Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: scuzzy » sob kwie 09, 2011 17:59

Wczoraj po papierze 2500 użyłem pasty automax (tak na początek). Posmarowałem felgę pastą, pokropiłem wodą i zacząłem polerkę... Na początku było w porządku, ale po chwili, zaczęły się robić czarne smugi, krążek zrobił się czarny i nie mogłem już dalej polerować, bo zostawiałem tylko czarne ślady... W czym jest problem? Za dużo pasty? Krążek się zalepił czarną mazią i jest do wyrzucenia. Muszę wziąć nowy krążek i nałożyć zdecydowanie mniej pasty? Opiszcie proszę jak powinien dokładnie wyglądać proces polerowania pastą...



Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Polerowanie aluminium

Post autor: bula222 » sob kwie 09, 2011 21:40

hehe nie jestem specjalista a amatorem w tej dziedzinie :jezor: mi tez robiła się cała czarna fela i chyba było to spowodowane za szybkimi obrotami w początkowej fazie polerowania. ja robiłem tak: polerowałem wiertarką i filcem na początku miałem małe obroty takie ledwo ledwo starałem się rozprowadzać po całej powierzchni pastę i robiła się taka maź następnie zwiększałem obroty i znowu ta sama procedura ale mazi było mniej potem największe i po całej jeździłem już nie było prawie pasty i mazy nie robiły się może gdzie nie-gdzie jak za długo trzymałem sprzęt :bigok: a co do czarnego krążka to się nie przejmuj bo będzie czarny ponieważ zbierasz aluminium a to czyste nie jest chyba wiesz jak wyglądały Twoje ręce po tarciu papierem? :jezor: krążka nie spisuj na straty . co do pasty to nie nakładaj jej dużo tak posmaruj felgę i rób potem znowu posmaruj, bo jak jest za dużo i odrazu pojedziesz wielkimi obrotami to ona będzie pryskać strasznie też :helm:
mam nadzieję ze trochę Ci rozjaśniłem sprawę :chytry:


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

Awatar użytkownika
kaarolek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt maja 26, 2009 09:50
Lokalizacja: Kościan

Polerowanie aluminium

Post autor: kaarolek1 » sob kwie 09, 2011 23:41

a więc jak to jest z tym kolejnym polerowanie felgi ?


Karol

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: D1_PITER » pn kwie 11, 2011 06:44

Czy któryś z tych środków -łatwo dostępnych- się nadaje do konserwacji polerki?

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Polerowanie aluminium

Post autor: bula222 » pn kwie 11, 2011 15:27

ja na tym forum przeczytałem że dobry jest do konserwacji tłusty wosk i polecany był tani wosk z shella taki w puszce dostępny na stacjach tej marki płaciłem 15zł do konserwacji polerki wystarczy na długie lata :grin:


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » pn kwie 11, 2011 17:49

Tym razem ja mam problem, znacie coś mocniejszego niż scansol i zmywacz boll, bo za nic w świecie nie mogę zdjąć bezbarwnego (tej ori powłoki z fabrycznie polerowanych felg). Bbs, oz i inne tego typu kryte bezbarwnym scansol rozpuszcza od razu a na tych mercach praktycznie nie rusza :panna: .


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » pn kwie 11, 2011 18:06

A jakie środki czyszczące felgę polecacie do felg z polerowanymi rantami? Coś co dobrze zmyje nalot itp, ale nie zepsuje polerki:) Kiedyś ktoś polecał środek jakiejś firmy tu na forum.. ale nie mogę tego znaleźć :kac:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: scuzzy » pn kwie 11, 2011 18:41

Skończyłem drzeć papierem 2 felgi, był to papier 2500. Następnie filc+automax+woda i wyszło kiepsko, nie jestem zbytnio zadowolony, a mianowicie tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tym, że każde z ramion polerowałem dość krótko, ponieważ pojawiały się czarne mazy. Czy teraz powinienem użyć nowego krążka filcowego i jeszcze raz automaxem przejechać, ale dłużej polerując i mocniej dociskając? A jak zabrać się za polerowanie PP-50 z bawełną?



pawel1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 01, 2010 13:29
Lokalizacja: Sędziszów

Polerowanie aluminium

Post autor: pawel1990 » pn kwie 11, 2011 23:52

Te mazy zejdą jak przejedziesz szmatą tylko trza mocniej napierać na felge. Kup autosol i powinno być lepiej.



kierowcapks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 23:18

Polerowanie aluminium

Post autor: kierowcapks » wt kwie 12, 2011 11:12

moje byłe bbski
tak wyglądały jak je kupiłem
Obrazek

a tak już po polerce
Obrazek

Obrazek

Obrazek



borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

Polerowanie aluminium

Post autor: borek88 » ndz kwie 17, 2011 21:10

u mnie tez problem z malo efektywna polerka i uzywalem automaxa (2rodzaji)
ale u wulkanizatora pracuje mlody lepek i mowil zebym lepiej kupil paste polerska w kostce/walcu taki twardy zielony lub bialy
tez to polecacie??
i jeszcze mowil zebym filc na wiertrce polal troche nitro i rozcieral na nim paste a pozniej polerowal
niby pokazywal mi jakas fele to o niebo lepiej niz moje



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » ndz kwie 17, 2011 21:57

.Tomek. pisze:Tym razem ja mam problem, znacie coś mocniejszego niż scansol i zmywacz boll, bo za nic w świecie nie mogę zdjąć bezbarwnego (tej ori powłoki z fabrycznie polerowanych felg). Bbs, oz i inne tego typu kryte bezbarwnym scansol rozpuszcza od razu a na tych mercach praktycznie nie rusza :panna: .
Poszukaj środka DI-Stack... mocniejszego cholerstwa nie używałem :kac: opary psują mózg, a praca jedynie w okularach i rękawiczkach.... jak Scansol nie robił wrażenie na mojej skórze, tak Stack daje czadu :helm:

Ale niestety podobno to wycofali.. także musisz szukać resztek magazynowych... bo niestety to już bardzo mocna chemia... a co ciekawe tam na puszcze był jakiś napis że środek nie może być używany hobbystycznie.. :smirk:
borek88 pisze:u mnie tez problem z malo efektywna polerka i uzywalem automaxa (2rodzaji)
ale u wulkanizatora pracuje mlody lepek i mowil zebym lepiej kupil paste polerska w kostce/walcu taki twardy zielony lub bialy
tez to polecacie??
i jeszcze mowil zebym filc na wiertrce polal troche nitro i rozcieral na nim paste a pozniej polerowal
niby pokazywal mi jakas fele to o niebo lepiej niz moje
Poczytaj trochę... wiem że temat jest obszerny, ale spokojnie 10 ostatnich stron rozwiało by Twoje wszelkie wątpliwości.



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » pn kwie 18, 2011 05:15

ludzie nauczcie się CZYTAĆ w końcu! Zadajecie takie głupie pytania, na które odpowiedzi w tym temacie padają dziesiątki razy. Ciągnie się już 140 stronę, a gdyby go streścić to wyszły by ze dwie...


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Adrian1989 » pn kwie 18, 2011 10:48

barteKKK03 pisze:Poszukaj środka DI-Stack... mocniejszego cholerstwa nie używałem opary psują mózg, a praca jedynie w okularach i rękawiczkach.... jak Scansol nie robił wrażenie na mojej skórze, tak Stack daje czadu
popieram di stack dawal rade...a teraz jakis shit juz tylko jest do dostania w wieluniu ;/


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości