Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » ndz maja 29, 2011 23:00

ok byłbym wdzięczny



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » pn maja 30, 2011 14:58

Szyby zamontowane wszystko chodzi, ale znów jest problem. Zamek centralny mam oryginalny, dokupiłem sterownik zamka centralnego jakiś czas temu z możliwością domykania szyb. Zanim miałem szyby domykał mi szyber dach tylko. Teraz po zamontowaniu tego sterownika do wiązki z el. szybami zamykając samochód z pilota zamykają się drzwi i domykają się szyby i tu jest wszystko jak najbardziej ok. Ale jak otwieram samochód z pilota otwierają się drzwi oraz szyby (tylko tylne) mniej więcej do połowy. Czy to wina samego sterownika bo ma np. za długi sygnał otwierania, czy może trzeba gdzie indziej podpiąć kabel od zamykania drzwi?



bro82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 26, 2011 16:48

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bro82 » pn sie 01, 2011 21:41

Witam zamontowałem szybki w moim golfie 3 1.8GL i mam problem jak zamykam lub otwieram szyby to przygasają światła czy tak ma być? posiadam alternator BOSCHA 70A , akumulator 12V 55AH 480A proszę o pomoc z góry dziękuję :bajer:



Awatar użytkownika
danielson10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: czw lis 18, 2010 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: danielson10 » śr sie 24, 2011 18:51

Witam, ja tez mam problem chlopaki, jestem w trakcie montowania 4x el szyb go golfa cl, oryginalny swap, wiekszosc juz popodlaczalem, lecz mam problem z tylna lewa szyba ktora po nacisnieciu przycisku podnoszenia szyby podnosi ja o jakies 4 cm, non stop pracuje w takim trybie, z opuszczaneim jest to samo...
uszkodzony podnosnik czy co?
poza tym mam ten sam problem co kolego bro82
jakies zwarcie czy co?



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » czw sie 25, 2011 21:17

danielson10 pisze:Witam, ja tez mam problem chlopaki, jestem w trakcie montowania 4x el szyb go golfa cl, oryginalny swap, wiekszosc juz popodlaczalem, lecz mam problem z tylna lewa szyba ktora po nacisnieciu przycisku podnoszenia szyby podnosi ja o jakies 4 cm, non stop pracuje w takim trybie, z opuszczaneim jest to samo...
uszkodzony podnosnik czy co?
poza tym mam ten sam problem co kolego bro82
jakies zwarcie czy co?
uszkodzony czujnik obrotow silniczka. poczytaj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53280" onclick="window.open(this.href);return false;



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » ndz wrz 11, 2011 14:17

Witam,
v122 pisze:przyciski powinny świecić się tylko gdy podświetlenie deski jest włączone
U mnie aktualnie jest tak, że przyciski od el szyb w tym ten w konsoli zaświecają się w momencie przekręcenia kluczyka na zapłon. Szukałem różnych możliwości - podłączałem kabel od oświetlenia w różne wtyki w bezpiecznikach jednak działają tylko podłączone w żółtą kostkę. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc, choć nie jest to uciążliwe to niepotrzebnie pobiera energię z aku zamiast przeznaczyć wszystko na rozrusznik. Przesyłam zdjęcie moich bezpieczników, może ktoś mi doradzi gdzie wpiąć kabel od oświetlenia. Ewentualnie w jaki kabel się wpiąć, żeby podświetlenie przycisków włączało się razem z podświetleniem deski itp.

Obrazek



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bocian19 » śr lis 23, 2011 18:47

Chlopaki POMOCY
Zakupilem wiazke pod elek szyby z jednego golfa i podnosniki oraz wiazki w drzwi z innego.
Mam elek szyby z przodu ori i chce teraz dolozyc tyl.
Dzis probowalem to jakos ogarnac ale na prozno....
Mianowicie,czerwony pod + i brazowy do - w slupku. Dalem + z aku pod zielona kostke ktora idize z centralnej wiazki i wciskam centralny przycisk aby sprawdzic czy dziala.
Podnosniki byly prawie na gorze wiec jeszcze troche ruszyly ale tylko do gory bo dol nie reagowal,jak doszly do konac to sie zatrzymaly i wsio.
Wciskam znowu i slysze jak przekaznik sie zalacza ale silniczek ani rusz,z grugiej strony tak samo. Slysze tylko ze przekazniki sie zalaczaja ale mechanizm niechce ruszyc,gdy naciskam w dol nic nie ma.
W momencie gdy dam + na niebieska kostke zamiast zilonej to wtedy dziala i dol ale tylko slychac przekaznik. Tak jak by nie podawalo pradu czy moze gdzies jeszcze trzeba dac +???
Co moze byc przyczyna i jak mam to wszystko podlaczyc,moze cos zle zrobilem??

POROSZE O POMOC
Pozdrawiam


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kurzi5 » pn lis 28, 2011 20:48

Witajcie,

Tyle czasu się zapowiadałem, że będę montował elektryczne szyby jednak ciągle było jakieś "ale". Teraz jestem już na dość dalekim jak na mnie etapie:

Otóż mam zakupioną instalację elektryczną z innego MK3, z pełną elektryką. Oddzieliłem od idącej do bagażnika wiązki głównej wiązkę, która idzie do drzwi (chociaż oddzielić to za duże słowo przy przy odłączeniu wtyczki i rozplątaniu przewodów) i teraz mam pytanie. Czy we wszystkich MK3 wiązka główna jest identyczna? Chodzi mi o kwestię wyprowadzenia z niej gniazda na wtyczkę wiązki od drzwi.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kuba_p » śr lis 30, 2011 00:49

Wiązka jest taka sama , nawet od Vento pasuje .
Jedyna różnica w wiązkach jest taka że posiadają wiecej lub mniej wtyczek w zalezności od wyposażenia .
Każda wtyczka w słupek jest od czegoś innego . Od głosników , od lusterek , od centralnego zamka , od szyb . Ale zawsze wtyczka od szyb jest do szyb , od luster do luster itd .



kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kurzi5 » śr lis 30, 2011 08:29

Mi chodzi o to czy w głównej (tej poprowadzonej do bagażnika) wiązce zawsze jest wyprowadzone gniazdo na podłączenie 5-cio pinowej wtyczki od wiązki na drzwi.

Pytam o to dlatego, że nie chcę wyciągać oryginalnej głównej wiązki. Nie chcę po prostu na siłę poprawiać fabryki.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kuba_p » czw gru 01, 2011 01:24

kurzi5 pisze:Mi chodzi o to czy w głównej (tej poprowadzonej do bagażnika) wiązce zawsze jest wyprowadzone gniazdo na podłączenie 5-cio pinowej wtyczki od wiązki na drzwi.
Są 3 lub więcej rodzajów wiązek głównych .
U siebie miałem wiązkę główną tylko z przewodami do central zamka .
Kupiłem zestaw szyb z Vento i tam w wiące głównej były wtyczki od luster , szyb , głosników , diody alarmu .
Widziałem też wiązkę z central zamkiem i lusterkami bez elektrycznych szyb i na odwrót .



Awatar użytkownika
MlodyR1
USA maniak
USA maniak
Posty: 220
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 19:17
Lokalizacja: Korfantów ONY okolice new york

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: MlodyR1 » ndz sty 29, 2012 15:01

witam czy jest ktos w stanie mi pomuc i powiedziec gdzie co i jak posiadam taką wiązke el szyb i lusterek czy jest ktos w stanie powiedziec mi gdzie i jak mam to podpiąc
http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 29076.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 29077.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
kabel szaro-niebieski wtyczka czara=
kabel brąnzowo-żułty wtyszka brąnzo samica=
kabel brąnzowo-żółty wtyczka brąnzo samiec=
kabel czarno-zielony wtyczka czarna=
czarno biały wtyczka zielona=

no i kabelczarno-biały wtyczka zielona=
i kabel białyi wtyczka biała=
prosił bym naprawde o pomoc bo z ele to zemnie pupa blada


Mój kochany vw http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=446434" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: jhosef » pn sty 30, 2012 11:09

MlodyR1, wysil się i przeczytaj ten temat. Tu wszystko masz.



Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Aivars » czw lut 23, 2012 18:47

Panowie, mam mega problem.

Kupilem na Allegro komplet el szyb, z wiazkami z drzwi, do golfa mk3 3d. Sprzedawca zapewnial ze sa one z golfa mk3 gtd. Jednak po przewertowaniu forum wydaje mi sie, ze cos jest nie tak, a mianowicie:

-sa silniczki Boscha, same silniczki, bez plastikowego sterownika, wychodza z nich tylko dwa kable
- gumy, ktore wchodza w wtyczke miedzy drzwiami a karoseria sa 'dziwne'- jakby nie od mk3
-przelaczniki szyb, te z drzwi, maja inne gniazda. Przelacznik kierowcy ma do podlaczenia dwie kosci


Zupelnie nigdzie nie moge znalezc informacji na temat tych el szyb, czy ktos bylby laskaw mi pomoc? Bardzo prosze, bo moja cierpliwosc juz sie konczy!

Zamieszczam kiepskie fotki silniczka i kostek do przelacznika:

Kostki

Obrazek


Silniczek

Obrazek



Bardzo prosze o pomoc! Z gory serdeczne dzieki!


ain't low enough.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości