Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: kawasaki79 » śr sty 11, 2012 19:00

Witam tu link:

Film - http://majsterek-debesciak.pl/filmy.php ... film&id=54" onclick="window.open(this.href);return false;

Schemat - http://majsterek-debesciak.pl/showthread.php?tid=794" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro.



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: dzida_ » pn sty 16, 2012 20:49

przecież można to zrobić 1 przekaźnikiem i bez radia...
słowo-klucz: przekaźnik bistabilny: 1 impuls załącza a drugi impuls wyłącza i masz bez kombinacji
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: Lukas_1 » wt sty 17, 2012 17:40

dzida_, masz jakiś schemat elektryczny, robiłeś już coś takiego?



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: Stalu » wt sty 17, 2012 18:55

kawasaki79 czy te filmiki są twojego autorstwa ?


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: kawasaki79 » śr sty 18, 2012 00:50

.Tomek. pisze: kawasaki79 czy te filmiki są twojego autorstwa ?
Tak ja kręciłem ja robiłem.

Pozdro.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: Qto » śr sty 18, 2012 02:41

Temat został zaakceptowamy więc jest...ale nie wiem czy go nie wywalić...
- filmik nie działa, czyli nie ma porady
- po co w tym schemacie radio ?? Drugi przekaźnik mam zasilić z radia...czyli panel radia muszę mieć włożony. Załóżmy, że mam w bagażniku trzy wzmacniacze, sterowane tym samym kabelkiem co przekaźnik...czyli jak mam włączone webasto to gra radio i trzy piece w bagaju...muszę pamiętać żeby wyciszać radio kiedy wysiadam z auta co by pól osiedla nie pobudzić włączając webasto...chyba, że sobie utrudnię życie i zrobię dodatkowy włącznik na piece i będę pamiętał żeby go wyłączać ...a jeżeli zapomnę wyłączyć piece to rano nie odpalę auta bo mi aku padnie...no chyba, że zrobię sobie odpalanie silnika na pilota żeby alternator zasilał piece...tylko po co mi wtedy webasto :helm:

Nie utrudniłeś trochę z tym radiem ?? Tak jak dzida_ pisze - przekaźnik bistabilny (kiedy zastąpimy nim radio i dwa przekaźniki ze schematu to dodatkowo będziemy mogli wyłączać webasto z pilota), albo nawet zwykły przekaźnik "zapętlić" - tylko wtedy nie wyłączymy urządzenia z pilota.



kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: kawasaki79 » czw sty 19, 2012 02:01

Sorry już wszystko działa jest też drugi filmik tu linki do drugiego filmu i zdjęć:

Film 2 - http://majsterek-debesciak.pl/filmy.php ... film&id=58" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdjęcia zegarka i opis - http://majsterek-debesciak.pl/showthread.php?tid=804" onclick="window.open(this.href);return false;

Schemat -

Pozdro.



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Filmik sterowanie Webasto pilotem własnej roboty

Post autor: Lukas_1 » sob sty 28, 2012 03:31

Zdalne sterowanie analogowym agregatem eberspacher D5WSC, przy pomocy "środkowego" przycisku pilota w mk4:

Potrzebne graty: cyna, lutownica, konektorki, trochę przewodów, multimetr, taśma izolacyjna, torxy, przekaźnik

1. Do sterowania przekaźnikiem naleźć znaleźć stały plus w instalacji, (u mnie czerwony przewód) oraz sygnał dodatkowy- minus ( u mnie był nieaktywny, w założeniu można nim sterować np. siłownikiem tylnej klapy)
Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

2. Podpięcie sterowania do przekaźnika, który następnie ma kierować pracą zegara preselekcyjnego w ogrzewaniu.

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

3. W ogrzewaniu eberspacher D5WSC, producent przewidział możliwość opcjonalnego podpięcia dodatkowego włącznika, bez ingerencji w zegar preselekcyjny (mam na myśli lutowanie kabli do ścieżek płytki drukowanej)
Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

wg. powyższego należałoby wpiąć się w pin nr. 4 i 7 dwunastopinowej kostki, wpinając się po drodze do przewodu biegnącego do pinu nr.12
Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

w moim przypadku jednak schemat ideowy nijak się miał do rzeczywistości, doprowadziłem kość do stanu jak na schemacie, jednak po podłączeniu kabli od przekaźnika do zegara preselekcyjnego urządzenie nie ruszało, zatem przyszedł czas na metodę "błędów i błędów"- kombinacji i przekładania kabli co zaowocowało odświeżeniem sobie bezpieczników w skrzynce :?

4. Z uwagi na w/w niepowodzenie, poszedłem na "łatwizne" i wlutowałem przewody w ścieżki płytki drukowanej

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

na końcu wyszło mi coś takiego:
Obrazek
By lukasinv at 2012-01-27

dołożyłem dodatkowo spinkę, żeby w przypadku wyciągnięcia zegara można było łatwiej go wypiąć, ale to opcja niekonieczna, poza tym dolutowałem kabel do anteny, mam nadzieje że zwiększy to zasięg pilota, można tez dolutować kawałek przewodu do anteny w pilocie.
Tak, siak, czy owak nie można tego rozwiązania porównywać do telestartu, który uruchamia urządzenie z około 900 do 1000 metrów oraz wysyła zwrotne potwierdzenie uruchomienia agregatu- z tego co pamiętam zielona dioda w pilocie. Moim zdaniem jest to jednak wygodniejsze rozwiązanie od łażenia do auta i uruchamiania ogrzewania za każdym razem "z palca", koszty też nieporównywalne, telestart można kupić od około 500 zł, mnie przekaźnik na zdjęciu kosztował chyba około 10 zł, kable i reszta bezcenne, mam nadzieję, że komuś to pomoże. Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości