Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: mariachi » śr kwie 20, 2011 08:00

michalqqr pisze:to się kolega myli ... spokojnie da radę to zrobić bez wyciągania deski i nawet dobrze pospinać ;)
to życzę powodzenia, "spokojnie" dobre, nie chce widzieć jak się wkurza ktoś kto robi to bez ściągania, ile miłych słów poleci przy okazji. Nie sądzę żebyś z deską wpiął wiązkę we wszystkie spinki, gdzieniegdzie jest tak ciasno że nawet bez deski trzeba się trochę namęczyć z przeciskaniem przy nawiewach czy przy słupkach,tam wiązka przechodzi z tego co pamiętam pomiędzy jakąś blachą a nadwoziem i chcąc ją poprawnie włożyć nie jest łatwo.
Jak swapowałem u siebie zacząłem kombinować bez ściągania, rozbierałem wszystko po kolei, aż w końcu wyleciała deska, i dalej uważam że nie da się tego dobrze zrobić bez tego, chyba że na sztukę.



Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Leszek Madison » śr kwie 20, 2011 22:59

mariachi, może po prostu nie wiesz, że skrzynkę z bezpiecznikami można zdjąć z wieszaków? Albo masz takiego pająka od alarmów i innych wynalazków, że nic tam nie widać? Jakbym miał ściągać deskę żeby wpiąć parę wtyczek, to tak jakbym ściągał boczek żeby wyjąć głośnik z drzwi - BEZSENS. A może próbowałeś to zrobić siedząc na fotelu :grin:
To przecież żadna filozofia. Odkręcasz plastik przy skrzynce bezpieczników, kładziesz się na podłodze (możesz wcześniej wyjąć fotel, mniej roboty niż wyciąganie deski haha :grin: ), odpinasz zaczepy skrzynki z wieszaków, skrzyneczka leci w dół i... voila! mamy dostęp.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » czw kwie 21, 2011 00:50

mariachi pisze:to życzę powodzenia, "spokojnie" dobre, nie chce widzieć jak się wkurza ktoś kto robi to bez ściągania, ile miłych słów poleci przy okazji. Nie sądzę żebyś z deską wpiął wiązkę we wszystkie spinki, gdzieniegdzie jest tak ciasno że nawet bez deski trzeba się trochę namęczyć z przeciskaniem przy nawiewach czy przy słupkach,tam wiązka przechodzi z tego co pamiętam pomiędzy jakąś blachą a nadwoziem i chcąc ją poprawnie włożyć nie jest łatwo.
Jak swapowałem u siebie zacząłem kombinować bez ściągania, rozbierałem wszystko po kolei, aż w końcu wyleciała deska, i dalej uważam że nie da się tego dobrze zrobić bez tego,
nie wiesz jak mam to zrobione to nie oceniaj ;) jest jak ori ;) wszystko kwestia cierpliwości :D :D a, że ja mam nie małą w takich sprawach to choćbym miał to pół dnia montować bez ściągania deski to się będę męczył ;) wiadomo schowki, tunel, licznik, regulacja nawiewów itp out ;)
mariachi pisze:chyba że na sztukę.
no nie bardzo nie lubię roboty "na sztukę"



Cinkers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:22
Lokalizacja: Wrocław

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Cinkers » wt kwie 26, 2011 10:13

Panowie,
mam do Was pytanie - który kabel jest odpowiedzialny za opuszczanie lewej przedniej szyby? Ostatnio właśnie ta szyba mi się nie opuszcza i chciałbym sprawdzić czy kable są ok. Jest jakiś jeden kabelek który odpowiada tylko za opuszczanie lewej przedniej szyby, żeby sprawdzić na 100% czy kable są dobre i dopiero wtedy zabrać się za sam silniczek od szyby?


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/778][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/778/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Leszek Madison » czw kwie 28, 2011 08:58

Nie ma pojedynczego kabelka odpowiadającego za czynność opuszczania szyby. Ponadto od strony kierowcy jest ich więcej, bo dochodzi jeszcze sterowanie szybami i lusterkami. Do samej wtyczki wpinanej w silniczek wchodzi 8 kabelków. A co może nie działać? O tym można pisać powieści. Masa, zasilanie, sterowanie, silniczek, guziczek, bla bla bla. Miernik w łapę i prześwietlać kable zalecam.



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » wt maja 10, 2011 21:42

Witam,

Mam wreszcie zestawik do elektrycznych szyb i spory problem... Przejrzałem temat chyba z 5 razy i za cholerę nie mogę dojść końca. Ja mam po prostu jakieś inne wtyczki no i sprzedający niepotrzebnie pociął kable. Przesyłam fotki z zapytaniem czy aby na pewno moja wiązka centralna jest kompletna? Bo coś mi się wydaje, że nie.

Obrazek
Sorki za jakość pierwszego zdjęcia, ale to i tak tylko do wglądu, dokładniejsze są niżej według numerków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne pytanie, czy da się coś jeszcze zrobić z tą wiązką z drzwi o ile się nie mylę to tylną?

Obrazek

Od czego są 2 kabelki, które zostały przecięte w wiązce z drzwi przednich? Zdjęcie oznaczone nr 3.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ostatnie już pytanie, w jednej z wiązek przednich z drzwi mam o 1 wtyczkę mniej, czy tak powinno być? Nie widzę żeby była gdzieś cięta więc nie ma jej od oryginału. Sorry, że tyle pytań, ale chcę się upewnić czy wszystko jest, że by przy montażu nie było problemu. A może uda mi się ewentualne braki uzupełnić od sprzedającego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » wt maja 10, 2011 21:42

Ad1.Odnośnie pierwszego pytania to nadal mam wątpliwości co do tego czy moja wiązka centralna jest kompletna - tu nadal proszę o info.

Ad2.Wiązkę tylną właściwie już ogarnąłem i wiem o co chodzi poza jedną rzeczą. Łącząc przecięte kable zostają mi 3 i nie wiem od czego są choć domyślam się, że może od krańcówki drzwiowej ich kolory to: czerwony z białym paskiem, żółty i czarny z zielonym paskiem.

Ad3. Zgaduję, że od głośników.

Ad4. Wertując temat wpadłem na odpowiedź. Od strony kierowcy w wiązce z drzwi jest o jedną wtyczkę więcej - wtyczka od sterownika el. lusterkami.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » wt maja 10, 2011 22:39

Prze_mass, wiązka centralna którą masz jest nie od elektrycznych szyb ale od centralnego zamka ... sprzedający zrobił Cię w ...
Prze_mass pisze:Kolejne pytanie, czy da się coś jeszcze zrobić z tą wiązką z drzwi o ile się nie mylę to tylną?
tak tylna ;)
i da się zrobić polutować ;) o ile złącze na słupku nie jest uszkodzone
Prze_mass pisze:Od czego są 2 kabelki, które zostały przecięte w wiązce z drzwi przednich? Zdjęcie oznaczone nr 3.
przewody do głośnika
Prze_mass pisze:I ostatnie już pytanie, w jednej z wiązek przednich z drzwi mam o 1 wtyczkę mniej, czy tak powinno być? Nie widzę żeby była gdzieś cięta więc nie ma jej od oryginału.
tak ma być brak sterowania do elektrycznych lusterek ( strona pasażera)

Prze_mass pisze:że by przy montażu nie było problemu.
załatw sobie wiązke centralną bo bez tego duża rzeźba ;)



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michaltrzebnica » pn maja 16, 2011 17:41

panowie mam pytanie czy cala wiazka od 3d podejdzie mi do varianta?



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: shibbyOP » pn maja 16, 2011 19:04

michaltrzebnica pisze:panowie mam pytanie czy cala wiazka od 3d podejdzie mi do varianta?
Jeśli tylko chcesz mieć zestaw tylko na przód to nie ma różnicy czy weźmiesz to z 3D, 5D lub varianta


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michaltrzebnica » pn maja 16, 2011 22:20

chodzi mi o sam przod . dzis wymontowalem wszystko z drzwi i zatrzymalem sie na slupkach. duzo tego jest dalej do wyciagania ? jutro mam zamiar rozebrac deche zeby wszystko dokladnie wyciagnac a pozniej bedzie rzezba z moim variantem. czytajac troche temat boje sie ze sam sobie nie poradze i trzeba bedzie wylozyc na kogos kto mi to posklada ale na to tez jestem gotow bo caly przod trafil mi sie za free.



Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Prze_mass » pn maja 16, 2011 23:33

Gość twierdzi, że to ta wiązka i się upiera że innej nie ma. Jak mam mu wytłumaczyć o którą wiązkę mi chodzi? Wysłałem mu zdjęcia i mówiłem, że biegnie przez cały samochód aż do bezpieczników i jest 10pinowa. Czy do tej wiązki wpina się również przełącznik w desce? Czy to w miejsce diagnostycznych wtyczek?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » wt maja 17, 2011 01:21

Prze_mass pisze:Gość twierdzi, że to ta wiązka i się upiera że innej nie ma.
... mało wie albo? ...
Prze_mass pisze:Jak mam mu wytłumaczyć o którą wiązkę mi chodzi?
wiązka od ele szyb na pewno nie idzie do bagażnika (jak ta od centralnego do pompki...) ma w sobie gruby czerwony z żółtym paskiem oraz gruby brązowy przewód ma szeroką wtyczkę w przednich drzwiach
Prze_mass pisze:Czy do tej wiązki wpina się również przełącznik w desce?
tak jeśli jest to 5D
Prze_mass pisze:Czy to w miejsce diagnostycznych wtyczek?
nie ;)



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mati44 » śr maja 18, 2011 09:06

Witam właśnie mutuje w swoim MKIII 3d zestawik szybki + centralny + lusterka wszystko łącznie z wiązkami jest oryginalne ogólnie mniej więcej wszystko wiem ale mam pytanko którędy dokładnie poprowadzić wiązkę z pod deski rozdzielczej tą od szybek główną ona ma być na wysokości gniazd w słupkach i jeszcze którędy poprowadzone być powinny wężyki od centralnego zamka to znaczy w którym miejscu przecedzą z prawej na lewą stronę z góry dzięki i
PozdraVWiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości