[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: lwlw » pt lut 21, 2014 21:30

W 1C0...799B jest ta opcja, bez B też zdaje się miałem, nic nie musiałem aktywować.



yoker1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 11, 2014 21:55

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: yoker1988 » czw mar 13, 2014 09:01

greg,

Siemka mam pytanko kopiłem golfine w kombi wersja basic i ktoś wcześniej podłączył el szyby i alarm. Przełączniki do szyb zamiast być w drzwiach są w przednim panelu nad radiem ale ok. W czasie sprzątania w miejscu pasażera poruszyłem przewodami i kostka i zaczął świrować centralny , dodatkowo nie mam oświetlenia kabiny . Co dziwne wyjąłem bezpiecznik od schowka a schowek nadal się świeci :P. Powiedz od czego najlepiej zacząć sprawdzać i gdzie szukać przyczyny? Czy to mogą być tylko źle wpięte przewody do kostek i dlatego się tak dzieje??



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » pt mar 14, 2014 10:59

ktoś wcześniej podłączył el szyby i alarm
zestaw uniwersalny przypuszczam ?
są w przednim panelu nad radiem
tez tak mialem na poczatku- i zesta to uniwerka.
zaczął świrować centralny,nie mam oświetlenia kabiny
oswietlenie wogole nie trybi ?? jak przelaczysz w glownym panelu nad lusterkiem to tez nie dziala ??
sprawdz przelotki w drzwiach- moze gdzies sa przerwane kable. co do oswietlenia kabiny- przypuszczam utlenione styki- z komfortu wychodzi bodajze czerwono niebieski- kabel i laczy sie z 6 kabelkami (z pamieci pisze ) ktore rozchodza sie do lampek oswietlenia. szukaj. sprawdz napiecie czy dochodzi, moze masy brak... na odleglosc ciezko stwierdzic i doradzic. moze poprostu bezpiecznik spalony :smoke: bezpiecznik nr 14 sprawdz


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: riccardoa » czw mar 20, 2014 13:03

eFIeLiPeO pisze: co masz na mysli opoznione ??
Zapewne chodzi o stopniowe ściemnianie i wygaśnięcie.



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Freddy » pt kwie 11, 2014 11:27

Witam. Mam komfort 1C0 962 258 N na 3 wtyki jaki dać pod elektrykę szyb i luster może być 1C0 959 799 E też jest na 3 wtyki??



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: kamil1555 » pn kwie 21, 2014 10:08

Freddy pisze:Witam. Mam komfort 1C0 962 258 N na 3 wtyki jaki dać pod elektrykę szyb i luster może być 1C0 959 799 E też jest na 3 wtyki??
1C0 962 258N to jest moduł centralnego zamka, wiec możesz zamontować 1J0 959 799AH lub 1C0 959 799B( w zależności czy masz w aucie CAN czy nie oczywiście są auta z drugiej połowy 99, które mają częściowy CAN, ale wtedy czeka Ciebie zmiana licznika na taki z CAN). A wtyczki i tak musisz przerabiać i tworzyć nowe(zapomnij,że wepniesz i będzie działało), lecz dużo przewodów można wykorzystać mając centralny ze scyzoryka.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: wojti2001 » śr cze 11, 2014 20:45

Panowie, pisze tutaj bo tu najwiecej uzyskam odpowiedzi w kwestii modulu komfortu. Ogolnie mialem problem z migajacym oswietleniem wnetrza. Kupilem wiec taki sam modul komfortu jak mialem a mianowicie 1J0 959 799 Ah. W miedzy czasie moj modul padl calkiem bo juz nie mozna sie z nim wogule polaczyc. Rozmawialem z kolega greg ze nalezy VCDsem pod dosem poprzepisywac wartosci z jednego modulu do drugiego, aby wszystko dzialalo. Teraz tego nie zrobie bo nie moge sie polaczyc. Po zamontowaniu nowego modulu sprawa wyglada nastepujaca. Centralny zamek dziala na 4 drzwi i 4 elektryczne szyby. Problem jest nastepujacy:
1/ Nie dziala elektryczna klamka w tylnej klapie (mam varianta)
2/ Po zalaczeniu zaplonu przez jakies 15 sec migaja kierunkowskazy
3/ Dioda centralnego zamka miga odrazu po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki

Pomoze ktos co musze przeprogramowac programem VCD-pro aby wszystko dzialalo ??


MK IV AJM

tomczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 04, 2013 18:44
Lokalizacja: Rzeszów

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: tomczi » ndz cze 22, 2014 23:37

Witajcie od jakiegoś czasu myślę nad montażem elektrycznych szyb do mojego 2-drzwiowego Golfa 4, rocznik 99 silnik AGR.
Z tego co czytałem wychodzi że muszę się bawić w jakieś moduły komfortu i elektryczne lusterka co wolałbym pominąć, zastanawiałem się też nad chińszczyzną, ale jednak wolałbym wykorzystać oryginalne silniczki, jedynie zasada działania uniwersalnych zestawów mi odpowiada. Chodzi o to by pominąć lusterka i moduł, żeby silniczek dostawał od razu napięcie i był sterowany jedynie przyciskiem, bez zbędnych komplikacji w stylu automatyczne domykanie itd. Moje założenia to prostota wykonania i cięcie kosztów. Pytanie czy radę ogarnąć coś w tym temacie i gdzie zamontować przyciski, skąd poprowadzić napięcie, i czy silniczki można by wsadzić od razu w miejsce korbek? Wolałbym również nie zmieniać boczków gdyż te mi odpowiadają, a ich zmiana to dalsze komplikacje. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt cze 24, 2014 11:26

tomczi pisze:gdzie zamontować przyciski
gdzie wygodnie...tylko tak żeby wtyczki pod spodem o nic nie haczyły
tomczi pisze:skąd poprowadzić napięcie
plus po zapłonie, pod skrzynką przekaźników mas żółte złącze
tomczi pisze:czy silniczki można by wsadzić od razu w miejsce korbek?
tak

PS Zerknij na mój podpis



slawcioo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 04, 2014 11:51

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: slawcioo88 » pt lip 04, 2014 12:05

Chciałbym podłączyć moduł 1J0 959 799 AH na stole i nie mogę się połączyć, kostka niebieska: 22 i 3 - +12V, 23 - masa, 11 - linia K, kostka żółta: 12 i 14 - +12V. Tak podłączam i brak połączenia orientuje się ktoś czy jeszcze coś jest potrzeba podłączyć aby połączyć się z komputerem? Z kablem i kompem wszystko ok łączę się w samochodzie bez problemów.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra

Post autor: cinek2004 » ndz lip 06, 2014 12:09

A interfejs zasiliłeś?



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: wojti2001 » pn lip 07, 2014 11:37

Dla potomnych: jezeli ktos posiada varianta i wymieni modul komfortu 1J0 959 799 AH i pojawia sie problem z samo zamykaniem sie auta to pewnie jest to modul z sedana. Aby dzialal prawidlowo w variancie trzeba zmienic nastepujace wartosci eepromu:

04295 - 64
04283 - 64
04289 - 2

Informacje kiedys podawal kolega greg (nie znalazlem jej w tym temacie) a ja ja uzyskalem od kolegi MaciekV5.


MK IV AJM

slawcioo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 04, 2014 11:51

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: slawcioo88 » pn lip 07, 2014 21:41

Oczywiście zasilam z tego samego akumulatora co moduł komfortu, próbowałem także podłączać pod linię l i obie k i l i nic, moduł na pewno sprawny był kiedyś podłączony w samochodzie.



cjubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 12, 2012 12:38
Lokalizacja: Sosnowiec

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: cjubas » czw lip 10, 2014 08:11

A ja przy przejsciu z 1j0 na 1c0 napotkalem na problemy, ktorych nie umiem rozwiazac juz lare dni.
Przedewszystkim - brak komunikacji komfortu z vagiem. Linia k jest podlaczona, sygnal jest (sprawdzalem oscyloskopem), can tez jest. Zasilanie glowne dociagniete. Jedyny kabel jaki nie jeest podpiety to zielono-brazowy do slupka A. Oprocz braku komunikacji wystepuje jeszcze:
- oswietlenie wewnetrzne dziala jakby na odwrot. Bez kluczyka w stacyjce, gasnie od razu. Gdy silnik jest odpalony, nie gasnie od razu po zamknieciu drzwi, tylko wylacza sie z opoznieniem czasowym, plynnie gaszac.
- nie dzialaja przyciski szyb, na zadnych drzwiach, glownie myslalem ze to kwestia podlaczenia modulu do kompa, ale jak juz pisalem komunikacja nie dziala.
- dziala odmykanie,domykanie szyb przez przytrzymanie przekreconego kluczyka w zamku.
- pokazuja mi sie otwarte drzwi na liczniku
- dzialaja przyciski otwierania/zamykania samochodu na panelu.

Noi to chyba tyle... macie na to recepte, rady? Bo ja juz jestem bezsilny, przejrzalem pinologie parenascie razy, wszystko powinno byc dobrze podpiete.. kupilem tez drugi modul komfortu, i dzieje sie to samo.

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości