[MK3] Latające szyby z przodu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

[MK3] Latające szyby z przodu

Post autor: Cefaloid » ndz sie 13, 2006 00:36

Kiedy miałem zsuniętą szybę w drzwiach kierowcy to telepała się jak nie wiem co. Najgorsze było zamykanie drzwi z odsunięto szybą - aż żal słuchać. Od strony pasażera miałem OK co pomogło mi porównać drzwi i wyciągnąć wnioski.

Otóż przednia szyba trzyma się:
- od dołu na 2 uchwytach podnośnika (dość mizernie bo na linkach to wisi)
- u góry dzięki stosownemu ściśnięciu jej uszczelkami od obu stron.

Porównanie obu drzwi dało taki rezultat że moja szyba w ogóle nie była ściśnięta uszczelkami u góry i tu się telepała. A od strony pasażera była sciśnięta i widać było wyraźnie jak podczas chowania szyby uszczelki się lekko schodzą ku sobie. Szczelina po stronie kierowcy była dużo szersza. Po zmierzeniu co i jak okazało ku mojemu zdziwieniu się że uszczelki nie są wygniecione tylko blacha drzwi się rozgięła. Pokazuje to rysunek. Część schowana po niebieską uszczelką wewnętrzną odgięła się ku środkowi auta (wgięcie było od lusterka aż po 2/3 długości szyby).

Należy zdjąć tapicerkę drzwi i wysunąć do góry zaznaczoną na niebiesko uszczelkę wewnętrzną. Ma ona "haczyk" po tak jak pokazuje rysunek. U mnie natychmiast było widać gdzie blacha pod nią była odchylona do środka auta. Wziąłem listewkę drewnianą i poprzez nią delikatnie młotkiem przywróciłem ją do pionu. Poszło bardzo lekko, jak widać ta blacha nie trzyma się za mocno. Po założeniu uszczelki od razu było widać że szczelina się zwęziła a szyba trzyma się teraz solidnie.

Tylko ważne żeby nie przesadzić - odgiąć nie będzie łatwo, sciśnie się fartuch wywiniętej blachy i uszczelka nie będzie się dobrze trzymać. Lepiej robić to małymi etapami, mierzmy też aby nie przesadzić bo znowu zrobimy luz między uszczelką a tapicerką. Należy dążyć do takiego momentu kiedy uszczelki lekko dociskają a po wejściu szyby w drzwi delikatnie się schodzą ku sobie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
Przemo_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: pt paź 21, 2005 23:35
Lokalizacja: G-ń
Kontakt:

Post autor: Przemo_vw » ndz sie 13, 2006 01:16

Ostatnio z tym fantem kombinowałem u mnie w aucie, jakos mi to nie wyszło :| szyba jak miała luz tak go nadal ma. W golfie II chyba inaczej to wygląda, ale porada moze sie przydac.

thx



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz sie 13, 2006 19:50

PrOteCt pisze:Ostatnio z tym fantem kombinowałem u mnie w aucie, jakos mi to nie wyszło :| szyba jak miała luz tak go nadal ma. W golfie II chyba inaczej to wygląda, ale porada moze sie przydac.

thx
Tym tematem sie interesowales?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47167

Slyszalem, ze MK2 mozna cos podkleic (np. uszczelke okienna) do tej uszczelki, by nie bylo takiej szpary :)



roro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 14:08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki, Dobre

Post autor: roro » pn wrz 10, 2007 14:22

Ostatnio pozbyłem się tego wstrętnego walenia i trzeszczenia szyby od strony kierowcy w moim MK3

Poczytałem kilka porad na tym forum i w sumie zrobiłem inna rzecz która w 100% pomogła!!!

Czyli od początku:

1. Zdjąłem tapicerkę
2. Opusciłem sobie szybe do połowy
3. Dokreciłem śrubkę w dwóch uchwytach które podnoszą szybę na prowadnicach. Śrubka ta sciska blaszke w ktora wlozona jest szyba. W sumie potrzebowałem do tego klucza 10 i problem z glowy.

Nadmieniam ze szyba tak mi stukala na najmniejszych dolkach ze nie dalo sie wysiedziec a jak byla opuszczona do konca i zamykalem drzwi to tak walilo jakbym mial zbita szybe w drzwiach.


U mnie pomoglo..



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn wrz 10, 2007 21:38

Cefaloid, ten sposób w mkII mi pomógł, jeszcze sobie pomogłem innym ale to zadecydowało o większości, dzięki :helm:


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn wrz 10, 2007 22:24

Ja mialem dosc problemow z szyba bo czesto i gesto sie nie chciala cala albo otworzyc albo zamknac i kupilem nowy podnosnik za 95zl i szyba chodzi elegancko :bigok: jeszcze nie sprawdzalem jak sie zachowuje przy czesciowym otwarciu podczas jazdy bo zimno sie zrobila :|



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » pt wrz 28, 2007 23:55

roro pisze:1. Zdjąłem tapicerkę
2. Opusciłem sobie szybe do połowy
3. Dokreciłem śrubkę w dwóch uchwytach które podnoszą szybę na prowadnicach. Śrubka ta sciska blaszke w ktora wlozona jest szyba. W sumie potrzebowałem do tego klucza 10 i problem z glowy.
miałem dokładnie to samo.
Też mi waliła szyba od kierowcy. Jedna z tych śrubek była prawie całkiem odkręcona .



Awatar użytkownika
andy_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 13:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andy_lodz » pt lip 04, 2008 22:52

Przemo_vw pisze:Ostatnio z tym fantem kombinowałem u mnie w aucie, jakos mi to nie wyszło :| szyba jak miała luz tak go nadal ma. W golfie II chyba inaczej to wygląda, ale porada moze sie przydac.

thx
Ja mam mk2 5 drzwi i porad pomogła,rzeczywiscie najwazniejsze zeby szyba nie ,,telepała" jest żeby była ścisnieta obydwoma uszczelkami u góry.

Pozdrawiam.


[b]Volkswagen Team Łódź[/b]

Awatar użytkownika
kler_b
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt sie 14, 2009 01:01
Lokalizacja: Tarnów/Peterborough
Kontakt:

Post autor: kler_b » śr sie 26, 2009 01:29

Ja mysze sie dopiero wziac za to bo szyba od kierowcy tez nie daje mi spokoju,a ze to diesel to drgania niestety sa wieksze w samochodzie :jezor:


VW Polo: viewtopic.php?p=3964687#3964687" onclick="window.open(this.href);return false;

dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Sorki za odkop - ale mam problem z szybami

Post autor: dekoder » wt lut 16, 2010 17:02

Panowie, a co zrobić bo mam następującą sprawę:

a) wysiadły linki w w podnośniku szyby w moim MK3
b) kupiłem nowy podnośnik ORI (bez silnika)
c) sam silnik chodzi ok
d) założyłem nowy podnośnik i przykręciłem i zamontowałem silnik, bez szyby chodziło SUPER
e) dołożyłem szybę, domknąłem szybę, podniosłem ramie podnośnika i skręciłem szybę, opuściłem i podniosłem kilka razy przy przykręcaniu, po czym zamknąłem szybę i dokręciłem śruby mocujące szyny podnośnika po których poruszają się wózki szyby
f) raz chodzi ok (np jak jest zimno) a raz źle (otwiera się po kawałku i wyłacza się silnik - chyba przeciążeniowy - albo jest zbyt duży opór i silnik się po postu zatrzymuje)

Jakaś podpowiedź ?

Próbowałem już regulować prowadnice itd, ale może nie wiem jak


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

Post autor: Lexyy » pn mar 29, 2010 20:13

a macie jakiś sposób żeby ta uszczelkę wyciągnąć, próbowałem i nie dałem rade :helm:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

[MK3] Latające szyby z przodu

Post autor: KamilP » sob kwie 23, 2011 15:14

Odkop zrobię :D Co do zdjęcia tej uszczelki też miałem z tym problem, ale zrobiłem to, próbowałem podważać itp i nie dało to rezultatu, to po prostu od strony lusterka mocno pociągnąłem do góry, i potem powoli przesuwałem się w kierunku tyłu drzwi, i wyszło :)



.MD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lut 24, 2011 01:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

[MK3] Latające szyby z przodu

Post autor: .MD » ndz gru 30, 2012 12:15

Odkopię trochę temat bo mam pytanie. Czy można dostać gdzieś NOWE ślizgi szyb do mk3 ? Zauważyłem, że do elektrycznych i manualnych są takie same. Mam na myśli te dwa uchwyty trzymające z dołu szybę dokręcane 10-tką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości