Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » ndz mar 31, 2013 00:18

Dragokite, jeśli jest taki dostęp to nie jest najgorzej :) Czytałem o polerowaniu na aucie ale jakoś mnie to nie przekonało:) Jeśli ma się warunki to lepiej pomyśleć nad jakąś maszynką:) ale nie zawsze jest z czego zrobić niestety ;)



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » ndz mar 31, 2013 00:22

No to też jest dobry pomysł choć bardziej zamiast wiertarki bym użył narzędzi pneumatycznych o wiele szybciej by to poszło, przynajmniej tak sądzę mam nadzieje że jak się za to zabiorę to zejdą mi przy tym max 2 dni bo jakoś nie uśmiecha mi się tego robić ręcznie.



Awatar użytkownika
jac99cc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 22:21
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: jac99cc » śr kwie 03, 2013 18:08

http://jac99kgarage.blogspot.com/2013/0 ... gn-20.html" onclick="window.open(this.href);return false; 20 za mna :)


http://www.jac99kgarage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

- Synku , ta twoja praca to hobby ?
- Nie mamo , to nie hobby , to pasja ;)

irekkstan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 14, 2011 19:43

Polerowanie aluminium

Post autor: irekkstan » pt kwie 05, 2013 13:53

No i czas pokazać moje wypociny :helm: W końcu osiągnąłem efekt taki jaki chciałem osiągnąć. :grin:
Felga s-line:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Ats cup robione w czasie 30 min, z tym że lakier już dawno zdjęty został. Zrobiona jedna felga, żeby sprawdzić jak wyjdą:
Obrazek


Moje coupe
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=426736" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: stevo » pt kwie 05, 2013 17:52

irekkstan, możesz napisać w jaki sposób polerowałeś ATS'y ?


Obrazek <-- mkII by Stevo

irekkstan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 14, 2011 19:43

Polerowanie aluminium

Post autor: irekkstan » pt kwie 05, 2013 21:06

Felga na maszynkę, papiery od 120 do 2500 i na koniec na filcu autosol. :grin:

A tak z innej beczki ile można zgarnąć za polerkę takich felg jak na foto w 18 calach :helm:
Obrazek


Moje coupe
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=426736" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sivilaxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr lut 23, 2011 12:49
Lokalizacja: Tuchów/Tarnów

Polerowanie aluminium

Post autor: Sivilaxx » ndz kwie 07, 2013 22:50

Mam pytanie, zapewne gdzieś w temacie jest odpowiedź ale nie chce mi się tego szukać na 180+ stronach...
A mianowicie, czy ostateczną polerkę można wykonać filcem ręcznie czy jest konieczna maszyna?
Rozumiem, że nawet jeśli będzie można to efekt nie będzie ten sam jednak nie mam dostępu do maszyny, a trzymać golfa na podnośniku z gazem w podłodze to troche niezbyt bezpieczne.


MK3 GT 1,6 AKS 100KM
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=477842" onclick="window.open(this.href);return false;

gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: gentki » pn kwie 08, 2013 00:19

filc na wiertare i jazda, ale według mnie lepiej bawełną lecieć bez filcu



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Polerowanie aluminium

Post autor: morenka » wt kwie 09, 2013 22:05

Witam. Jak wypolerować takie felgi ?

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wszystko wiem co i jak tylko nie wiem jak te miejsca między szprychami wypolerować ? Ten czarny zejdzie od tego wacso ? A jak zejdzie to jak to wtedy pomalować bo wypolerować całość lącznie z tymi wnękami to bedzie raczej ciezko.. Może pytania i głupie ale nie wiem jak się do tego zabrać..



Awatar użytkownika
Sivilaxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr lut 23, 2011 12:49
Lokalizacja: Tuchów/Tarnów

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Sivilaxx » wt kwie 09, 2013 23:23

morenka pisze:Ten czarny zejdzie od tego wacso ?.
Dzisiaj sam po raz pierwszy użyłem wasco, wszystko schodzi jak trzeba, bez użycia siły, polecam ;)


MK3 GT 1,6 AKS 100KM
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=477842" onclick="window.open(this.href);return false;

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: morenka » śr kwie 10, 2013 14:46

Sivilaxx pisze:
morenka pisze:Ten czarny zejdzie od tego wacso ?.
Dzisiaj sam po raz pierwszy użyłem wasco, wszystko schodzi jak trzeba, bez użycia siły, polecam ;)
No ok, tylko jak już wszystko usunę to muszę wszystko lecieć papierem a potem polerka, a te wnęki to raczej ciężko będzie... mozna to wasco używać tak ze na sciereczke a potem wcierać w felge ? Bo bym zrobił całość, ale tych czarnych wnęk bym nie ruszał.. Nie wiem czy ktoś mnie rozumie ale licze na szybko odpowiedź bo chce zacząć to robić a nie wiem jak :) I jeszcze jedno, czy ta pasta pp30 jest konieczna czy można bez niej ? I czy zamiast tego autosola można użyć innej pasty która kupie w sklepie, bez zamawiania na allegro ? :)



Awatar użytkownika
Sivilaxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr lut 23, 2011 12:49
Lokalizacja: Tuchów/Tarnów

Polerowanie aluminium

Post autor: Sivilaxx » śr kwie 10, 2013 18:43

Ja bym spróbował jednak te czarne wnęki czymś zakryć, ponieważ jak na to Ci coś wleci tego preparatu to też zejdzie i efekt już będzie inny. Wiem, trochę roboty przy zabezpieczaniu będziesz miał ale efekt powinien wynagrodzić.

Co do pasty innej niż autosol to już według uznania, spróbować możesz jednak efekt końcowy może nie wyjść idealny, autosol sprawdzony przez wiele osób.
Powodzenia! :bigok:


MK3 GT 1,6 AKS 100KM
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=477842" onclick="window.open(this.href);return false;

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Polerowanie aluminium

Post autor: morenka » śr kwie 10, 2013 21:13

Dzięki, i jeszcze jedno, paste pp50 na filc i wiertareczka, potem przemyć to ciepłą wodą z ludwikiem i na koniec szmatka, autosol i ręcznie tak ? :)



Awatar użytkownika
M@rtin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: czw sty 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Opolskie
Auto: A6 C5
Silnik: 2.4
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: M@rtin » czw kwie 11, 2013 18:25

Powiem Wam, że żadne wiertarki, filce, bawełny itd. nie zrobią tej roboty co... polerowanie ręczne. Fakt, że przeleciałem bawełną + Mothers Billet Metal Polish, ale nie był ten efekt co ma być. W ostateczności spróbowałem Mothers'a ręcznie z mikrofibrą i się udało :D

ObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości