[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kaldan » sob cze 15, 2013 12:20

Dziwne napisałem posta ale się nie pojawił.
Zamek rozbierać czyli przewiercać nity to bezsens, żeby dowiedzieć się tylko, który pin od czego...
Metodą prób doszedłem, że potrzebowałem piny 7 i 8. Zamek zamontowany i śmiga jak należy. Uwaga na przyszłość dla wszystkich zabierających się za to, nie odkręcajcie do końca śruby od cylinderka zamka, bo jak wam spadnie to pół dnia bite, żeby dojść jak powinien być założony.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pinstonvw » ndz cze 16, 2013 18:27

Witam, zapewne będę kolejnym, który się będzie powtarzał ale potrzebuję czyjejś opinii. Mam następujące problemy:
1. Otwieram/zamykam centralny z drzwi kierowcy (kluczykiem) i jest brak reakcji. Raz po raz centralny zaskoczy i się zamknie/otworzy. Z reguły otwiera się i zamyka zamek kierowcy.
2. Dioda w drzwiach kierowcy nie miga.
3. Przy zamykaniu z pilota zamykają się wszystkie drzwi ale po chwili otwiera się zamek drzwi kierowcy.
4. Wszelakie oświetlenie wewnątrz działa poprawnie. Mikrostyk wymieniony na nowy
5. Ryglowanie z poziomu wnętrza działa poprawnie.

Gdzie szukać przyczyny bo już mnie krew zalewa. Przewody w przelotce niby są całe.
Skąd to rozbieżność, że przy wielokrotnym przekręcaniu kluczykiem raz zaskoczy i zamkną się wszystkie drzwi, a w większości przypadków reaguje tylko zamek kierowcy.

Pozdrawiam


...

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz cze 16, 2013 20:06

pinstonvw, rozbierz jeszcze raz zamek...popraw luty



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pinstonvw » ndz cze 16, 2013 21:29

Lutowałem 100 razy :D sprawdzałem pod lupą luty są ok.

Dziś zauważyłem, że jek zamknę kluczykiem i nie reaguje to kolejne próby przekręcania kluczyka skutkują gdzieś za 10 razem. Tzn. przekręcam kluczykiem w prawo do skutku aż centralny zaskoczy. Więc czyżby mikrostyki na płytce wew zamka?


...

Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: csjay » wt cze 18, 2013 10:56

Witam mam podobny przypadek co kolega pinstonvw, tylko u mnie nie zamykają się tylne prawe drzwi, w zamku dwa razy poprawiałem zimne luty, sprawdziłem działanie mikro styków miernikiem i wszystkie są w porządku wg mnie :D Nie mam pojęcia co może mu dalej dolegać. Czy lepiej już szukać nowego zamka niż reanimować ten?? I czy ktoś miał do czynienia z zamiennikami z allegro??



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: damian-ppp » wt cze 18, 2013 22:21

pinstonvw, i csjay, a sprawdzaliście czy nie zawieszają się Wam szczotki w silniczkach? Ja miałem tak w 2 zamkach i pomogło... Popsikanie do wnętrza silniczka wd 40. Wypłynęło z niego dużo brudu (pewnie ze szczotek) i zamki śmigały po tym bez problemu do sprzedaży auta.


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: csjay » śr cze 19, 2013 09:44

damian-ppp, Na to nie wpadłem że to może być wina silniczka, w sobotę sprawdzę silniczek. A czy zamiast WD40 można użyć kotrast w spray??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pinstonvw » sob cze 22, 2013 21:06

U mnie nie będzie to wina silniczka. Dziś rozebrałem znowu te cholerne drzwi i dobrałem się do zamka. Wpiąłem się tylko samą płytką i naciskałem mikrostyk do momentu kiedy zaskoczy i pójdzie sygnał na zamknięcie drzwi. Chyba za 30 razem poszło i wszystkie drzwi się zamknęły. Otwieranie również jest problematyczne bo równie długo trzeba cisnąć ten mikrostyk. Zbadałem wiązkę miedzy zamkiem, a kostką w silniczku szyb. Dalej nie wiem gdzie idą poszczególne kolory więc zaprzestałem poszukiwań :D
Ze strony pasażera za każdym razem trybi bezproblemowo zamknięcie i otwarcie.

Mam również tak, że jak zamknę drzwi pilotem to wszystko się zamyka i miga dioda przy ryglu. Sekunda później idzie sygnał na domykanie szyb i po tym sygnale dioda już nie miga.
Jeśli zamknę zamek z kluczyka bez alarmu to raz dioda miga non stop, a w większości przypadków nie miga.

Walczę i walczę i chyba dam sobie z tym spokój jeśli nikt nie wesprze mnie swoją wiedzą :D


...

mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mkmck » sob cze 29, 2013 22:36

Właśnie padła mi elektryka we wnętrzu samochodu. Nie działa oświetlenie wnętrza, brzęczyk, elektryczne szyby i centralny. Problem z tym, że wszystko się zesrało jak miałem odsuniętą szybę i nie mogę jej teraz zasunąć. Znacie jakiś szybki sposób żeby ją zasunąć?


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: cinek2004 » ndz cze 30, 2013 09:29

Zdjąć boczek, wykręcić silniczek i ręką podnieść szybę.



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukaszop » pn lip 01, 2013 19:31

Witam, posiadam golfa 3d. Po otwarciu drzwi kierowcy:
- prawe światło w drzwiach się zapala,
- wewnętrzne tylne światła się zapalają,
- lewe światło w drzwiach się nie zapala (żarówka sprawna),
- brzęczyk otwarcia drzwi nie działa,
- światło w podsufitce się nie włącza, włącza się tylko gdy ustawione mam na prawej pozycji,

Jak naprawić aby działał brzęczyk, lewe drzwi i światło w podsufitce gdy jest ustawiona na lewej pozycji?
Proszę o rady.


Do usunięcia.

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lg1984 » wt lip 02, 2013 09:11

Wreszcie zająłem się oświetleniem... kupiłem mikrostyki, wymieniłem w drzwiach pasażera i nadal oświetlenie raz się zapalalo a raz nie... więc sprawdzam luty przy kostce i okazało się że to była ich wina... poprawiłem i oświetlenie działa:-) niepotrzebnie kupowałem mikrostyki, ale może przydadzą się jeszcze do drzwi z tylu bo po otwarciu oświetlenie nigdy się nie zapala.



Awatar użytkownika
szczuru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 27, 2010 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: szczuru92 » sob lip 06, 2013 09:50

W moim golfie nie działało oświetlenie , kupiłem mikrostyki , ale jest pewien problem , mikrostyki wewnątrz tej plastikowej "puszki" mikrostyki są ok ale ten który jest na zewnątrz jest uszkodzony , czy mogę użyć tych z 3 stopkami ? Pytam ponieważ do oryginalnego dochodzą tylko 2 kable - czerwony i niebieski . Na moim mikrostyku mam 3 "pozycje" : "C" "NO" "NC" gdzie co przylutować ?



Pozdrawiam Tomasz



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ciachotdi » ndz lip 07, 2013 16:56

ja mam pytanie gdzie znajduje się da dioda bo u mnie jej niema. Czy możliwe że do któregoś rocznika one były a późnij już nie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości