Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
d4roo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 21, 2007 14:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Post autor: d4roo » śr kwie 13, 2011 10:12

Witam,
Na wstępie chciałbym powiedzieć że to mój pierwszy konkretny post i prosić moderatora o ewentualne przesunięcie do odpowiedniego działu (lecz sądzę że wybrałem odpowiedni)

To zaczynam, jak to się mówi potrzeba matką wynalazków i po spędzonych 4 godzinach przy próbie odklejania z suszarką, pociętymi palcami od nożyka tapicerskiego, próbie zalania wrzątkiem lampy na którą w domu ciężko znaleźć odpowiednio duże naczynie, u mnie padło na wannę - do której nie nadążałem biegać z wrzątkiem by je cokolwiek zanurzyć zanim woda się ochłodzi.. ogólnie miałem dosyć iiiii.....
siadłem dalej przy komputerze, i znalazłem.... jak dla mnie na pierwszy rzut oka IRRACJONALNY SPOSÓB ... i miałem wrażenie że ktoś mnie chce wkręcić ... no ale, co mi zależało :) ... kupiłem lampy soczewkowe do małego remontu za 100 zł, więc w sumie co mi zależy...

Przedmiot działań:
Lampy soczewkowe - DEPO VW Golf mk4

Co nam potrzeba:
1) od 3 do 10 minut max na jedną lampę
2) śrubokręt płaski
3) i tu najlepsze ... haha... PIEKARNIK ... tak piekarnik
4) blacha na której zmieścimy naszą lampę
5) wolny czas i mieszkanie wolne od kobiet, które to zanegują, zbojkotują i zemdleją na widok dokonywanych działań - ja to zrobiłem u kolegi w wynajmowanym mieszkaniu - chwila spokoju i nie szkoda piekarnika -- jakbycokolwiek :))))))
6) rękawice - mogą być kuchenne - w sumie najlepsze :)
7) ewentualny nożyk do przecięcia rozciągającego się kleju

Metoda działania:
1) zaczynamy od przymierzenia szerokości lampy ... czy, aby na pewno jesteśmy w stanie wsadzić go na szerokość tak by nie przylegał do żadnego metalowego elementu wewnętrznej części piekarnika
2) jeżeli pasuje, rozgrzewamy go do temperatury od 180 do 200 stopni C
2a) jeżeli masz piekarnik gazowy: zagrzej do 200 stopni C i WYŁĄCZ piekarnik - WAŻNE!!!!
2b) jeżeli masz termoobieg to trzymaj temperaturę na 180 i nie wyłączaj ... no chyba że twój piekarnik z grzałkami jest w stanie utrzymać temperaturę 180 przez 5 minut, bez grzania termoobiegiem było by znakomicie -WAŻNE!!!
3) w między czasie dla bezpieczeństwa naszej lampy wyciągamy żarówki i inne dające się wyciągnąć elementy metalowe
4) lampę układamy na blasze (u mnie to była blacha, taka z płaskimi brzegami)
5) Pamiętajmy że blachę utrzymujemy zimną poza piekarnikiem - czemu ? - bo łatwiej włożyć lampę ro rozgrzanego piekarnika tak by rąk sobie nie oparzyć i by nie stopić uchwytów i dolnej części obudowy przy kontakcie z gorącym metalem
6) Pamiętajmy by nie dotknąć szklanym kloszem rozgrzanego metalu
7) od momentu włożenia do piekarnika odliczamy równo 5 minut - nie dłużej!!!!!!!!!!!!
8) po upływie 5 minut wkładamy rękawice wyciągamy lampę, w szczelinę między kloszem, a obudową wkładamy śrubokręt płaski rozchylamy - wszystko robimy ostrożnie, ale nie za wolno, by utrzymać duża plastyczność kleju spowodowaną temperaturą, gdy nam się pojawi szpara na grubość palca, odstawiamy śrubokręt który jest inwazyjny ze względu na twardość, i używamy naszych paluszków.

Klosz z lampy po wyciągnięciu z piekarnika zdjąłem w 1 minutę

Poniżej załączam zdjęcia

Proszę pamiętać, że jest to metoda która u mnie poskutkowała i każdy używa jej na własną odpowiedzialność!!!!!!

Poniżej zdjęcia z akcji co by było wiarygodnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
xXJohnyBravo89X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw gru 11, 2008 23:19
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Post autor: xXJohnyBravo89X » czw maja 26, 2011 22:10

ja takie cos opalam palnikem i mam w 10min dwie rozebrane lampy szklana ale chyba ze ktos nie ma palnika w domu to piekarnik tez jest niezly



Awatar użytkownika
Dziungo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 23:46
Lokalizacja: Mielec

Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Post autor: Dziungo » pn maja 30, 2011 00:56

Może jestem nowicjuszem na tym forum ale mam lepszy patent od twojego ,Jest takie urządzenie jak opalarka cena takiego urządzenia jest od 15zł+ można ją zakupić na pchlim targu albo jak ktoś posiada suszarkę z regulacjami temperatury(ja taką posiadam) i nią też można poprzez grzanie wokół klosza odkleić szkło:P pomysł twój nie jest zły ale jakiś żółtodziub wsadzi do piekarnika tą lampę to mógł ją wywalić w kosz:) :bajer:


Das Auto
http://www.youtube.com/watch?v=l4PNSNLuNd4" onclick="window.open(this.href);return false; <--look

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Post autor: thomas1919 » wt maja 31, 2011 13:13




Awatar użytkownika
Dziungo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 23:46
Lokalizacja: Mielec

Jak ściągnąć szklany klosz z lampy w 10 min - Mój manual :)

Post autor: Dziungo » śr cze 01, 2011 00:41

thomas1919 popieram to miałem na myśli:)


Das Auto
http://www.youtube.com/watch?v=l4PNSNLuNd4" onclick="window.open(this.href);return false; <--look

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości