[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn mar 11, 2013 16:46

Bezpiecznik nie. Zamki (to o czym jest cały temat) lub ewentualnie okablowanie...to że nie masz elektrycznych szyb nie znaczy, że kabel się nie może złamać



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pinstonvw » sob mar 16, 2013 19:58

Witam, sytuacja u mnie wygląda następująco:
Mikrostyk jest sprawny, ponieważ załącza lampkę w podsufitce oraz kopertówkę w drzwiach.
Przy próbie zamknięcia drzwi kluczykiem zamyka się tylko zamek kierowcy. Zamknięcie alarmem zamyka wszystkie drzwi.
Przy uzbrojonym alarmie nie miga dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy! Raz po raz zdarza się, że zamiga ale potem przestaje.
Dodatkowo nie działa brzęczyk zapalonych świateł.
Ostatnio rozbierałem zamek lutowałem zimne luty i po złożeniu brzęczyk zaskoczył na parę sekund - po czym zdechł na amen do dziś.
Dziś znowu rozebrałem zamek, przelutowałem wszystko i bez zmian.
Gdzie szukać przyczyny?


...

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Salwinek91 » sob mar 23, 2013 22:06

Wymienione dwa mikrostyki w drzwiach kierowcy i pasażera i wszystko działa :D Moje stare mikrostyki były już tak zjechane że nie miały wcale tego guziczka co się stykał z zamkiem. Nie wiem wytarł się czy wypadł, była sama ta gumowa osłona.

Dziękuje Wam bardzo za takie porady :pub:


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Montano » pn mar 25, 2013 18:59

Mam problem z drzwiami ale teraz głównie doskwierają mi przednie pasażera. gdy zamykam auto z pilota wszystkie drzwi zamykają się czyli jest ok, no ale tu jest problem. Na drzwiach pasażera nadal pali się na dole ta lampka biało czerwona i po chwili alarm zaczyna wyć. Nie dzieje się tak za każdym razem.

czy to też jest również problem tych lutów czy jednak trzeba wymienić jakąś część?

Poazatym tylne drzwi gdy zamykam przyciskiem koło kierowcy to zamykają się i itwierają samoczynnie odrazu.



Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pn mar 25, 2013 20:10

Mikrostyk i zimne luty ;) powodzenia ;)


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pn mar 25, 2013 20:11

Salwinek91 pisze:Wymienione dwa mikrostyki w drzwiach kierowcy i pasażera i wszystko działa :D Moje stare mikrostyki były już tak zjechane że nie miały wcale tego guziczka co się stykał z zamkiem. Nie wiem wytarł się czy wypadł, była sama ta gumowa osłona.

Dziękuje Wam bardzo za takie porady :pub:
Jak zamontowałeś nowe mikrostyki ?


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Adek99 » pn mar 25, 2013 21:26

Montano, W tych co pali ci się lampka to mikrostyk jest do wymiany (alarm wyje) dlatego komfort widzi jako drzwi cały czas otwarte, a w tylnych co ci się otwierają luty do poprawy. :bigok:

Czytać tematy ze zrozumieniem. :los2:



Montano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 07:48
Lokalizacja: Luborzyca /k. Krakowa
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Montano » pn mar 25, 2013 22:40

Sorki ale miałem ostatnio robote z progiem i nadkolami, okazało się że autko jednak było bite i miało nie zabezpieczone dziadostwo wspawane i ogólnie słabo mi po tych niezaplanowanych wydatkach:). Dzięki Adek. Mikrostyki juz zamówione. Po świętach zabieram się do roboty.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn mar 25, 2013 23:22

Adek99 pisze:W tych co pali ci się lampka to mikrostyk jest do wymiany
jak już pisałem - niekoniecznie. Ile zamków robiłem tyle razy wystarczyło dziada wyczyścić...i luty poprawić - to nie zawsze ale wiadomo jak zamek rozebrany to dlaczego mam tego nie zrobić.

Czytajcie temat zamiast pisać ciągle o tym samym...co chwila pytania w stylu "a co u mnie będzie przyczyną" - ręce opadają. Każdy ma nadzieje, że pomimo takich samych (lub prawie takich samych...np brzęczek od świateł działa - a problem dotyczy drzwi pasażera :panna: ) objawów przyczyna będzie inna i nie będzie musiał rozbierać drzwi. To, że porada opisuje naprawę w drzwiach kierowcy, nie oznacza że zamek w innych drzwiach nie może wymagać naprawy - po prostu w drzwiach kierowcy (z przyczyn oczywistych) awarie są najczęstsze.



Awatar użytkownika
kowal0131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 12:27
Lokalizacja: Ostrów maz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kowal0131 » pt kwie 19, 2013 11:42

Rozebrałem swój zamek, przelutowałem , mikrostyk wydaje się być dobry (rozłożyłem go i wszystko jest tak jak należy) można go wciskać, a kołko z którym się styka nie jest wytarte a mimo to w vagu cały czas wyskakje błąd tylknych drzwi :/



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lg1984 » pn kwie 22, 2013 20:30

Panowie mam problem z mikrostykami. Po otwarciu drzwi pasażera przestała zapalać się lampka zarówno w drzwiachjak i w podsufitce, z tyłu w lewych drzwiach jest podobnie.. Można byłoby podejrzewać że mikrostyki padły, ale co jakiś czas zapali się lampka po otwarciu tych drzwi. I teraz nie wiem czy dostać się do zamków i przeczyścić, poprawić luty czy jak już się tam dostanę to od razu wymienić na nowy mikrostyk? Jeśli wymieniać to który będzie lepszy?
http://allegro.pl/mikroprzelacznik-mikr ... 38881.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 81749.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 19543.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pn kwie 22, 2013 21:58

ja kupiłem ten http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 19543.html" onclick="window.open(this.href);return false; i przełożyłem tylko górę mikrostyku i działa bez zarzutu, do tego sprawdź luty w zamku i kable czy nigdzie nie przetarte pomiędzy drzwiami a nadwoziem Jeśli wykonasz te czynności powinieneś cieszyć się sprawnością auta ;)


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kowal0131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 12:27
Lokalizacja: Ostrów maz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kowal0131 » śr kwie 24, 2013 21:06

Panowie, od dwóch dni próbuje złożyć zamek i do szewskiej pasji doprowadza mnie montaż pierścienia blokującego. Jak wkładam sam pierscież jest ok, jak tylko zaczynam wkładać zaślepkę pierścień wypada. macie jakieś doświadczenia z montażem? Przeczytałem już wszystkie tematy odnośnie montażu zamka ale nikt konkretnie nie napisał jak poradził sobie z tym dziadostwem.
Dodam przy okazji że po zmianie mikrostyku i przelutowaniu zamka przedniego po podłączeniu kostki centralny nie zamyka drzwi, a jedynie mogę je otworzyć. Jak odepnę zamek wszystko wraca do normy i mogę zamykać i otwierać, wiecie czym może być to spowodowane, bo już kilka dni mam unieruchomiony samochód. Proszę o podpowiedź jak poradziliście sobie z tym pierścieniem?



lewy201333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sie 27, 2010 15:20

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lewy201333 » pt maja 10, 2013 00:11

włóż rękę do środka załóż pierścień i drugą ręką wkładaj zaślepkę próbuj kręć pierścieniem... żeby go spasować trzeba o ustawić w określonej pozycji ja jak rozbierałem z przodu drzwi to jak wypadł to godzinę celowałem a jak wciągło go to jest cacy ale to jest żmudne zajęcie... jak uda ci się spasować pierścień i zaślepkę to proponuję pierw wkręcić śrubę bez składania zamka zobaczyć czy załapie i będzie wszystko się trzymać bo ja założyłem pierścień zamek złożyłem i wypadł... i znów było celowanie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości