Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: lolo_golf » sob kwie 09, 2011 21:25

Kamel, To ani te gumki ani żarnik. Dzisiaj to badałem i cały wkład(odbłyśnik) ma luzy na mocowaniach regulacji. Po jakimś minimetrze. Nawet myślałem żeby tam jakąś gumę podłożyć.

Ale skoro Ty też tak masz to jestem troche spokojniejszy :kac:



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: fuldi » czw kwie 28, 2011 18:30

Koledzy mam następny problem, kupiłem prawą lampę i mam problem z wystartowaniem ( na krótko, chce zobaczyć czy w ogóle działa ) startowałem wg schematu ale nic :/ Co do przeróbki to jest trochę inaczej podłączona jak moja lewa lampa, mianowicie ta kostka 4 pinowa (górna) w ogóle nie ma podłączonych kabli a w tej prawej- nowej są i to mnie dziwi. Poniżej foto jak to wygląda

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: owies » czw kwie 28, 2011 20:55

to co pokazałeś to jest jedna i ta sama lampa ? ktoś wystrugał tą 4 pinową wtyczkę... to wygląda tak jakby ktoś przerobił lampę pod starą przetwornice a ty chyba masz zabudowaną na deklu. Starter też masz na 2 piny a w nowszym typie jest na 3.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

trzyowce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:07
Lokalizacja: łódź

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: trzyowce » wt maja 10, 2011 18:27

panowie ja sie nie znam wiec chyba zrobilem blad bo

z auta wychodza mi po 2 wtyczki jedna 12 pinowa druga chyba 6 cio ( byly oru xenony ale auto kupilem rozkradzione ) wiec kupilem lampy 2004 ( nowy typ ) rok a auto 2002. no i ta jedna lampa ma tylko gniazdo 12 pin, wiec co bedzie dobrze ,co bedzie dzialalo a co nie, auto ma system samopoziomowania. dzieki za odp


life is hiking, hiking is life

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: lolo_golf » pt maja 13, 2011 16:30

trzyowce, Z tego co pamiętam to tylko jedna lampa ma ta dodatkowe gniazdo na 6 pinów. Druga ma już tylko ta jedną na 12. Sprawdź dokładnie.



trzyowce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:07
Lokalizacja: łódź

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: trzyowce » pt maja 13, 2011 21:19

jedna ma dodatkowe na 4. czyli co wszystko powinno dzialac ?


life is hiking, hiking is life

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: kiss » sob cze 18, 2011 22:47

Gdyby ktoś miał wrażenie, że jego xenon słabo świeci to proponuję udać się na stację i poprosić pana, żeby się bardziej skupił nad swoją pracą i łaskawie poprawnie wyregulował nam światła.
Dopiero trzecia wizyta na stacji przyniosła pożądany skutek. Teraz dopiero wiem co to tak naprawdę xenon.
Jeżeli ktoś tylko ma możliwość, to szczerze polecam.
Pozdrawiam! kiss



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: owies » pn lip 18, 2011 17:21

Kamel pisze:Występowały dwa rodzaje lamp xenonowych (starszego i nowszego typu).
Natrafiłem na pewną ciekawostkę.
Lewa lampa starszego typu, czyli ta na której wisi sterownik zasięgu świecenia / samopoziomowania wygląda niemal identycznie jak lampa nowszego typu. Wydawać by się mogło, że można w miejsce sterownika zamontować oryginalną przetwornicę i ze starego reflektora zrobić nowszy.
Nic bardziej mylnego...
Naturalnie inna jest wiązka, wejście startera starszej lampy jest dwu pinowe (w nowszej ma 3 piny) no i do tego nawet plastik na którym przykręcony jest sterownik ma inaczej umiejscowione wycięcie na kostkę dzięki czemu wymieniając wiązkę bez podcięcia go i tak nie dopasujemy przetwornicy.
Zobrazuję o czym mowa:
Stary typ (oznaczenie 1 305 239 158)
Obrazek
Nowy typ (oznaczenie 1 305 239 ***)
Obrazek

Widać wyraźnie, że wycięcie na sterownik jest zrobione niemal centralnie w stosunku do środkowej śruby, natomiast wycięcie na przetwornicę jest przesunięte ku górze, przez co nie da się założyć przetwornicy na starym plastiku.

Reasumując, gdyby komuś przyszło do głowy przerobić lewą lampę na nowy typ to oczywiście da się, jednak potrzeba do tego nowej przetwornicy, startera, instalacji wewnętrznej oraz ww. plastiku.
pzdr


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: dan992 » sob lip 30, 2011 14:39

witam wszystkim czytając ten post nasuwa mi się myśl że w orginalnych lampach samopoziomawanie jest umieszczone na lamie a nie tak jak w innym samochodach na tylnym wachaczu?? Czyli ustawianie świateł działa od przechyłu samochodu tak wiec jadąc pod górke lampy sie obniżaja??


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » sob lip 30, 2011 22:04

dan992 a gdzie wyczytałeś, że nie ma czujników poziomu przy kołach?
dan992 pisze:tak jak w innym samochodach na tylnym wachaczu??
Dokładniej to czujniki poziomu są przy tylnym lewym i przy przednim lewym kole.

Co do oprzyrządowania na lampach to w lampach BOSCHa na lewej lampie jest sterownik samopoziomowania, a pod zakolami są przetwornice. W lampach AL natomiast przetwornice są na lampach, a sterownik samopoziomowania jest zintegrowany z przetwornicą na lewej lampie - przeczytaj pierwszy post, w którym wszystko to zostało już opisane.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: dan992 » ndz lip 31, 2011 13:04

ahaaa a widzisz ty :) to jednak sa w golfie, bo ja zrozumiałem ze to wszystko znajduje sie na lapach :bigok: a jest możliwośc kupienia tych czujnikow poziomu i sterownika na allegro bo szukałem i nie moge znalesc... a jeszcze coś- czy to samo poziomowanie działa non stop czy tylko przy uruchomieniu auta?


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: perki » sob sie 20, 2011 09:32

Panowie a jest jakas zaslepka aby schowac przetwornice w xenonie nowszego typu ?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » sob sie 20, 2011 21:51

perki pisze:Panowie a jest jakas zaslepka aby schowac przetwornice w xenonie nowszego typu ?
Jaką zaślepkę konkretnie masz na myśli?
Przetwornice w lampach AL są przykręcane do lamp i to wszystko.
Zaślepką - nie tyle przetwornicy co całej lewej lampy - jest plastikowa osłona przykręcana na 2 śrubki.
Prawą lampę można zasłonić np. plastikową osłoną zbiorniczków od Audi S3 + do tego plastikowa mini osłonka od angielskiej wersji MK4.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to w wolnej chwili mogę zrobić fotkę jak to u mnie wygląda z powyższymi elementami.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: perki » ndz sie 21, 2011 17:42

Kamel pisze:
perki pisze:Panowie a jest jakas zaslepka aby schowac przetwornice w xenonie nowszego typu ?
Jaką zaślepkę konkretnie masz na myśli?
Przetwornice w lampach AL są przykręcane do lamp i to wszystko.
Zaślepką - nie tyle przetwornicy co całej lewej lampy - jest plastikowa osłona przykręcana na 2 śrubki.
Prawą lampę można zasłonić np. plastikową osłoną zbiorniczków od Audi S3 + do tego plastikowa mini osłonka od angielskiej wersji MK4.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to w wolnej chwili mogę zrobić fotkę jak to u mnie wygląda z powyższymi elementami.


ja jestem zaintersowany wiec cyknij fotke :bigok:

chce zakryc przetwornice od strony pasazera tak aby po otwarciu maski nie bylo jej widac



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości