[MK2] Wymiana termostatu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » ndz paź 21, 2007 12:05

wkoncu wymienilem termostat po twojemu czyli wyjecie pompy wodnej , te zapinki na weze po poroniony pomysl ciezko schodzily , i 3 godziny walczylem z zapieczona sruba w kolanku ostatecznie szlifiera kontowa wyszlifowalem boczki zeby klucz 8 mozna bylo wyykrecic. Plyn chlodniczy w zasadie czarny przelalem przez filtry i bibulki i wlalem spowrotem ze 1,5litra starego i 2,5 nowego petrygo. w kazdym badz razie FAQ sie przydalo dzieki



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lis 01, 2007 02:32

sam udzielalem sie w pomocy dla kolegi Quatro :P wiec wiem ze lepiej zdjac alternator i pompe jak sie czołgac pod autem ( w przypadku jak nie mamy kanału )


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
kleki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 29, 2008 04:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kleki » pt maja 02, 2008 19:57

Ja wymieniałem spod brzucha, nawet auta nie unosiłem. Nawet poszłoby bez oporu, ale urwałem jedną śrubę M6... :grrr: Trzeba było zabrać pompę do domu i wykrętakami zaatakować śrubę. Pół dnia zeszło, ale się udało. Nic na siłę!



marianek59tm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 10, 2008 01:07
Lokalizacja: Borek Wielkopolski

Post autor: marianek59tm » śr gru 10, 2008 01:41

Witam.
Mam mały problem wymieniałem silnik przy swoim mk2 i zapomniałem sobie narysować jak i gdzi mają iść wszystkie węże od układu chłodniczego.Masz moze jakiś schemat???Albo wiesz jak to wszysto ma być???Z góry dziękuje.



rafq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 23:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rafq » wt kwie 14, 2009 17:46

Zdejmując obudowę pompy i termostatu (metoda od góry) trzeba się liczyć z wymianą uszczeleczki między obudową a blokiem silnika, u mnie była z deka wysłużona. Oring praktycznie ten sam co pod termostat. Autko: jetka '90 1.8 gaźnik



matrix77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK2] Wymiana termostatu

Post autor: matrix77 » czw paź 28, 2010 00:34

witam koledzy.ja mam tez golfa 2-1,6 51kw,chciałem wymienic termostat ale sie troche przeraziłem jesli chodzi o wymiane jego,mam wszystko tak jak kolega na fotkach ale mam filtr powietrza nad pokrywą zaworów a nie przed silnikiem jak na fotkach,ale moje pytanie w takim razie takie:termostat mam w pompie wody jak na fotkach?Bo generalnie wszystko sie zgadza pompa wody jest nad pompą wspomagania kruciec mam z 2woma czujnikami,ale rurki wchodza 3 od wody,od pompy mam tez 3y rury ,czyli wnioskuje ze termostat jest w pompie.ostatnio wymieniałem pompe wspomagania bo mi piardła i nie kupujcie pompy nowej do tego konkretnie modelu bo kosztuje chore pieniądze do 1000zł,to jest jakas porażka,ale mam mądrego gościa w sklepie z częśiami i pompa wody jest dokładnie ta sama co SKODA FELICJA 1,9d pasuje idealnie i wspomaganko chodzi jak ta lala.To tak apropo wspomagania jak by komus padło,a i kosztuje nówka 260zł tyle zapłaciłem z 2miesiące temu :).a co do termostatu jak by mi ktos powiedział co i jak bym był wdzięczny,ewentualnie moge pojechac jak ktos z wawki i wymienic sie poglądami na temat golfa :),moim zdaniem zajebisty samochód :.pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedz ,ewentualnie moje gg 7739549 .Dzieki z góry pozro.



Awatar użytkownika
kisiellos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pn sie 16, 2010 22:22
Lokalizacja: Szczecin

[MK2] Wymiana termostatu

Post autor: kisiellos » pn gru 13, 2010 01:46

kiedy wymienia sie termostat jak ma sie kanal to konieczne jest zlanie plynu?:)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

[MK2] Wymiana termostatu

Post autor: guti » pt gru 17, 2010 01:37

kisiellos pisze:kiedy wymienia sie termostat jak ma sie kanal to konieczne jest zlanie plynu?:)
nie , nie musisz.. i tak Ci sie na głowe wyleje z chłodnicy jak odłaczysz wąz od kolanka gdzie jest termostat , a pozniej jak wyciagniesz sam termostat to wyleje Ci sie na głowe płyn z silnika :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Michal_jrg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 00:14
Lokalizacja: P-ce

Re: [MK2] Wymiana termostatu

Post autor: Michal_jrg » pt sty 06, 2012 14:09

Witam

Wiem,że stary wątek ale muszę odkopać

kupiłem termostat Wahler, powiedzieli mi, że będzie odpowiedni do Golfa II 1.8 90KM, niestety różni się nieco od starego, rzućcie okiem spece (po lewej oczywiście nowy) :

Obrazek

może jednak bedzie dobry? nie mam termometru żeby sprawdzić przy jakiej temperaturze zaczyna się otwierać.. proszę o poradę

Michał


Mk2 Madison 1.8 RP

Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[MK2] Wymiana termostatu

Post autor: hunterek » pt sty 06, 2012 17:40

jesli wymiarami nie bedzie kolidowal to powinien byc ok. poprostu musisz go wlozyc :)



Awatar użytkownika
mirag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 21, 2011 09:59
Lokalizacja: SMY

[MK2] Wymiana termostatu

Post autor: mirag » pt sty 06, 2012 18:48

to samo miałem w borze ;) też się dowiedziałem że wahlera jest troszkę inny jak wykręciłem stary termostat ;) ale nic się nie przejmuj ;) wkręć nowy będzie gites :D u mnie zero problemów a już z 10tys km zrobiłem


VW Bora Variant 2002 1.9 TDI 74kW ATD
Obrazek

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK2] Wymiana termostatu

Post autor: CrocodileReggae » ndz sty 22, 2012 10:27

Czy jedyna potrzebna uszczelka przy wymianie to ta na rant termostatu?
Ta która trzyma z obydwu stron? Z płaskimi bokami (nie jak makaron :) )?

W golfiku mamy uszkodzona okazała się również obudowa termostatu - wewnętrzny pierścień dociskający termostat się rozwarstwił - kolanko, króciec o numerze 055 121 121 F - koszt febi w granicach 12zł.

Jak robicie w sobotę wieczorem - a macie motoryzacyjne plany na niedziele - to warto go kupić przed wymianą.

Oczywiście urwała mi się jedna ze śrubek (patrząc od spodu z prawej - od strony węża) - termostat był z 6 miesiąca 87 roku więc nigdy nie odkręcany.
Nie posiadam gwintowników więc przewierciłem na wylot - nie jest wygodnie ale da się skręcić.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Re: [MK2] Wymiana termostatu

Post autor: jjaworskyy » śr sty 25, 2012 10:32

Chyba w momencie kiedy wywalamy pompe wody to trzeba dokupić uszczelke pompy, dobrze myśle?



92krystian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 06, 2012 17:36

[MK2] Wymiana termostatu

Post autor: 92krystian » pn lut 25, 2013 20:12

Nie polecam odkręcenia pompy a tym bardziej w dieslu, właśnie skończyłem wymianę i zacząłem tym sposobem ale po zdjęciu alternatora okazało się że są 2 śruby pod pompą wtryskową i chyba nie da się tam dostać bez odkręcenia pompy wtryskowej, a od spodu bez problemu, wystarczy odkręcić 2 śruby:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości