Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

tomek1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: tomek1211 » sob cze 22, 2013 08:05

Witam serdecznie. Chcialem zapytać Was ponieważ mam problem przekroczenia 140km/h posiadam VW Golf IV i chciałem zapytać o zaworek N75 który to jest? Ten po lewej czy prawej stronie? Dodam że są tam dwa bliźniacze. A różnią się zastosowaniem.



Awatar użytkownika
reloop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 21:08
Lokalizacja: Białystok

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: reloop » ndz cze 23, 2013 12:33

tomek1211 po prawej z białą "główką" :bajer:



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: steniu4 » ndz cze 23, 2013 14:45

:bylo: 10192091009238 razy wałkowane i oczywiście nie chce się poszukać. Nawet w tym temacie...
Jak nikt wcześniej nie pokręcił, to oryginalnie ten z prawej stojąc przed autem z podniesioną maską. Patrząc prawidłowo, czyli z pozycji kierowcy to lewy zaworek...
Sprawdź wyjście z gruszki turbo i lecąc po wężyku do zaworka, dojdziesz właśnie do n75. Proste.
Ten drugi to n18 i idzie do egr...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: Bobzor1891 » sob lip 13, 2013 15:55

Uwaga! Nie trzeba rozbierać zaworka żeby go przeczyścić. Wystarczy psiknąć wd40 lub czymś podobnym w te wszystkie otwory i przedmuchać później i powinno działać. Ja miałem odcięcie mocy przy 140km/h, a po takim zabiegu jechał spokojnie 150 i droga się kończyła ale rozpędzał się dalej :) Nie wiem czy już ktoś o tym pisał ale jak coś to warto próbować przed rozbieraniem :)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: italiano_83 » sob lip 13, 2013 21:56

Bez rozbierania nic się nie wyczyścić. Łapiesz odcięcie z przeładowania a to nie wina n 75. Notlauf wielokrotnie omawiany temat na forum.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ArekRR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 29, 2013 12:56

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: ArekRR » wt lip 30, 2013 11:36

Witam, panowie zmagam się z tym samym problemem mianowicie po dłuższej jeździe na trasie z prędkością powyżej 110km/h odłącza mi turbo.
Przeczyściłem N75 i pytanie, ktoś miał taki objaw że na niskich biegach przy 1500obr silnik delikatnie dławi się/koziołkuje? Zawór muszę jeszcze doszczelnić bo sama opaska powoduje że minimalnie da się "Czapeczkę" ręką docisnąć.



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: umyk2 » wt sie 06, 2013 20:16

Siema ArekRR dokończ ten zawór i wężyki posprawdzaj. W sumie jak zaczniesz czytać instrukcje i robić po kolei co na pierwszej stronie w temacie to powinieneś się pozbyć problemu. Ja miałem kiedyś taki przypadek i okazało się że wężyk od ciśnienia doładowania był pęknięty, na rurze od intercoolera, choć na taki nie wyglądał. Teraz padł mi ten N75 ale zrobiłem dziś go w 25 minut. Pamiętajcie nie smarujcie suwaka w środku, gadajcie se co chcecie i myślcie ale jak go na smarujecie nie będzie subliwie pracował tylko zachowywał się jak szczelny tłok, a ma pracować jak suwak. Ja zrobiłem i moje auto dziś odzyskało moc. 210 km/h zaliczone to znaczy że zdrów jak ryba :D



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: Haki » pt sie 09, 2013 15:41

Koledzy mam pytanie ---- czy ktoś z was po regeneracji N75 zauważył,że autko jest jakby bardziej mułowate ?
U mnie ( zaworek w AGR - starego typu ) uwalona była sprężynka --- wymieniłem - skleiłem porządnym klejem i jakoś dziwnie się to autko na obroty wkręca ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: umyk2 » pt paź 25, 2013 22:10

Haki a nie za dużo kleju dałeś? Jest jeszcze opcja ze sztangą że źle pracuje, ja sobie zapobiegawczo ja rozruszałem, tzn zdjąłem wężyk i dmuchnąłem z kompresora aż zaczęła delikatnie pracować. Jednak nie polecam tego sposobu bo analizując budowę gruszki przy turbinie to można to łatwo ją zepsuć. Ale mi akurat działa. Śmiga jak ta lala a turbo bije 1,9 bara, nie wiem jakim cudem ( zachodzi podejrzenie że mam chipowane auto). Aczkolwiek może to tez być problem z wężykami na układzie doładowania, tyle że po przekroczeniu 1900 obr/min auto w ogule nie przyspieszało. Ja nawet przepływke podejrzewałem ale zapożyczyłem z innego auta i dalej nic nie było. Eliminuj to w końcu dojdziesz, a jak to zrobisz to daj znać, inni tez by chcieli wiedzieć :D



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: Shmatan » ndz paź 27, 2013 08:47

umyk2, przy 1.9bar całe turbo samo by się przeciągnęło przez silnik i szukałbyś go gdzieś za wydechem. 1.9 to ciśnienie całkowite, ale w wypadku doładowania liczy się ciśnienie względne (względem atmofserycznego) czyli 0.9 u Ciebie - wydaje mi się że to nawet lekkie niedoładowanie



Awatar użytkownika
teodor230
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 01, 2013 16:15

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: teodor230 » wt lut 04, 2014 17:28

kolego spons mógł byś odświeżyć zdjęcia z 1 postu ?



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: deskjet » sob mar 29, 2014 17:40

Witam.
Mam rozebrane dwa zaworki n75 wyczyscilem, wypryskalem wd40 i w jednym jak dmucham w ten tloczek to powietrze przechodzi lzej jak w drugim. W tym drygim trzeba mocno dmuchac zeby przeszlo. Ktory jest sprawny?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: jacekratownik » śr kwie 09, 2014 22:56

Od razu wielkie sorki za zdjęcia zaczerpnięte z forum do mojego posta. Nie robiłem już fotek skoro są już tu ładne. U mnie po rozebraniu zaworka okazało się że jest pęknięta sprężynka i sklepany zaworek od dołu (tam gdzie zaznaczyłem strzałką), co powodowało jego zacinanie się. Zeszlifowałem gumówką rant założyłem sprężynke od pompki wodnej od odkurzacza (od długopisu zatwarda), a reszta zrobiona wg porady.
Obrazek

Jak sprawdzić zaworek??
Bez podłączania napięcia- przelot powietrza jest po miedzy czerwonym a niebieskim. Tam gdzie czarny nie można wdmuchnąć ani zassać powietrza.
Po podłączeniu napięcia nie można wdmuchnąć ani zassać powietrza przez czerwony, natomiast przepływ powietrza jest pomiędzy czarnym a niebieskim.
Obrazek


Zasada działania.
Turbo tłoczy powietrze z jakims tam ciśnieniem. Takie samo jest w czerwonym przewodzie. Na zaworku jest wtedy napięcie, czyli czerwony króciec jest zamknięty. Przepływ jest pomiędzy czarnym a niebieskim czyli czarnym wysysane jest powietrze aby klapa od turbo była zamknieta (od kanału by pass). Jeśli ciśnienie w dolocie jest zbyt duże komp zabiera napięcie z zaworka, otwiera się przepływ powietrza z czerwonego do niebieskiego i uchyla klape by pass zmniejszając prace turbiny, a tym samym zamyka przelot do czarnego. Jesli znowy da napięcie na zaworek, zamyka się czerwony a itwiera sie czarny z niebieskim, wysysając powietrze z gruszki turbiny.

Jeśli coś źle napisałem, albo jestem w błędzie proszę o sprostowanie tego posta.
Ostatnio zmieniony czw kwie 10, 2014 17:12 przez jacekratownik, łącznie zmieniany 1 raz.



kreda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 29, 2014 16:57

Reanimacja N75 czyli Adam Slodowy series ;)

Post autor: kreda » wt lip 29, 2014 17:09

ma ktoś może jeszcze fotki do pierwszego posta?
Bo kurcze linki wygasły :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości