[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Gitner » ndz lut 09, 2014 22:26

lisek666 pisze:Witam panowie otóż mam przeriobony tempomat z mfa
Wystarczy połączyć wtyczkę MFA z wtyczką pod deską, kolor w kolor i powinien tempomat pracować poprawnie, zrób tak i dopiero podaj screeny z logami.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: bocian19 » pn lut 10, 2014 01:01

lisek666,

ustal sobie w manetce ktory kabelek to + i podepnij go pod czarny w kostce co idzie z auta.
rzeszte kabelkow zamieniaj do momentu az zacznie wsio normalnie dzialac. ja tak zrobilem bo po kolorach nie szlo nic...


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
lisek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob cze 19, 2010 11:09
Lokalizacja: lubcza

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: lisek666 » pn lut 10, 2014 20:09

witam,panowie otóż manetkę mfa mam manetkę przerobioną tak jak na tym filmiku http://majsterek-debesciak.pl/filmy.php ... film&id=35" onclick="window.open(this.href);return false;, a teraz do rzeczy przejdę więc co sprawdziłem i jak sytuacja wygląda,więc manetka zamontowana kable do kostki wpięte,zrobiłem test manetki na żarówkę i do kostki prąd idzie i z niej dalej do manetki wszystkie przełączniki w manetce działają,ale przy próbie uruchomienia go prze jeździe w zakresie od 35km/h do 140km/h dalej nie załącza,wiec VAG na kolana i patrze na błędy wyskoczył mi błąd (czujnika prędkości pojazdu) ale licznik działa i pokazuje prędkość,dezaktywowałem tempomat i aktywowałem od nowa i dalej nic,kable w kostce przekładałem na rożne sposoby to wyskakuje błąd przełączników dla GRA 45,następnie wszedłem w grupę 006 i nie wiem czy dziś problemu nie rozwiązałem przypadkiem bo nie pokazuje podczas jazdy km/h w rubryce speed.i gdy wciśnięty jest hamulec dziwna wartość w rubryce ostatniej.czy może być winny za to czujnik ten w skrzyni z tyłu???
dodam że miałem oryginalny tempomat i raz przy próbie uruchomienia nie załączał się więc kupiłem i przerobiłem manetkę od mfa a tu dalej kicha :-(Obrazek



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: bocian19 » pt lut 14, 2014 23:18

Moze padl Ci impulsator? Pokazuje ci prekdosc na liczniku i liczy km??


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
lisek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob cze 19, 2010 11:09
Lokalizacja: lubcza

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: lisek666 » ndz lut 16, 2014 13:33

bocian19 licznik pokazuje prędkość i km liczy normalnie ale w vagu w grupie 006 w pierwszej kolumnie nie pokazuje prędkości podczas jazdy a chyba powinien pokazywać,impulsator wyciągałem nie widziałem nic on musiał paść z dnia na dzień,wychodzą z niego trzy kable więc może jeden do tempomatu a drugi do licznika,na dniach będę miał może drugi zobaczymy.

edit po dłuższych poszukiwaniach
panowie otóż zrobiłem prawie wszystko prócz tego co zostało mi żeby ciągnąć kabel z czujnika do ECU pin 43.tzn czujnik wymieniony tempomat nie działa dalej,zabrałem się za licznik bo myślałem że to on jest winien więc zrobiłem jak kolega pisał mostek za licznikiem i dalej lipa nie działał licznik,czy ktoś z was może mi powiedzieć gdzie idzie srodkowy kabel z czujnika prędkości czyli ten biały z niebieskim paskiem??? czy on idzie bezpośrednio do ECU czy gdzieś jeszcze wchodzi w kabinę???
edit
Witam,panowie tempomat uruchomiony,zaparłem się i musiałem to zrobić bez lutowania żadnych kabli,całą skrzynkę z tyłu wypiąłem wpiąłem ponownie nic tam nie znalazłem,ale nie wiem czy problemem nie był kabel za radiem schowany,który po zlutowaniu o dziwo tempomat zaczął działać,ale zauważałem zmianę po przyciśnięciu przycisku SET samochód nie przyspiesza jak dawniej gwałtownie tylko taki mulasty się lekko zrobił czy przyczyna gdzieś tkwi w przewodach?? jeszcze miał ktoś taki problem??
edit
witam,otóż po dużych testach nie działającego tempomatu,tempomat działa jak należy,tzn wszystkie przyciski działają wraz z resume,u mnie przyczyną nie działającej manetki był kabel sygnału prędkości za radiem który kiedyś przy wyjmowaniu razu musiałem urwać,po zlutowaniu wszstko śmiga więc tyle u mnie może komuś się przyda.
Ostatnio zmieniony czw mar 27, 2014 22:02 przez lisek666, łącznie zmieniany 1 raz.



kolega007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 28, 2014 13:26

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kolega007 » sob mar 15, 2014 01:05

Mam też nietypowy problem. Po zmianie komputera z 8bit kod DD na którym działa tempomat na 16bit kod AT tempomat przestał działać. Wszystkie kody w VAG się zgadzają oprócz czujnika sprzęgła i kodu 17 po wciśnięciu hamulca... Czy jest jakaś różnica w podłączeniu kabli we wtyczce? Może ktoś pomoże? Z góry dziękuję.



Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Macej5 » śr cze 18, 2014 23:20

Siemka. Zrobiłem tempomat w manetce od MFA. Jak musi być podłączone do wtyczki za skrzynką bezpieczników jak w manetce zostawiłem oryginalne podłączenia? Jaki kolor gdzie wsadzić?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Gitner » czw cze 19, 2014 13:44

Macej5 pisze:Siemka. Zrobiłem tempomat w manetce od MFA. Jak musi być podłączone do wtyczki za skrzynką bezpieczników jak w manetce zostawiłem oryginalne podłączenia? Jaki kolor gdzie wsadzić?
Jeśli chodzi o MK3 to masz w pierwszym poście na końcu opisane.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
ostryt4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lip 14, 2012 23:36
Lokalizacja: Grimsby, Anglia

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: ostryt4 » wt cze 24, 2014 09:29

Witam.
Parę tygodni temu wstawiłem do mojego T4 silnik AFN (TDi 110km).
Wiązkę tempomatu mam podciągniętą w okolice kolumny kierowniczej, w związku z cenami manetek z tempomatem do T4 planuję zrobić to na wzór z pierwszego postu czyli na oddzielnych włącznikach.
Czy ktoś orientuje się czy wyjścia na kostce będą takie same jak w przypadku 1Z ?
Instalacja jak i silnik w moim aucie pochodzi z Sharana mk1 rok 1999.
Pozdrawiam.
Edit:
Podłączyłem wg. wskazówek z pierwszego postu i działa ale tylko przyśpieszanie i trzymanie zadanej prędkości, zmniejszanie i powrót do prędkości zadanej nie, tak czy owak wygoda już na autostradach będzie.
Z innych źródeł wyrwałem info że na czwarty kabel trzeba dać plus po zapłonie i dzięki temu tempomat wystartował.
Do zadawania prędkości wykorzystałem włącznik na przełączniku wycieraczek który służył do wycieraczki tylnej (nie potrzebnej dla mnie), po przerobieniu go na typ dzwonkowy jest podręczne załączanie tempa.
Pozdrawiam.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » czw cze 26, 2014 22:19

Witam, nie wiem jak tam w T4, ale kolega w golfie III AFN, też nie ma przyspieszania i zwalniania na tempomacie, również na przełącznikach dzwonkowych, także, może w tych sterownikach, jest ta funkcja nie dostępna?
Jednak niech jeszcze inni się wypowiedzą.
Pozdrawiam.


Tomek

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Probe041 » ndz cze 29, 2014 10:04

Tak ma działać, przy tym ECU nie będzie zwalniania



Awatar użytkownika
ostryt4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lip 14, 2012 23:36
Lokalizacja: Grimsby, Anglia

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: ostryt4 » ndz cze 29, 2014 19:06

Zgadza się. Przegapiłem też funkcję powrotu do prędkości zapamiętanej niemniej jednak błąd już naprawiłem, wszyscho działa.
Edit;
Miałem okazję pojeździć po autostradach w zeszły weekend, tempomacik fajna sprawa ale że nie było funkcji zwalaniania więc poszłem za pomysłem kolegi który chyba zrobił to na lini zasilania, ja podpiołem się przekaźnikiem ze stykiem rozłączającym pod linię sprzęgła, dodatkowy włącznik na dzwigni od kierunków i jest komplet, już nie trzeba wciskać sprzęgła czy hamulca aby zdezaktywować tempo, guziczek wciskam i jest git. :grin:
Edit;
Kolejna poprawka, przełączyłem się z rozłącznikiem na obwód hamulca który idzie do ECU teraz zwalnianie jest łagodne bo jak było na sprzęgle to rozłączenie tego obwodu skutkowało nieprzyjemnym szarpnięciem dezaktywując tempomat.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2014 06:07 przez ostryt4, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ssiiwwyyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 18, 2012 10:33
Lokalizacja: Nowogrodziec

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: ssiiwwyyy » wt lip 01, 2014 13:16

a mi nie działa mam taki problem :
wiec już mam te scr:
hamulec:
Obrazek
przyspieszenie i hamowanie :
Obrazek
sprzengło:
Obrazek
i niby wszytsko razem :
Obrazek



piotrek17120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 22, 2014 19:33

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: piotrek17120 » wt lip 22, 2014 19:41

witajcie Volkswagenowicze he he... czytam wasze fora od X czasu ale nigdy nie byłem zarejestrowany bo zawsze odnajdywałem odpowiedz. jednak stało się chce zamontować u siebie w golfie 1997 rok Wariant 1.9 TDi 1Z tempomacik i komputerek MFA i tak szukałem kostki w skrzynce bezpieczników aby zobaczyć czy podłącze po zakupie manetek te dwie rzeczy szukałem kabelka czarnego opisanego na STR 1 i patrze a on połączony z drugim kabelkiem już jest doprowadził mnie pod osłonę stacyjki i ukazały mi się takie dwie kostki do czego one są tak brzmi moje pytanie.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości