FAQ odgrzybianie czyszczenie klimy

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » śr lip 02, 2008 20:19

educh1985 pisze:A ja przy ogrzybianiu spalilem radio. polecialo przez szczeline kratki. najlepszy jak sadze jest preparat ktory zostawia sie w samochodzie na kilkanascie minut moze nie jest w 100 procentach sprawny ale napewno nic zlego sie nie stanie z elektryką :grrr:
A w tym wątku ostrzegałem, że lepiej wyjąć grajką bo może być boom :smoke: A co do preparatu - myślę że zamiast tego psikadła co się wstawia do kabiny już lepiej pojechać do klimatyka i za niewiele większe $ wykonać odgrzybianie ozonem



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt lip 04, 2008 20:59

twardy pisze:Uzyłem własnie preparat z wurtha i spsikałem parownik i troche do kratek , tylko teraz smierdzi gorzej niz przed czyszczeniem :grrr: , śmierdzi tym preparatem .
sprostowanie :grin:
smierdziało chyba z mojej winy , za duzo psikłem preparatu (dowiedziałem sie za pózno że preparat 300ml powinien starczyć na dwa razy a ja uzyłem całego)
po dwóch dniach smrodzik ustapił i teraz z kratek wieje tylko czyściutkie , zimne powietrze :grin:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: FAQ odgrzybianie czyszczenie klimy

Post autor: jaro001 » ndz sie 10, 2008 19:16

kinomysz pisze:7. Po około 2 godzinach montujemy wentylator, tapicerke, odpalamy auto - wentylator na max ogrzewanie ma max i tak z 15 minut.
rozumiem że na obiegu zamkniętym tak ????
prędkość na - max
temperatura - HI
obieg zamknięty - ?????



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pn sie 11, 2008 04:46

jaro001 pisze:rozumiem że na obiegu zamkniętym tak ????
prędkość na - max
temperatura - HI
obieg zamknięty - ?????
bedziesz mial srodek do odgrzybiania w rece, tam tez bedzie jak masz wszystko ustawic.



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » wt sie 12, 2008 13:26

micky pisze:bedziesz mial srodek do odgrzybiania w rece, tam tez bedzie jak masz wszystko ustawic.
Łatwo ci powiedzieć mam środek do dezynfekcji klimy i w sposobie użycia pomijając to że rozprowadzić w kratki, na parownik itp. jest napisane po odczekaniu ok 15 minut "włączyć wentylator" nic nie ma tam napisane czy temperatura na minimum czy maximum i jakie obroty wentylatora czy minimalne czy maksmalne oraz czy obieg zamknięty.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » wt sie 12, 2008 16:49

wlacz obieg wewnetrzny, klima wylaczona, wentylator na maksymalna predkosc, temperatura na minimum



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr sie 13, 2008 11:23

Czyli rozumiem że klimatyzacja ma być wyłączona a temperatura na minimum to musi klimatronik chodzić na ECON, bo jeżeli na AUTO i temperatura na minimum to wtedy klimatyzacja chodzi.

Czyli
tryb - ECON
temperatura - LO
obroty na -MAX
i obieg wewnętrzny



Awatar użytkownika
voyager2550
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 23, 2010 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

FAQ odgrzybianie czyszczenie klimy

Post autor: voyager2550 » pn maja 30, 2011 19:40

Witajcie! Moje auto - Seat Toledo 2
Postanowiłem sam się za to wziąć i dostać się do parownika.
Zdjąłem schowek pasażera:
Obrazek
Na czerwono zaznaczyłem parownik, a dokładniej jego część która jest widoczna. I tutaj mam pytanie. Da się to jakoś bardziej rozebrać? Czy wystarczy jak tutaj zleję wszystko sprayem/pianką? Mam na myśli parownik.
Obrazek



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: FAQ odgrzybianie czyszczenie klimy

Post autor: thomas1919 » wt maja 31, 2011 13:05

voyager2550 pisze:Da się to jakoś bardziej rozebrać? Czy wystarczy jak tutaj zleję wszystko sprayem/pianką? Mam na myśli parownik.


Bez ściągania dechy więcej nie zrobisz. Wystarczy jak spryskasz dobrze chłodniczkę, którą widać na Twoim zdjęciu. Polecam preparat Wurth - nie oblepia środka nagrzewnicy i kratek jak pianka (przerobione). Wężykiem dołączonym do praktycznie każdego preparatu dojdziesz wszędzie do chłodniczki od strony zdjętego wentylatora.To wystarczy ponieważ preparat zostanie popchnięty dalej przez powietrze z wentylatora, którego wszystkie łopatki przed montażem warto przemyć z kurzu.



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

FAQ odgrzybianie czyszczenie klimy

Post autor: alabama1 » czw sie 01, 2013 13:04

Hej. Mam takie pytanie- kiedy będzie wiadomo, że klimatyzacja potrzebuje odgrzybiania, a kiedy czyszczenia? Przestanie mrozić, czy coś innego się stanie? Ostatnio byłem nad morzem, gdy włączałem klimatyzację razem z zamkniętym obiegiem powietrza, czułem się jakbym otworzył zamrażalnik. :-) Kiedy klimatyzacja wymaga czyszczenia lub odgrzybiania?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości