[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

mir50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 13, 2012 12:36

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mir50 » ndz lip 22, 2012 20:11

Witam,
czy ktoś wie, w którym miejscu najlepiej i w które kable mogę się "wpiąć" aby zainstalować tradycyjną krańcówkę?
Wysiadły mi mikrostyki w przednich drzwiach (po raz kolejny) od oświetlenia.
Chciałbym rozwiązać problem raz na zawsze montując estetycznie gdzieś tradycyjną krańcówkę w moim MK4.
Czy pomoże ktoś ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz lip 22, 2012 21:46

mir50 pisze:w które kable mogę się "wpiąć" aby zainstalować tradycyjną krańcówkę?
do mikro dochodzą dwa kabelki...więc w czym problem ? Przedłuż je sobie odpowiednio i montuj krańcówkę gdzie chcesz



mir50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 13, 2012 12:36

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mir50 » pn lip 23, 2012 19:47

Qto pisze:
mir50 pisze:w które kable mogę się "wpiąć" aby zainstalować tradycyjną krańcówkę?
do mikro dochodzą dwa kabelki...więc w czym problem ? Przedłuż je sobie odpowiednio i montuj krańcówkę gdzie chcesz
Chodzi mi o miejsce gdzieś na wiązce lub przy przejściu (jest tam jakaś kostka?) z drzwi do kabiny - nie chciałbym znów rozbierać wszystkiego (blacha, zamek itd).
Nie mam czasu a przede wszystkim warunków do grzebania na dworze, dlatego chciałbym zebrać wszystkie informacje aby to wykonać w pierwszym podejściu.
Konkretnie: w które kable (kolory) w wiązce przechodzącej do kabiny muszę się wpiąć?



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: borek » sob sie 11, 2012 00:00

Czy taki mikrosty nadaje się ? http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 50976.html" onclick="window.open(this.href);return false; Czy raczej opis produktu jest podkoloryzowany pod właścicieli VW ?!



Arthron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 21:22
Lokalizacja: krk

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Arthron » ndz sie 12, 2012 15:50

Witam, mam ogromny problem poszukuje zamka (bez wkładki) do Golfa IV (bez elektryki) i nigdzie nie mogę go znaleźć, gorzej nawet zgooglowac coś na jego temat, wszędzie są dostępne zamki z centralką i wtya ma 8 PIN, ja posiadam wersję 3 drzwiową i w zamku we wtyku są tylko 2 PINY a we wtyczce natomiast 3 dziurki :(.Kupiłem nową wkładkę chciałem wymienić microswitch ale w moim zamku jest on w innym miejscu niż w zamkach na necie, po za tym jest przynitowany :( oglądając cały zamek doszedłęm do wniosku, że i tak jest w marnym stanie więc wymienię wszystko, tylko że nigdzie nie mogę dostać tego zamka ręce opadają :(



Obrazek



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: flatron1984 » pn wrz 03, 2012 14:07

Koledzy mam problemik z oświetleniem... z tyłu w drzwiach mam do wymiany mikrostyki bo po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie, na kompie wyskakują błędy
00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222) Implausible Signal
00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223) Implausible Signal
ale nie ma żadnych błędów jeśli chodzi o drzwi z przodu, a oświetlenie zarówno po str kierowcy jak i pasażera czasami się zapala a czasami nie... niekiedy gdy się nie zapali to pociągnę klamką wewnętrzną raz lub kilka razy i się zapala, czasami ręką uderzę w okolicach zamka i też się zapali... nie wiem co jest grane... dodam, że jak oświetlenie się nie zapali i ruszam klamką lub uderzę w okolicach zamka to słychać takie pyknięcie i światełko się zapala. Co to może być?


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

mikic11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 19, 2012 09:38

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mikic11 » sob wrz 15, 2012 15:13

Witam,

Jak wszyscy mam problem z tym mikrowłącznikiem w zamku.Wczoraj wymieniłem go ponieważ nie świeciło się światełko w drzwiach na dole, nie działał bzyczek od świateł i nie zapalało się światło w środku w kabinie po otwarciu drzwi. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Bzyczek działa, ale światło zarówno w drzwiach na dole jak i w całej kabinie świeci się cały czas, a poza tym gdy przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy centralny włącza się na początku we wszystkich drzwiach a po chwili w drzwiach od pasażera za kierowcą wyłącza się i otwiera drzwi (wszystkie są zamknięte oprócz drzwi pasażera za kierowcą). Czy mógłby mi ktoś coś doradzić w tej sprawie? Nie wiem co mogłem źle zrobić....

Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
Pablo20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:30
Lokalizacja: WND
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Pablo20 » ndz wrz 16, 2012 11:42

witam

Ja mam taki problem że zamykam auto z pilota auto sobie za jakiś czas najpierw odryglowuje się zapala się światło w środku chwile się pali znowu zamyka się czyli odryglowuje światło gaśnie i tak co 15 - 20 minut . Byłem u elektryka powiedział że to moduł komfortu do wymiany? Na vag pokazało problem z tylnim zamkiem. Dodam że z tyłu mam wymieniony mikrostyk i ogólnie wszystko z nim działa. jak klapę otworze światełko w środku się zapala oraz na kompie pokazuje otwarcie klapy. Nie mam pojęcia co robić co sprawdzać czy w ciemno wydac 150 zł na moduł komfortu. Golf Mk4 2000 r 19.tdi

z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kuciak » śr wrz 19, 2012 01:00

witam, mam male pytanie.. wiem ze duzo pytan jest na ten temat bo ponoc 3/4 'czworek' ma z tym problemy... ale kazde sie czyms rozni..

tak wiec chodzi o te mikrostyki w drzwiach lub modul komfortu - dokladnie nie wiem co jest nie tak :(
moze ktos pomoze po objawach: wkladam kluczy w drzwi i otwieram.. zapalaja sie swiatelka w aucie.. otwieram drzwi i gasna lampki i nie zapala sie lampka nad kierowca pomimo ze jest ustawiona na otwieranie drzwi.. nie swieca sie tez lamki w drzwiach.. nie dziala bzyczek i nie swieci sie lamka w bagazniku... nie zdarzylem jeszcze zakupic kabla do vaga zeby sprawdzic bledy.. ale wyczytalem ze moze to byc czujnik komfortu.. a jesli to ten czujnik to czy ew. mozna pozyczyc z innego golfa IV i wlozyc do swojego zeby to sprawdzic? a moze to cos innego?

z gory dzieki za kazde pomysly :-)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » śr wrz 19, 2012 08:16

kuciak, jeżeli oświetlenie nie włącza się tylko przy fizycznym otwieraniu drzwi to rób zamki. Jeżeli zapala się przy otwarciu auta centralnym lub przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki to moduł jest ok.



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kuciak » śr wrz 19, 2012 11:16

dzieki Qto za pomoc..

mam tylko zwykly kluczyk.. niby wszystko jest przygotowane do scyzoryka - bo mam centralny i domykanie szyb jak przytrzymam dluzej w prawo.. i jak wloze kluczyk i przekrece otwierajac to sie zapala lampka.. zamykajac drzwi gasnie.. wycagam ze stacyjki zapala sie... tylko jak fizycznie otwieram drzwi od kierowcy i pasazera i bagaznik to nie zapala sie lampka nad glowa... ani kopertowki ani bzyczek...

to mowisz ze to zamki.. czyli mikrostyki? ale w kazdym zamku?



mikic11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 19, 2012 09:38

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mikic11 » czw wrz 20, 2012 17:30

Ok. Wszystko jasne. Mój problem opisany wyżej wynikał z tego że źle złożyłem zamek. Teraz jest prawie ok. Prawie ponieważ nie świeci się dioda przy ryglu i nie włącza się dead lock w drzwiach kierowcy. Wszystko inne smiga ładnie. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną. Wcześniej dioda i dead lock działały.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » czw wrz 20, 2012 19:04

kuciak pisze:to mowisz ze to zamki.. czyli mikrostyki? ale w kazdym zamku?
mikrostyki i lub zimne luty...rozbierając zamek sprawdzamy ze 20 razy poprawność działania mikro...poprawiamy luty (nawet jeżeli wyglądają ok), czyścimy całość i w większości przypadków zamek zaczyna gadać - rzadziej zdarza usterka mechaniczna
...a czy w każdym zamku ? Sprawdź po otwarciu których drzwi nie zapala się światełko wewnątrz, tylko oczywiście przed otwarciem kolejnych poczekaj aż światełko zgaśnie. Dużo ludzi mówi że oświetlenie zapala się po otwarciu drzwi...a później się okazuje że zapala się dlatego że otworzyli auto centralnym :panna: - to co pisałem wyżej



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kuciak » czw wrz 20, 2012 22:26

Qto pisze:
kuciak pisze:to mowisz ze to zamki.. czyli mikrostyki? ale w kazdym zamku?
mikrostyki i lub zimne luty...rozbierając zamek sprawdzamy ze 20 razy poprawność działania mikro...poprawiamy luty (nawet jeżeli wyglądają ok), czyścimy całość i w większości przypadków zamek zaczyna gadać - rzadziej zdarza usterka mechaniczna
...a czy w każdym zamku ? Sprawdź po otwarciu których drzwi nie zapala się światełko wewnątrz, tylko oczywiście przed otwarciem kolejnych poczekaj aż światełko zgaśnie. Dużo ludzi mówi że oświetlenie zapala się po otwarciu drzwi...a później się okazuje że zapala się dlatego że otworzyli auto centralnym :panna: - to co pisałem wyżej

no wlasnie mam taki problem jak mowisz, ze jak otwieram centralnym to sie zapala... natomiast jak otwieram oddzielnie od kierowcy, od pasazera (mam wersje 3d) i nawet bagaznik to sie nie zapala i lampka w bagazniku tez sie nie zapala.. tak dziwnie, bo to by znaczylo ze wszystkie 3 zamki sa do przeczyszczenia i przelutowania... natomiast zamek sie zamyka dioda przy ryglu miga dioda przy radiu tez.. wiec reszta chyba jest okey.

ale sprawdze tez ta diode co jest o niej temat ze jest w drzwiach co sie przepala bo ma za mala moc... bo lamki w drzwiach tez sie nie zapalaja.. zamowilem sobie tez kabelek to moze vag cos pokarze.. w weekend postaram sie poszperac..



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości