3 pisze: nad 4 spędziłem 1,5 dnia tylko z papierami i przechodziłem stopniowo...

:rotfl: dobre hehe, 1,5 dnia, nie no kolego z całym szacunkiem ja swoje robie juz ok. 4 godziny (jedna sztuka), a jestem przy papierze 600, tak więc moim zdaniem za mało czasu poświęciłes na szlif i stąd te ryski :hmm:


Mxteam, chcesz zedrzeć lakier go gołego alu czy tylko wypolerować klar znajdujący się na nim, jeśli to drugie to wez sobie papier wodny (2500, nie grubszy,jedynie cieńszy) namocz w ciepłej wodzie w odrobiną płynu, przeleć delikatnie całą felgę, następnie suszysz, bierzesz pastę np autosol,albo k2 to alu i polerujesz.

Patrz wyżej, bo właśnie jestem na etapie polerki tych samych felg.



Awatar użytkownika
mxteam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 21, 2015 15:05

Polerowanie aluminium

Post autor: mxteam » sob lut 21, 2015 23:25

W sumie to mi obojetne,chcialbym aby ladnie sie swiecilo i zakryc jakos te rysy zeby nie bylo widac.
Wiec jak polecasz co robic?. A czy musze kupowac specjalnie tego spectruma do usuwanai lakieru? czy jak samym wodnym przelece to starczy?.



lukaszwidz3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lis 02, 2010 21:17

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: lukaszwidz3 » ndz lut 22, 2015 10:00

Yoo! pisze:
lukaszwidz3 pisze: nad 4 spędziłem 1,5 dnia tylko z papierami i przechodziłem stopniowo...

:rotfl: dobre hehe, 1,5 dnia, nie no kolego z całym szacunkiem ja swoje robie juz ok. 4 godziny (jedna sztuka), a jestem przy papierze 600, tak więc moim zdaniem za mało czasu poświęciłes na szlif i stąd te ryski :hmm:


Mxteam, chcesz zedrzeć lakier go gołego alu czy tylko wypolerować klar znajdujący się na nim, jeśli to drugie to wez sobie papier wodny (2500, nie grubszy,jedynie cieńszy) namocz w ciepłej wodzie w odrobiną płynu, przeleć delikatnie całą felgę, następnie suszysz, bierzesz pastę np autosol,albo k2 to alu i polerujesz.

Patrz wyżej, bo właśnie jestem na etapie polerki tych samych felg.
A czy nie doczytałeś że robiłem to na maszynce czyli początkowo też machałem ręką tylko to nie miało sensu bo po 2 dniach pracy przy jednym rancie dałem sobie spokuj i zajołem się za ogarnięcie maszynki.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie aluminium

Post autor: Yoo! » ndz lut 22, 2015 14:17

Doczytałem :)
Co nie zmienia faktu, że jak są jeszcze ryski, materiał jest źle wyczyszczony papierem.

Co do "mazi"
viewtopic.php?f=14&p=4840365#p4834853" onclick="window.open(this.href);return false;


Spróbuj użyć innej pasty, ja kawałek alu polerowałem k2 do alu felg i wyszło elegancko, ale na sam koniec najlepiej przeleciec czymś nieco lepszym, jak np Hot Rims Mag and Aluminum Polish. Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
mxteam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 21, 2015 15:05

Polerowanie aluminium

Post autor: mxteam » pn lut 23, 2015 11:02

Czyli dobrze zrozumiałem?, przeciągnąc mam papierem wodnym 2500 delikatnie i mogę od razu nakładać pastę i polerować?. Wyda to ;)?. Czy kupić lepszą pastę, probowalewm wczesniej zieloną pastą polerską i autosolem i niestety, efekty mizerne.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie aluminium

Post autor: Yoo! » pn lut 23, 2015 12:09

Słuchaj, nie wiem jak głębokie masz te rysy, jeśli są delikatnie i są one widoczne tylko na klarze (bezbarwnej powłoce) to weź papier wodny granulacji 2000, następnie 2500 i przeleć całość, a na koniec wszystko jakąś pasta.
Ja nie używałem autosola, natomiast wypróbowałam z K2 do polerowania alu i daje radę.
Zielonej kostki nie próbowałem, bo miałem inne specyfiki.
Na sam koniec możesz zabezpieczyć jakimś woskiem do felg.


Jeśli rysy są głębokie jak np było w przypadku moich felg to zdzierasz do gołego, czyli możesz zastosować a preparat ledo usuwania lakieru, ale proponuje najpierw spróbować z opcją pierwszą :)



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Polerowanie aluminium

Post autor: Fastener » czw lut 26, 2015 18:58

Witam jaki dobry środek usuwania lakieru z aluminium ? Bo dzisiaj zaatakowałem swoje borbety zestawem do polerki który sobie wcześniej przygotowałem jednak stanąłem na pierwszej feldze... cały dzień usuwam z niej lakier środkiem Paint Remover od K2 szpachelką plastikową i szpachlą metalową jednak gdzie niegdzie dalej widzę bazę. Dodam, że spisikałem felgę obficie pierwszy raz usunął tylko klar potem drugi raz wtedy usunął bazę na rancie. Na rotorze musiałem trzeć papierami począwszy od 200 i tak skończyłem na 800 narazie tragedia... Ten scansol daje radę bo czytam te strony i ludzie różnie piszą...



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » czw lut 26, 2015 22:12

scansol to .... teraz jest "ekologiczny" i nie daje rady spróbuj paint removera czy jakoś tak



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Polerowanie aluminium

Post autor: Fastener » czw lut 26, 2015 23:39

Paint removera mam i jest słaby zdziera jedynie klar i trochę bazy.



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Polerowanie aluminium

Post autor: remekmk2 » czw lut 26, 2015 23:47

W praktyce nie każdy środek dziaała tak samo.
Scansol ekologiczny jest do niczego a paint remover od k2 nadaje się tylko do klara.
Stronę czy dwie wcześniej jest podana firma lepszego paint removera.


Jak najskutecznej zlikwidować białe mleko po psim moczu i chemi z myjni z polerowanego alu???


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » pt lut 27, 2015 00:13

remekmk2, Autosol/Mothers/Megs + szmatka z mikrofibry i lecisz :D



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pt lut 27, 2015 00:15

Scansol w wersji Strong działa dobrze, jest dostępny na Allegro



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » pt lut 27, 2015 00:32

Panowie jakie pasty polerskie polecacie to Autosolu oczywiscie po autosolu jest lustro ale są małe ryski i chciał bym o mniejszej granulcji + żeby jakos uwydatnić bardziej blask :D



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Polerowanie aluminium

Post autor: remekmk2 » pt lut 27, 2015 00:44

Banita95, dzięki

Ma ktoś dobry i sprawdzony srodek od zabezpieczenia alu?


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości