[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kypke
VW oder nichts
VW oder nichts
Posty: 458
Rejestracja: wt lis 08, 2011 22:24
Lokalizacja: Gliwice

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kypke » śr kwie 11, 2012 16:41

Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220
nieprawidłowy sygnał



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: deskjet » ndz kwie 15, 2012 00:16

Koledzy mam chyba problem z mikrostykami... Auto 5 drzwiowe, w drzwiach kierowcy jest wszystko ok, ale w pozostałych przy otwieraniu drzwi raz oświetlenie działa, raz nie i teraz nie wiem czy takie objawy oznaczają wymianę mikrostyku, poprawę lutów czy coś trzeba przeczyścić? Trochę dziwne, że w tych drzwiach co ciągle się otwiera jest wszystko ok a w tych które są rzadko otwierane są problemy... Na vag-u pojawiają się następujące błędy
00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222) Implausible Signal
00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223) Implausible Signal
00929 - Locking Module for Central Locking: Front Passenger Side (F221) Implausible Signal


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz kwie 15, 2012 11:15

deskjet pisze:teraz nie wiem czy takie objawy oznaczają wymianę mikrostyku, poprawę lutów czy coś trzeba przeczyścić?
tego nikt Ci nie powie...trzeba rozebrać
np u mnie wystarczyło wyczyścić zamek z syfu i poprawić luty



Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: M A T E U S Z » wt kwie 17, 2012 19:37

Styki do wymiany jak oświetlenie z komfortu nie działa przy otwarciu drzwi i tak samo przy zamknięciu?
Otwierając bagażnik nie zapala mi się lampka.
Dioda od centralnego zamka działa tylko od strony kierowcy?

Czy to są typowe objawy?

Vag nic nie widzi żadnych błędów w komforcie


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » wt kwie 17, 2012 23:00

M A T E U S Z pisze:Styki do wymiany jak oświetlenie z komfortu nie działa przy otwarciu drzwi i tak samo przy zamknięciu?
mikrostyki do wymiany, ewentualnie zimne luty do poprawy...zamek do wyczyszczenia... - o tym jest ten temat :bajer:
M A T E U S Z pisze:Otwierając bagażnik nie zapala mi się lampka.
było wiele razy, wyszukiwarka...w FAQ chyba też jest temat
M A T E U S Z pisze:Dioda od centralnego zamka działa tylko od strony kierowcy?
od strony pasażera nie ma diody więc raczej tam nie działa



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lg1984 » pt maja 04, 2012 19:48

Mam takie pytanko.. otóż jak otwieram drzwi pasażera od wewnątrz to za każdym razem zapala się oświetlenie i lampka w drzwiach, a jak otwieram z zewnątrz to czasami się zapala oświetlenie a czasami nie.. Czy jakby był uszkodzony mikrostyk to obojętnie czy drzwi otwieram z zewnątrz czy od wewnątrz to oświetlenie by nie działało?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt maja 04, 2012 20:34

lg1984 pisze:Czy jakby był uszkodzony mikrostyk to obojętnie czy drzwi otwieram z zewnątrz czy od wewnątrz to oświetlenie by nie działało?
obojętne...
...ale kiedy oświetlenie się nie zapali po otwarciu z klamki zewnętrznej spróbuj ręcznie poruszać ryglem zamka przy drzwiach...może od klamki zewnętrznej nie odbija do końca i mikro nie załącza



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Toledziak » ndz maja 06, 2012 12:27

Witam, mam następujący problem z oświetleniem wnętrza. Zimą padła mi kopertówka z prawego przodu. Potem lewa zaczęła przygasać, tzn nie świeciła pełnym światłem. Udało mi się kupić na aledrogo zamek oryginalny dla pasażera, bez miejsca na wkładkę ( i tak z niej zrezygnowałem więc ok). Wszystko poskładałem i niby działała kopertówka, ale żeby raz drzwi otworzyć musiałem ruszyć klamką 2 razy. Doszedłem do wniosku że tapicerka jakimś cudem blokuje bolec drzwi. Zdjąłem tapicerkę i wczoraj było wszystko OK, a dziś rano otwieram z pilota drzwi i rygiel się nie podnosi. Po paru próbach wszystko wróciło do normy, ale kopertówka nie działa. Mało z tego, jakiś cudem zaczęła działać kopertówka od kierowcy (poza tym,że raz zaryglują się drzwi od razu, a innym razem rygiel odbija). Jak nie świeci się kopertówka w drzwiach kierowcy to nie zamknę centralnym z kluczyka, jedynie pilot. Rozwala mnie to, bo raz działa, a raz nie. Wczoraj jak dłubałem drzwi pasażera, zobaczyłem,że dziwnie sie zachowuje oświetlenie. Zapalało się i gasło zero - jedynkowo . Przy takim zachowaniu lampki podsufitki słychać było jakby jakiś przekaźnik zamykał i otwierał obwód. Teraz pytanie, co to może być do cholery, bo mnie już trafia szlag z tymi zamkami. Pada mi moduł komfortu, a może jakiś przekaźnik (jaki?? ) ?? Raczej nie ma w tym winy wiązki w drzwiach, bo wyjąłem ją wczoraj (drzwi pasażera) i nic nie było. Podpowiedzcie proszę. Aha, alarm jest dokładany, nie oryginał. VAG jedyne błędy jakie znalazł to 928 i 929 czyli standard dla zamków, oznaczenia zamka jaki kupiłem 6X1837014C.



lukasz61433
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 20:26

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukasz61433 » pn maja 14, 2012 22:37

Witam. Niedawno stałem się posiadaczem golfa IV w kombii. Problem dotyczy obrysówki przednich drzwi kierowcy która raz działa a raz nie. Z resztą jest wszystko ok, tylko problem jest z tą lampką w drzwiach kierowcy:(. Zazwyczaj zapala się po tym jak włącze zapłon. Zamek centralny z kluczyka też raz zamyka wszystkie drzwi a raz tylko drzwi kierowcy, z pilota jest ok. Brzęczyk włączonych świateł też nie działa jak nie świeci lampka w drzwiach kierowcy. Jak to naprawić?? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » wt maja 15, 2012 16:36

lukasz61433 pisze:Jak to naprawić?
a przeczytałeś temat od początku ?? ...przeczytaj to będziesz wiedział jak naprawić



Awatar użytkownika
rafi00711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 18, 2012 20:38

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: rafi00711 » pn maja 21, 2012 12:40

Mam takie pytanie apropo brzęczka gdyż problem pojawił mi się po zimie a wygląda on następująco: Nie działa brzęczek oraz dioda w drzwiach kierowcy natomiast jeżeli uchylę delikatnie drzwi(na jakieś 2 cm) po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki to zarówno dioda jak i brzęczyk świateł działa:) ale po otwarciu ich szerzej niestety nie działa ani brzęczyk ani dioda. Więc mam pytanie w czym tkwi problem?? Czy to wina także tego mikrostyka czy może wina któregoś z przewodów?


Sprzedam mikrostyk oryginalny zamka maski , oryginalne znaczki "Golf TDi" , golf mk4

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn maja 21, 2012 14:30

rafi00711, obadaj kable w gumowej przelotce między drzwiami a karoserią...jak tam ok to rozbieraj drzwi wg porady i badaj kable, później zamek



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: czaja86 » pt maja 25, 2012 23:51

Mój problem wygląda następująco. W drzwiach kierowcy po otwarciu nie pali się kontrolka na desce nie pika przy włączonych światłach oświetlenie się nie włącza ale jak otworzy się kopertówkę to widać jak by leciutko żarówka się pstrzy, drzwi pasażera po otwarciu z zewnątrz dioda świeci oświetlenie i kopertówka też ale po otwarciu od wewnątrz już nic się nie zaświeca. Dodatkowo czasem alarm sam z siebie się włącza powyje trochę i się wyłącza. Nie wiem czy to też związane z tym ale przy zamykaniu z pilota czasem słychać jak coś pinie a czasem się zamyka bez piknięcia.



Awatar użytkownika
tomas77921
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:02

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: tomas77921 » wt maja 29, 2012 17:24

Witam mam pytanie do kolegi damian-ppp, mianowicie mam ten sam problem tylko dotyczy on lewych drzwi (od kierowcy). Czy mógł byś się podzielić w jaki sposób uporałeś się z usterkom i co było przyczyną . Awaria od dwóch dni i nie wiem czy mam się bawić w regeneracje zamka czy lepiej kupić nowy (używany)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości