[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: michalqqr » ndz maja 15, 2011 14:23

misio127 pisze:Może to wadliwy czujnik??
sprawdź jego rezystancję



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: nosboR » pn cze 27, 2011 15:17

podłączyłem manetkę, licznik, oczywiście wiązki (także tą do komputera) i po wciskaniu mfa nic się nie zmienia. Ciekawi mnie to że sprawdzałem napięcie w kostce gdzie łączy się wtyczka z manetki z wiązką i na żadnym przewodzie go nie ma...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: miś fazi » pn cze 27, 2011 17:43

bo tam nie ma być żadnego napięcia , wszystko polega na podawaniu masy w cztery piny zegara , a właściwie to w trzy bo jeden pin T28/5 już jest masowany kabelkiem brązowo- białym wychodzącym z przełącznika MFA , zegar masz na 100 procent pewny ?



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: nosboR » wt cze 28, 2011 19:50

właśnie że nie wiem co z tym zegarem, kupiłem go na forum, nie miał przedniej szybki i do tego numery dpn się nie zgadzają. Myślę kupić zegar pod mój silnik ale wydaję mi się że coś mimo wszystko powinno się zmieniać. Dobrze że napisałeś mi o tym napięciu bo pewnie szukałbym dziury w całym. Póki co nie mam pomysłów. Nie mam czujnika temp. powietrza i oleju ale dowiedziałem się że bez tego także powinny zmieniać się funkcje na zegarze.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: miś fazi » śr cze 29, 2011 09:59

wszystko się zgadza , ale jak masz uszkodzony licznik , to lipa, DPN choć się nie zgadza to MFA i tak powinno działać , kolego ludzie robią różne myki , zakładają tarcze z symbolami do MFA do zegarów które tej funkcji nie mają , można to sprawdzić rozbierając zegar i na płycie głównej przy krawędzi płytki jest wytrawione tak samo jak ścieżki , napis MFA



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: michalqqr » śr cze 29, 2011 14:55

miś fazi pisze:można to sprawdzić rozbierając zegar i na płycie głównej przy krawędzi płytki jest wytrawione tak samo jak ścieżki , napis MFA
albo wymusić zapalenia wszystkich segmentów wyświetlacza w ukrytych opcjach :D



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: nosboR » śr cze 29, 2011 17:19

zaraz go rozbiorę i poszukam tego napisu... wolałbym żeby rzeczywiście ten licznik był "podrobiony" wtedy wiedziałbym że wina tkwi właśnie w nim a nie w jakiś pierdołach



Awatar użytkownika
maciek11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr paź 13, 2010 16:45
Lokalizacja: Człuchów

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: maciek11 » ndz lip 10, 2011 12:04

Mam pytanie jakie powinien posiadac oznaczenia zegar pod MFA, czy są jakieś na obudowie czy tylko po rozebraniu widac, pytam bo chce zrobic tą przeróbkę i czeka mnie poszukiwanie takiego zegara albo mam już przystosowany.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=523382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szyszka1981
vw rullezzzz!!!!
vw rullezzzz!!!!
Posty: 265
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 01:17
Lokalizacja: OGL
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: szyszka1981 » sob lip 16, 2011 00:59

mam taki problem ze nie pokazuje mi spalania tylko dwa zera,szybciej miałem podłączone w 1.6 ABU mfa a teraz robiłem przekładke silnika na aft z cała kompletna instalacja,wszystko inne funkcje pokazuje normalnie tylko spalania nie a instalacja była ori z mfa


[b]moje mk3[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199448

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: nosboR » sob lip 16, 2011 12:13

Może wpiąłeś się do komputera nie pod ten pin co trzeba. Tak jak pisał wcześniej michalqqr w silniku AFT trzeba podpiąć się do komputera pod 10 pin



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: michalqqr » sob lip 16, 2011 12:17

szyszka1981 pisze:mam taki problem ze nie pokazuje mi spalania tylko dwa zera,szybciej miałem podłączone w 1.6 ABU mfa a teraz robiłem przekładke silnika na aft z cała kompletna instalacja,wszystko inne funkcje pokazuje normalnie tylko spalania nie a instalacja była ori z mfa
w AFT sygnał spalania wychodzi z 10 pinu sterownika a nie jak w poradzie dot. benzyny z 27 sprawdź to :D



Awatar użytkownika
szyszka1981
vw rullezzzz!!!!
vw rullezzzz!!!!
Posty: 265
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 01:17
Lokalizacja: OGL
Kontakt:

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: szyszka1981 » sob lip 16, 2011 15:09

nie wpinałem zadnego osobnego kabla bo była ori wiązka z mfa,dzisiaj patrzyłem do wiązki komputera i wychodzi fioletowo biały kabelek z 10pinu i ten sam kabel wchodzi do skrzynki tylko nie wiem w której kostce

sprawdzałem wszystko i jest tak jak ma byc po odpaleniu sa poziome kreski na wyświetlaczu a po przejechaniu kilkuset metrów pojawiaja sie zera,może ma na to wpływ emulator który zamontował mi elektryk?


[b]moje mk3[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199448

s1ml0k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 19:25

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: s1ml0k » wt wrz 13, 2011 23:11

Witam. Mam golfa III 1.9 TDi (AHU) i mam pytanko: czy mogę się podpiąć przewodem od czujnika temperatury oleju do pinu 17 w liczniku i czujnika temperatury zewnętrznej do pinu 1 i 19? W pinoucie na forum znalazłem że te piny od tego są ale może trzeba w skrzynkę bezpieczników jednak? I jeszcze jedno pytanko: po podpięciu czujników i pinu 26 z licznika do 9 w komputerze i manetki do skrzynki bezpieczników to będzie już wszystko i MFA będzie działać?



s1ml0k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 19:25

[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Post autor: s1ml0k » pt wrz 30, 2011 20:46

Witam ponownie. Jak w poprzednim poście napisałem, tak też zrobiłem. Spalanie mi pokazuje i temperaturę zewnętrzną też. Czujnik temperatury oleju miałem fabrycznie wkręcony i podpięty ale temperatury nie pokazuje. Mam jeden problem, ponieważ czujnik temperatury zewnętrznej cały czas pokazuje temperaturę z kosmosu. Jest teraz około 15 stopni u mnie a czujnik pokazuje 40-45 stopni. Jest to zamiennik i może to jego wina?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości