[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

grzesiek717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 15:10

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grzesiek717 » sob lip 27, 2013 14:47

Na puszce plastikowej silniczki po stornie kierowcy mają mieć oznaczenie końcówkę TPE<1 Po przeciwnej stronie końcówka TPE<2 strona prawa tył przód tak samo. W angliku jest na odwrót lub wcale nie ma tej cyfry, miałem dwie pary silników które nie były tak oznaczone żaden nie działał prawidłowo. Inne są po pierwsze wyprowadzenia przewodów po stronie prawej a stronie lewej do zamka, puszek nie da się przekładać ponieważ są wykonane w odbiciu lustrzanym a to nie pasuje w prowadnice białego plastiku, przekładni silnika.
Numer numerowi ale sprzedający na allegro wciskają na silę z puszkami od anglików myśląc że to to samo, jak ktoś chce się później mordować, z tym to niech kupuje po samym nr z naklejki. Żaden sprzedający się nie pochwali że sprzedaje od anglika.



grzesiek717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 15:10

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grzesiek717 » sob lip 27, 2013 19:31

Zerknij na schemat miedzy z zamkami a puszką silniczków z przodu, czy jak zamontujesz silniczki angielskie to tak jakbyś zamienił je miejscami prawy na lewa stronę a lewy na prawą, Wtedy piny już nie będą odpowiadać odpowiedniemu zamkowi, po stronie kierowcy ma być wiązką z panelem sterowniczym, to zobacz co się stanie jakbyś je zamienił kompletnie w inne piny. Tył z podłączenia między zamkami niczym się nie różni jak widać tylko nie wiem czemu na anglika nie miałem domykania szyb z kluczyka, przód mi na europejskich zamykało tył dopiero po zmianie na europejskie. Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » sob lip 27, 2013 22:08

grzesiek717 pisze:Zerknij na schemat miedzy z zamkami a puszką silniczków z przodu
nie korzystam z takich schematów jak podałeś...tylko z serwisowych
grzesiek717 pisze: czy jak zamontujesz silniczki angielskie to tak jakbyś zamienił je miejscami prawy na lewa stronę a lewy na prawą, Wtedy piny już nie będą odpowiadać odpowiedniemu zamkowi, po stronie kierowcy ma być wiązką z panelem sterowniczym, to zobacz co się stanie jakbyś je zamienił kompletnie w inne piny.
mowa była o tylnych silniczkach, przednie na pewno są inne
grzesiek717 pisze:Tył z podłączenia między zamkami niczym się nie różni jak widać tylko nie wiem czemu na anglika nie miałem domykania szyb z kluczyka, przód mi na europejskich zamykało tył dopiero po zmianie na europejskie.
za jakiś czas będę montował tylne angole to zobaczę jak będzie...moim zdaniem powinno działać



grzesiek717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 15:10

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grzesiek717 » sob lip 27, 2013 23:22

Mam te tylne silniczki od angola domykanie na nich nie działa. Co z zamkami jest nie tak skoro przed przekładka kierunki migały przy zamykaniu z pilota, gdy któreś z drzwi były nie domknięte już nie, to nie kapuje by tak nagle przestał przy przekładce działać.
To jest wyciąg ze schematu serwisowego..



polakkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:30

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: polakkp » pn lip 29, 2013 21:46

Witam Panowie.Male pytanko mam. Tak Jak wszyscy chce przerobic manuala na elektryka swego mk4. Moj modul 1CO 962 258 D
Zakupilem juz wiazki , boczki i nastepujace silniczki na przod 1J1..801-802 a tyl 1J4..811-812. Pytanko czy obsluzy to modul 1J0 959 799 AH???
Dzieki za info...
Pozdro w razie czego bede pytac.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt lip 30, 2013 14:25

polakkp pisze:Pytanko czy obsluzy to modul 1J0 959 799 AH???
a czytałeś pierwszy post tematu ?? tam jest odpowiedź



Awatar użytkownika
Figo94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 06, 2013 10:38

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Figo94 » pt sie 02, 2013 14:05

Witam, pytanie mam , czy silniczki od 5D pasuja do 3D ???


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=519381" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » sob sie 03, 2013 08:13

przednie tak :satan:

i zanim napiszesz kolejnego posta to przejrzyj cały temat. na kolejne pytanie jakie zadałeś odpowiedź przewija się kilka razy



polakkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:30

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: polakkp » wt sie 13, 2013 23:36

Witam.Panowie prosze o POMOC!!! Zmienilem modul komf. i teraz tak szyby smigaja wszystkie ladnie. Natomiast zero centralnego zamka z kluczyka ani z jednych drzwi ani z drugich, nie dziala takze zadna lampka wewnatrz. Na panelu kierowcy przycisk od zamykania dziala poprawnie tzn. zamyka otwiera wszystko. Z zewnatrz zamyka i otwiera mi tylko drzwi kierowcy lub pasazera i klape wiecej nic.Przy otwieraniu migaja kierunki przy zamykaniu juz nie. Dodam ze przy podlaczaniu do kompa nie chce mi sie polaczyc z modulem komfortu tak jakby go nie bylo. Czy ktos z was mial taki problem? Moze cos slyszal od znajomego. Czy moze moj modul jest zepsuty???? Prosze o wasze opinie ,rady co sprawdzic co zrobic ewentualnie bede wdzieczny.Pozdr....



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Noxi » czw wrz 05, 2013 16:53

Panowie, mam dręczące mnie pytanie na które szukałem już odpowiedzi, ale nie dostałem dość satysfakcjonującej. Czy dalej kupując moduł komfortu trzeba szukać do Golfa od Golfa itp itd? Czy tą sprawę da się już rozwiązać kupując komfort z innego auta? Kolejna nurtująca mnie sprawa to jak odróżnić anglika od europejczyka, bo po numerze na pewno się nie da;/ I czy ma to aż tak duże znaczenie? Czy będzie komplikować sprawdę z zegarami z full fisem lub 1/2 fis przykładowo?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » czw wrz 05, 2013 20:16

polakkp pisze:Czy moze moj modul jest zepsuty????
jeśli wtyczki dobrze wpięte i bezpiecznika żadnego nie uwaliło to moduł raczej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Malik » pn wrz 09, 2013 16:17

Powitać. Pisze z tym samym problemem co połowa ludzi tutaj "jaki moduł komfortu wybrać" Golf z końca 2000 roku w 3 furtkach z pełnym prądem w drzwiach i lusterkach. Jak z ogarnieciem elektryki dam radę sadze tak z wyborem modułu nie. Nr modułu to 1 J0 959 799 0 z tego wynika ze CAN'u brak co dziwne bo Liczniki są na Canie 1/2 Fis IMMO 2 chyba ze mylę te pojęcia. Scyzoryk dokupilem i zaprogramowalem grot już sam, pilot jest na częstotliwości 434 MHz o nr HLO 1KO 959 753 G. Jaki moduł wybrać i czy mnie tez czeka wymiana silownikow ?? Central z kluczyla jest ale to chyba wszystkie Mk4 mialy. Mam nadzieje ze przeżyje krytykę ale temat przeczytałem już ponad 10 razy.



Awatar użytkownika
Figo94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 06, 2013 10:38

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Figo94 » czw wrz 12, 2013 14:13

Panowie, czy wiazka centralna pasuje od benzyny do diesla ? Albo od 5d do 3d ? Jestem zielony w tym temacie, elektryk,zeby sie zabrac za montowanie elektrycznych chce wiazke centralna, sam nie chce mojej przerabiac... Prosze o szybka odpowiedz :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=519381" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » czw wrz 12, 2013 14:26

Figo94 pisze:czy wiazka centralna pasuje od benzyny do diesla ? Albo od 5d do 3d ?
pasuje...tylko należy pamiętać że w wiązce z 3D nie będzie kabli do furtek z tyłu :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości