[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Adek99 » śr sty 23, 2013 10:58

ChlastusDave, czytaj posty ze zrozumieniem. Brak oświetlenia lampki w drzwiach-uszkodzony mikrostyk w zamku.
A ogólnie światło środkowe ci działa jak chcesz włączyć samemu?? Jeśli nie to mogą być luty w module komfortu.



wojtek123123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:18

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wojtek123123 » pn sty 28, 2013 20:38

No ja mam to samo prawe drzwi wszystko zapala się jak należy przy otwarciu drzwi a od kierowcy nic nie zapala się podświetlenie wnętrza ani czerwona lampka na drzwiach no i nic nie (piszczy) jak zostawię włączone światła dużo czytałem na forum o tym mikrostyku ale nie bardzo dalej wiem jak się za to zabrać



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: artist1987 » sob lut 02, 2013 15:39

Ja wreszcie rozwiązałem problem z mikrostykiem...mam nadzieje że na stałe naprawa i ostatni raz o tym myślę-ogólnie już 3 razy podejrzewałem że to się naprawiło (naprawa podgrzewania foteli,lutowanie przełączników w drzwiach kierowcy) za każdym razem problem się pojawiał a teraz zrobiłem inaczej...
Chyba nie potrzeba było wymieniać mikrostyku wcale w moim przypadku,objawy zepsutego mikrostyku u mnie były takie że jedne z drzwi same się odblokowywały po zablokowaniu w czasie jazdy (drzwi za kierowcą w golf4) rozebrałem drzwi według porady,ale robota stanęła na odkręceniu zamka (dwie śrubki trzymające zamek,potrzebny do nich klucz nasadka SPLINE M8) z powodu braku klucza nie wyciągnąłem zamka wcale,ale wszystko wyciągnąłem z drzwi,wszystkie kable poruszyłem,wszystkie spinki rozpiąłem,mechanizm podnośnika szyb+silniczek i jeszcze podczas prób wykręcenia śrubek zamka zmasakrowałem je tak że teraz nie ruszę ich w cywilizowany sposób tylko kombinacja.(Śrubki w serwisie VW kosztują 2zł sztuka jak coś) Dziś znów kombinuję z tym i próbuję wymienić śrubki
Poprawiłem jeszcze drut rygla,wygiąłem go w inny sposób-tak żeby luźniej chodził i nie ocierało o ścianki tapicerki podczas otwierania zamka no i jak na razie zrobiłem 100km i drzwi się blokują tak jak powinny powyżej 15km/h i sam je odblokowuję przyciskiem i innymi sposobami będącymi na wyposażeniu auta.



Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pt lut 22, 2013 22:32

Może ma kotś zdjecie jak przylutować kableki do nowego mikrostyku? bo rozebrałem zamek i stanołem w miejscu z tym mikrostykiem nie wiem który kableke gdzie przylutować.


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Mario83 » ndz lut 24, 2013 00:06

Nie wiem jaki masz ten mikrostyk, ale jesli masz oznaczenia na nim C, NO, NC, to przylutuj jeden przewod do C, a drugi do NO, bez znaczenia ktory w ktore oznaczenie:)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Salwinek91 » pn lut 25, 2013 22:47

Witam kolegów.

Mam takie pytanie, otóż już jakiś czas temu padł mi mikrostyk w zamku kierowcy (nie pali się lampka w drzwiach, nie działa buzer przy zapalonych światach i nie zapalają się lampki w podsufitce), a dziś chyba padł mikrostyk w zamku pasażera, tylko że tu pali się cały czas lampka w drzwiach. Czy to też będzie mikrostyk? I teraz jak będę kupował to normalnie na allegro kupować czy gdzieś indziej polecacie?


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Golf4444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 14, 2010 23:31
Lokalizacja: Krotoszyn/Wieruszów / Lodz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Golf4444 » wt lut 26, 2013 20:55

A co u mnie jest walnięte jeżeli działa wszystko jak nalezy w drzwiach pasażera tylko po otwarciu ich nie zapala sie oświetlenie wnętrza. Nie świeci mi się również lampka w bagaźniku.


Golf IV 1.9 TDi 90ps + wtryski asv = 116 ps + soft = [b]140 ps 303 Nm. Highline[/b]

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Mario83 » czw lut 28, 2013 01:30

Salwinek91, tak tez mikrostyk padl i zwiera ciagle, mozesz kupic te z alledrogo. Sa tam i takie ktore z wygladu sa idento jak oryginal
Golf4444, a jak recznie srodkowa lampke przelaczysz to sie swieci czy tez nie? Jesli sie nie swieci po wlaczeniu recznie to zasilania brak, jesli swieci to przewod walniety, ktory idzie od drzwi, hmm modulu komfortu bodajze.
A klapa to mozesz miec przelamany przewod miedzy kalpa a nadwoziem i tez lampka w bagazniku dzialac nie bedzie


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Golf4444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 14, 2010 23:31
Lokalizacja: Krotoszyn/Wieruszów / Lodz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Golf4444 » czw lut 28, 2013 20:32

Mario83 Te drzwi pasażera to po otwarciu, raz sie zapala a raz nie ta lampka. I mam jeszcze problem ze po uzbrojeniu alarmu zaczyna mi wyc bez powodu. Czyli ma sygal ze ktores drzwi sa nie zamkniete. A jezeli sa nie zamkniete to znaczy ze padl mikrostyk w drzwiach lub klapie??


Golf IV 1.9 TDi 90ps + wtryski asv = 116 ps + soft = [b]140 ps 303 Nm. Highline[/b]

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Mario83 » pt mar 01, 2013 02:12

Alarm wyje, bo jak napisales "widzi" ze drzwi sa otwarte. Jesli po zamknieciu klapy swieci sie swiatlo w bagazniku, lub po otwarciu jej sienie swieci to mikrostyk padniety w niej.
Drzwi, wyglada na krancowke. Mialem jedna kiedys co non stop byla zwarta i sie swiatlo swiecilo pod drzwiami.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pt mar 01, 2013 21:24

Mam chłopkai taki prboblem że głupiał mi centarlny, nie maiłem podsiwtlenia gdy otiwerałem drzwi kierowcy i tylne lewe, wymieniłem mikrostyki poprawiłem zimne luty i światło w drzwiach zaczeło działać w podsufitce też i brzeczyk powrócił przy nie zgaszonych światlach, po złożeniu tego wszystkiego do kupy samochod ładnie sie zamyka ale gdy go otwieram to raz sie otworzy raz nie raz alarm zacznie wyć raz normlanie, (wszystko robie z pilota oczywiście) ale gdy przekrecam kluczyk w drzwiach kierwocy to tylko ryglują sie te drzwi a reszta nie tak samo alarm sie nie uzbraja, od strony pasażera wszystko działa jak należy.

Gdzie szukać rozwiązania?


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

SObolxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 16:20
Lokalizacja: Knurów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: SObolxx » pt mar 01, 2013 21:25

Witam, dołączę się do tematu.
Nie działa mi brzęczyk, nie świeci lampka w drzwiach i po otwarciu drzwi nie świecą się światła w środku oraz nie pokazuje na desce - wiem, coś z mikrostykiem (drzwi kierowcy). A co może być w drzwiach pasażera, że nie świeci światełko? Jakiś czas świeciło, ale ostatnio zobaczyłem, że nie świeci. Po otwarci drzwi, światła się zaświecają oraz pokazuje na desce, że otwarte są drzwi, czyli nie mikrostyk - czyżby żarówka padła? Jak się wymienia i jaka żarówka tam przychodzi?
Jeszcze jedno, nie mruga mi dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy. Jak zamykam auto, na chwilę się zaświeci i gaśnie i nie mruga.
Zrobiłem test. Zamknąłem auto kluczykiem, otworzyłem wszystkie szyby i próbowałem od środka otworzyć. Tylko drzwi kierowcy się dały otworzyć, reszta bez szans. Co to oznacza?
Czy można VAGiem zdiagnozować czemu nie świecą te światełka i ten zamek kierowcy?
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pt mar 01, 2013 21:46

Zobacz Vagiem w module konfortu jakie błędy Ci wsykoczą i będzie miał konkretnie kóry zamke i co mu dolega. a z tą lampką w drzwiach to weź sprawdź i podłaćz z innych drzwi wtedy będziesz wiedział czy zamke czy tylko żarówka spalona.


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

SObolxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 16:20
Lokalizacja: Knurów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: SObolxx » ndz mar 10, 2013 13:35

Czy można prosić o zdjęcie, gdzie należy czyścić mikrostyk? Bo te w pierwszym poście nie działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości