[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt cze 07, 2011 20:26

kaarolek1 pisze:To jak najlepiej to zrobić? może ręcznie wetrzeć wosk a spolerować gąbka albo takim futerkiem?
Nałożyć wosk ręcznie, później ścierką z mikrowłókna wypolerować lakier.
To najlepszy i najdokładniejszy sposób.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Shmatan » wt cze 07, 2011 22:13

b]kaarolek1[/b], nakłądasz wosk dłonią lub piankowym aplikatorem (np. z megsa), polerujesz mikrofibrą

Damian92, mycie, usuwanie cieższych zabrudzeń, glinkowanie, zaprawki, kilkustopniowe polerowanie, politura (a właściwie najlepiej kilka osobnych środków, ale to inna bajka - najłatwiej użyć jakiegoś AIO czyli cleanera, fillera, glaze'a i często sealanta w jednym), wosk. Po myciach quick detailer do czasu zmycia się wosku - później powtarzasz operacje AIO + wosk (ew. wcześniej usuwanie smoły/innych zabrudzeń) i znów między myciami quick detailer. Co jakiś czas można powtórzyć glinkowanie



rumek19.88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 22, 2011 22:55

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: rumek19.88 » wt cze 07, 2011 23:57

witam mam pytanie kupiłem vw golfa v i okazało się że lakier jest jak by zblaknięty po prostu po otworzeniu np drzwi odcień wydaje się ciemniejszy lepszy i moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób odnowienia lakieru jestem laikiem w sprawach lakieru ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Shmatan » śr cze 08, 2011 12:13

rumek19.88 pisze:jestem laikiem w sprawach lakieru ?
pytasz się nas czy jesteś?

dobrze umyj, dobrze wyglinkuj i zaaplikuj jakiś AIO - powinno być lepiej, a najlepiej to po prostu zrobić korekre... o tym przecież cały temat się ciągnie!



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: m1chal » sob lip 02, 2011 22:22

dzisiaj troche pokatowałem ojca maske, jednak nie jest to to czego oczekiwalem w 100%

brak doświadczenia wychodzi ;)

ale jak juz sie dowiedzialem , możliwe, że wieksze rysy słabo poschodzily wynika z tego, że na samym poczatku dawałem za mało pasty (gąbka na poczatku musi nią nasiąknać) a u mnie byla prawie caly czas sucha. no i nad tymi rysami wiekszymi jednak nie można się brać i troche wiecej nad nimi pocisnąć maszyną

oto relacja:

a wiec tak:

Maska w ojca audi a4 b5 - granat ciemny
Das6 Pro
Zwykła polerka Eurotec - bez stabilizacji rzecz jasna
Fg500
FF3000
Wszystkie kolory flexipads + futro flexipads



Zaczynam... biore das6, biały pad, 3 krople fg500, rozprowadzam na 4 biegu i zaraz jazda na 6... patrze wokół mnie pełno pyłu po jakims momencie i pasta znika z maski praktycznie :o (najgorsze ze nie da usunac tego strzepując z ciuchów, torby do dasa itd) no myśle, że coś źle robie, jeszcze raz i to samo... biore ff3000 i zółty pad i jest elegancko, pylenie nie wystepuje..ale dasem, za wiele nie zdziałałem z rysami na tym lakierze (lakiery audi są mega twarde i DA tutaj słabo się sprawdza)

Przypomnialo mi się, że mam polerke kupioną kiedyś eurotecka...mając nadzeje ze bedzie byle jaki ale pasujący pad, zaczynam szukac i oto to jest. pad zwykly twardy bez zadnej amortyzacji, grubości 2mm może. Przyczepiam, bialy pad, 3 krople fg500 i jazda ... coś tam sie dzieje ale to jednak nie to... przyczepiam wełniaka 1-2 bieg rozporwadzam, 3-4 jazda... lakier sie grzeje , rysy jakies poschodzily, jednak nie na tyle ile bym chcial...

i po całej operacji wyszlo mi takie coś, jak widać wieksze rysy zostały, ale cala reszta ladnie poschodzila! zmatowienia itd itd

Obrazek

Obrazek


tak więc ogolnie nie jest źle... juz poniekad wiem co źle robilem (pisalem wyżej), znowu trzeba bedzie sprawdzic i myśle, że będzie o wiele lepiej! :)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: To_mas » ndz lip 03, 2011 12:09

te ryski musiałbyś wyrównać papierem np 2500 :) i dopiero przepolerować by zeszły :)
tylko zawsze jest ryzyko ze sie przetrzesz tym bardziej ze widać po zdjęciach ze maska byla robiona już przez kogoś i ktoś ją już zciał papierem i wypolerował :)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn lip 04, 2011 09:12

m1chal,Niestety polerki oscylacyjne (DA) nadają się do nabłyszczania. Czyli końcowej fazy polerowania.
Niestety, większość ludzi tego nie rozumie czego przykładem jest połowa forum kosmetykaut ect. Kiedy w PL pojawiły się pierwsze tego typu narzędzia wszyscy chcieli to mieć, ogólne woow i przekonanie o 2 razy szybciej wykonanej pracy. Przy większej wprawie pracy z polerką oscylacyjną, argument za DA czyli brak hologramów przestaje mieć znaczenie.
Ruch oscylacyjny w takim narzędziu jest wymuszony co za tym idzie nie radzi sobie z głębszymi uszkodzeniami lakieru.
Głębokie rysy należy "rozciąć" czyli wybrać kilka części mikroma lakieru wokół takiej rysy, tak by wyrównać ją do poziomu lakieru.
Matowanie zgodnie z radą To_mas, powinno pomóc.

Zastanów się również nad wprowadzeniem do swojego systemu futer polerskich, daje to bardzo dobry efekt w przypadku zarysowań kolistych oraz ogólnej korekty lakieru w czasie pracy z pastami grubo ściernymi.



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: m1chal » pn lip 04, 2011 19:17

duzy_przemo pisze:Zastanów się również nad wprowadzeniem do swojego systemu futer polerskich, daje to bardzo dobry efekt w przypadku zarysowań kolistych oraz ogólnej korekty lakieru w czasie pracy z pastami grubo ściernymi.

pracowalem na tym lakeirze wlasnie na futrze polerskim na DA probówalem i zwykłej rotacji... rotacja widać, że szybciej cieła itd... jednak nawet po futrze i rotacji takie rysy mi zostały i inne :( może jeszcze zbyt delikatnie do tego podchodzilem


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: RoBaL84 » ndz lip 10, 2011 20:02

Witam, chcialbym sie was zapytac czy gdybym zastosowal ponizsze srodki widoczne na zdjeciach w tej kolejnosci to uda sie uzyskac jakis efekt? Stan mojego lakieru nie jest zly i chcialbym uzyskac "glebie koloru". Przczytalem caly temam i mam jeden wielki metlik w glowie. Z gory dzieki za odpowiedz.
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn lip 11, 2011 09:23

RoBaL84, 3M hand glaze - jak najbardziej ok. Gdy pracę wykonujesz dokładnie, ładnie poradzi sobie z kolistymi rysami oraz zmatowieniami na lakierze.

Ja bym z tego zestawu wyrzucił ten wosk.

Za kilka złociszy więcej można mieć lepsze produkty.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: RoBaL84 » pn lip 11, 2011 09:44

duzy_przemo, a co możesz polecić zamiast tego wosku? Na 3M hand glaze jestem zdecydowany tylko nie wiem co później. Nie posiadam polerki więc będę robił to ręcznie.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt lip 12, 2011 09:52

RoBaL84, Polerowanie ręczne do dobre początki by nauczyć się pracy z lakierem

Woski całkiem przyjemne efekty daje
Collinite no. 476 lub
Poorboy's Natty's Paste Wax



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Shmatan » wt lip 12, 2011 18:13

Pod wosk koniecznie połóż cleaner bo spłynie tak szybko że nie opłaci się kupować nic powyżej 10zł...

Ja bym myślał nad uniwersalnym zestawem Autoglym srp i megs #16 (już nie produkowany, więc zamiast #16 ew. c476)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt lip 12, 2011 20:09

Shmatan pisze:Pod wosk koniecznie połóż cleaner bo spłynie tak szybko że nie opłaci się kupować nic powyżej 10zł...
Chyba nie do końca wiesz czym jest 3M Hand Glaze i nie przeczytałeś dokładnie całych postów. Dla wyjaśnienie to takie mocniejsze AG SRP.
Jak większość tego typu produktów czyści lakier oraz go nabłyszcza - ci za tym cleaner nie jest potrzebny.

Wspomniałem wcześniej że należy położyć na niego wosk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości