Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mavrick » śr maja 18, 2011 13:43

Jezeli chodzi o wiazke to mozesz ja puscic jak chcesz (ja zalozylem ja za kilka zaczepow w desce rozdzielczej na wysokosci nawiewow). A jezeli chodzi o wezyki to jesli dobrze pamietam to wezyk na strone kierowcy przechodzi po belce w bagazniku.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » śr maja 18, 2011 19:00

Ok dzięki ogólnie sprawa wygląda na te chwile tak że utknąłem na skrzynce bezpieczników mam taką wiązkę i kostki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d1 ... 765cf.html" onclick="window.open(this.href);return false; el szyby lusterka centralny i szyberdach problem w tym że wiązka jest z 94 a auto z 97r
Czerwony wtyk z bezpiecznikiem stały + podłączony
Masa główna w słupku podłączona -
+ po zapłonie zielona wtyczka biało czarny przewód podłączony
+ oświetlenie przycisków podłączone
i teraz została mi cała reszta czyli zielono żółty
biały
czarno zielony
czerwono biały
brązowo biały
problem w tym że za skrzynką wiszą tylko dwa żeńskie wtyki biła wtyczka i zielona ale nie pasują do niczego problem w tym że nie mam pojęcia co teraz



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » śr maja 18, 2011 22:25

Mati44 pisze:biały
podgrzewanie lusterek szukaj wtyku gdzieś w kablach w wiązce od skrzynki bezpiecznikowej
Mati44 pisze:czarno zielony
domykanie szyberdachu...
Mati44 pisze:brązowo biały
krańcówka drzwi
Mati44 pisze:zielono żółty
nie podłączaj póki co i sprawdź czy wszystko chodzi
Mati44 pisze:czerwono biały
to jest coś od centralnego zamka ale nie pamiętam co ;)



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » śr maja 18, 2011 23:27

W tej chwili wygląda to następująco działają już el lusterka i lewe i prawe :grin: ale nadal nie działają el szyby nie mam pojęcia dlaczego morze zepsułem silniczki przez to że z mostkowałem te zółte wtyczki ze sobą ale wątpię kurcze



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » czw maja 19, 2011 19:17

ok szybki lusterka działają teraz centralny zamek zostały mi kostki biało czerwona żółto zielona ale nie wiem co na nie podać



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » pt maja 20, 2011 22:08

Wygląda na to, że nie dostanę nigdzie wiązki centralnej... Postanowiłem sam ją zrobić i tu pytanie w jaki sposób przednia lewa i prawa strona łączy się z tyłem? Już w sumie wiem jak kabel w kabel według schematu nie wiem tylko o co chodzi w łączeniu, które zaznaczyłem kółkiem:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/86 ... 49981.jpg/]Obrazek

czarno żółty łączy się z czerwono żółtym później łączy się z masą? Nie wiem za ciemny jestem na to...

Kolejne pytanie to czy wiązka od zamka centralnego w jakiś sposób łączy się z wiązką centralną od szyb itp?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » sob maja 21, 2011 23:33

Prze_mass pisze:czarno żółty łączy się z czerwono żółtym później łączy się z masą? Nie wiem za ciemny jestem na to...
to łączy się ale przełącznikiem, te kwadraty pod strzałkami to własnie przełączniki które masz w drzwiach
Prze_mass pisze:Kolejne pytanie to czy wiązka od zamka centralnego w jakiś sposób łączy się z wiązką centralną od szyb itp?
tak ale tylko w wiązce drzwiowej



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » ndz maja 22, 2011 16:20

Rozszyfrowałem jak podłączyć szyber pod moduł komfortu zielono czarny przewód czarna wtyczka czyli domykanie szybra należy podłączyć po niebieski przewód przy silniku szyberdachu z tym że wiąże się to z tym że trzeba przeciągnąć przewód od silnika szyberdachu do skrzyli bezpieczników ale pewny nie jestem czy jest to konieczne a morze ktoś wie czy jest ten przewód gdzieś przy skrzynce jest to niebieski przewód i jeszcze jedna sprawa biało brązowy szara wtyczka do krańcówki ale ja mam na nim cały czas +12v a z tego co przeczytałem powinna się tam pojawiać masa wie ktoś dlaczego tam jest +



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » pt maja 27, 2011 21:08

Witam,

Kupiłem wreszcie wiązkę, niestety od kogoś innego. Na wszelki wypadek wziąłem również wiązki z drzwi pochodzące z tego samego samochodu co wiązka. Wygląda na to że to wiązka z vento bo jest dodatkowo grzanie lusterek + lampka ostrzegawcza. Są wszystkie wtyczki, nic nie jest pocięte poza jedną wiązką, której nie widzę na schemacie wiązki. Znajduje się dokładnie w miejscu które zaznaczyłem na schemacie i wychodzi z niej w sumie 10 kabli tj.: żółty, zielony, szary, żółty z zielonym paskiem, czarny z czerwonym paskiem, czarny z żółtym paskiem, czarny z szarym paskiem, czarny z zielonym, czarny z czerwonym paskiem, czerwony z białym paskiem, czerwony z żółtym paskiem.

Obrazek

Od czego one mogą być? Nic mi nie przychodzi do głowy poza szyberdachem i tym całym panelem oświetlenia kabiny koło serownika szybra.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » sob maja 28, 2011 00:33

Prze_mass, kolory jak od centralnego zamka i ele luster ;) daj fotkę zobaczymy :bigok:



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » sob maja 28, 2011 07:50

Sorry za jakość fot, ale nie miałem za bardzo czasu. Starałem się ją ułożyć mniej więcej tak jak powinna być - tak mi się wydaje.

Obrazek
Obrazek



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » sob maja 28, 2011 23:18

Ten żółto zielony przewód idzie do pompki centralnego ale nie wiem jakie spełnia zadanie i nie wiem gdzie go podłączyć
Panowie a czy w MKIII po otwarciu drzwi centralny powiano zapalić się oświetlenie kabiny bo ciągle nie mogę dojść od czego jest żółto zielony przewód a idzie do centralki



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » ndz maja 29, 2011 15:14

A i właśni kurcze zapomniałem powiedzcie mi gdzie i jak dokładnie zamontowana jest pompka w tym styropianie wiem ż pod tylną prawą lampą ale bezpośrednio pod nią i w jaki sposób jest obrócona i zamontowana bo jakoś mi się to zejść nie chce



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » ndz maja 29, 2011 20:48

Prze_mass, obciętą masz wiązkę idącą do pompki centralnego zamka ;)
Mati44 pisze:Panowie a czy w MKIII po otwarciu drzwi centralny powiano zapalić się oświetlenie kabiny bo ciągle nie mogę dojść od czego jest żółto zielony przewód a idzie do centralki
nie nie było czegoś takiego ale jak będę miał czas to sprawdzę jak reaguje ten przewód ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości