[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

malina2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 15, 2011 09:54

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: malina2010 » pt mar 25, 2011 20:47

jeszcze chcialem zapytac bo na tym filmiku " onclick="window.open(this.href);return false; gosc czyms na koniec pryszcze i wyciera szmatka czym on tam pryskal woda zmywacz silikonu czy moze plyn do mycia okien bo i to slyszalem uzywaja



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » sob mar 26, 2011 20:44

malina2010, tj woda



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: To_mas » ndz mar 27, 2011 17:29

malina2010 pisze:jeszcze chcialem zapytac bo na tym filmiku " onclick="window.open(this.href);return false; gosc czyms na koniec pryszcze i wyciera szmatka czym on tam pryskal woda zmywacz silikonu czy moze plyn do mycia okien bo i to slyszalem uzywaja
wg mnie o słabo wtarł tą pastę albo dał jej za dużo w skutek czego gąbka bardziej slizgała sie po paście ie nie mógł jej dobrze rozprowadzić i na koniec sporo mu jej zostało na elemencie...



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: rafal0325 » ndz kwie 03, 2011 12:21

Witam,chcialem zapytać czy da radę zrobić coś z tym lakierem.
Autko kupiłem niedawno 2001r.produkcji, sprowadzone z Niemiec.Właściciel chyba jeździł tylko na myjnie automatyczną.
Trochę żałuję że nie kupiłem samochodu z jasnym lakierem,taki mialem wczesniej i rysy nie były tak widoczne.
Nie musicie pisać czym mam to robić tylko czy jest coś do zrobienia z tym lakierem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » ndz kwie 03, 2011 19:17

rafal0325, Po polerce mikroryski znikną, ale musi być dobrze przeprowadzona.
Potem tylko odpowiednia konserwacja lakieru.



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Mandriv19 » ndz kwie 03, 2011 21:42

siemanko
tak wertuje ten cały temat od tygodnia i kurcze już się pogubiłem :(

jakie wkońcu te etapy są polerki?? chodzi mi o polerke ręczną ponieważ na maszynke narazie brak funduszu a poza tym bałbym się o lakier by nie przetrzeć wiec ręczna.
wiem powiecie ze było wcześniej ale byście mogli napsiać tak wprost etapy. powiem ze moje autko to golfik 4 kolor błyszcząca czerwień jest swieżo nabyty i skoro idzie ciepło chciałbym o niego zadbać.
moje wnioski jak się mylę to poprawcie mnie ok:
etap 1 mycie
czy tu zastosowac szampon czy najpierw jakiegos cleanera ?? i potem umyc szampone
etap 2
politura ( gdyż wiem ze lakier jest zadbany i nie wymaga użycia pasty ściernej) aha i jeszcze kiedy uzywa sie glinki ?? i wogole po co jej sie uzywa??z tego co wnioskuje to sie ja daje przed politurą ??
etap 3
czy tu po politurze umyc auto jeszcze raz czy od razu po wytrzeniu auta na sucho przejsc do woskowania ??

no i teraz płyny co byscie polecili z politury ?? czy sa jakies politury by tak wyciągnąc głęboką czerwien z mojej perły ??
i potem jaki wosk do polerki ręcznej ?? moze byc cos z poorboys??
przepraszam ze tak pytam ale chciałbym by to tak ogarnac w skrocie :D
prosze o wyrozumiałosc to moje pierwsze auto i chce zadbac o niego bo wkoncu bedzie mnei wozic
za wszystko dziękuje i jak dokonam kosmetyki autka to sie napewno wam pochwale pozdro



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn kwie 04, 2011 09:06

Mandriv19, Przeczytaj ten temat, ponieważ znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie zadane przez Ciebie pytania.

Kilka krotnie poruszany był temat polerki ręcznej, ale jak widzę łatwiej wyklepać posta niż poświęcić kilka minut lekturze.



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Mandriv19 » pn kwie 04, 2011 19:21

no i człowiek napsize sie tyle a tu ci zamiast pomoc to ci powiedzą czytaj dalej, no to w takim razie ja niewiem po co te fora sa ....
"ok juz znalazłem odp na swe pytania ....."

czasami pomoc nie jest grzechem .....nikt wszystkiego od poczatku nie wie



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Dj Darecki » pn kwie 04, 2011 22:53

malina2010 pisze:jeszcze chcialem zapytac bo na tym filmiku " onclick="window.open(this.href);return false; gosc czyms na koniec pryszcze i wyciera szmatka czym on tam pryskal woda zmywacz silikonu czy moze plyn do mycia okien bo i to slyszalem uzywaja
Często się używa Isopropyl Alcohol IPA wymieszany z wodą destylowaną :) Usuwa wsio z lakieru i wtedy widać czy dobrze wypolerowany lakier ........


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn kwie 04, 2011 23:23

Dj Darecki pisze:
malina2010 pisze:jeszcze chcialem zapytac bo na tym filmiku " onclick="window.open(this.href);return false; gosc czyms na koniec pryszcze i wyciera szmatka czym on tam pryskal woda zmywacz silikonu czy moze plyn do mycia okien bo i to slyszalem uzywaja
Często się używa Isopropyl Alcohol IPA wymieszany z wodą destylowaną :) Usuwa wsio z lakieru i wtedy widać czy dobrze wypolerowany lakier ........
Podobny efekt daje zmywacz lakierniczy oparty na spirytusie. :bigok:



Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: djtalarus » wt kwie 05, 2011 19:28

witam...mam golfa II o oznaczeniu lakieru LA5E...kolor granatowy w niekturych miejscach jakby lakier wyblakał i elementy różniły się jeden od drugiego....ma miejscami takie jakby ciemniejsze zamglone plamki...sezon się zaczyna więc chciałbym żeby moje autko wygladało olśniwajaco ma dużo rysek po myjni itp. chciałbym żeby się ładnie błyszczało...kolega ma maszynkę do polerowania tylko muszę kupić jakies kosmetyki żeby tą polerke zrobić....przeczytałem te 34 strony i nie zabardzo rozumiem o co we wszystkim chodzi...czy któś byłby tak życzliwy i mógłby mi wypisać co musiał bym nabyć żeby takową polerke wykonać????bo nie wiem od czego wogóle mam zacząć tyle tego jest a nie znam się na tym wogóle...jaka pasta czy co tam innego i jaka tego ma byc ilość czy jakieś woski czy mleczka czy inne żeczy...mam zamiar robic to polerką mechaniczną z regulacją obrotów...i nie wiem co mam zakupić...jakie produkty i jaka ilość jest potrzebna danego produktu..z góry bardzo dziękuję za pomoc...wiem że wiekszość da mi taką odpowieć że w tym temacie wszystko jest dokładnie opisane ale ja nic konkretnego nie zrozumiałem gdyż się na tym kompletnie nie znam...pozdrawiam...talar


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » śr kwie 06, 2011 11:36

djtalarus, Jeśli lakier jest wyblakły to znaczy że jest już dość mocno zużyty.

Twój lakier przez to, że jest jest w mizernym stanie "nałapał" mnóstwo syfu oraz innych zanieczyszczeń.
Od dokładnym umyciu przed zabiegiem nie wspominam.

Będzie trzeba go oczyścić przy pomocy glinki
http://www.all4auto.pl/valetpro-clay-10 ... ?cPath=102" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczyszczanie rozpoczynasz zwilżając lakier oraz pocierając go glinką. Jeśli zauważysz że zbyt mocno zabiera lakier przerwij pracę i opuść ten etap.

Kolejny etap polerowanie.
Do tego etapu będziesz potrzebował gąbki średnio twardej z mocowaniem dopasowanym do polerki Twojego kolegi.
Dodatkowo ścierki najlepiej z mikrowłókna

Pasty polerskie.
3M 09376 - polerowanie z gąbką średnio twardą. Bardzo uważnie - na tak zniszczonym lakierze bardzo łatwo się przetrzeć.
Polerkę prowadź równomiernie, uwaga na ranty - krawędzie itd. Polerowanie zaczynaj na małych obrotach kończ na maks 2500 obr/min

Nabłyszczanie
Finish Kare Hand Glaze + praca z ścierką.
http://www.all4auto.pl/finish-kare-hand ... ?cPath=1_5" onclick="window.open(this.href);return false;

Woskowanie
Tu wedle uznania woski zaczynają od 20zł do 200 i wyżej.


Dlaczego taki wariant a nie z trzy etapowy, ponieważ lakier jest wypłowiały i bardzo mało go zostało na elemencie. Praca 3 pastami może go zabić.



Awatar użytkownika
djtalarus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 18:37
Lokalizacja: MIEŃ/BIAŁYSTOK

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: djtalarus » śr kwie 06, 2011 19:25

tą glinką mam pocierac tylko te jakby wyblakłe elementy????lakier aż tak mocno zniszczony chyba nie jest kolor jest granatoiwy a w tych dziwnych miejscach tak jakby fioletowy....i ma dużo takich pułkolistych rys bardzo płytkich...a te 3M 09376 to pasta do polerowania bo na allegro jest napisane że to jakieś mleczko czy cos...a i mam pytanie czy ten zestaw który mi wypisałeś wystarczy na dwa lub trzy samochody bo zauwarzyłem że te specyfiki mają pojemnosc ok500ml bo dla mnie jednego to bardzo duży wydatek zwłaszcza że jestem uczniem...a gdyby to wystarczyło złożył bym się z kumplami i tyle...przez jaki okres ten wygląd samochodu się utrzymuje???dzięki


MILION SERC JEDNO BICIE VW GOLF II NA CAŁE ŻYCIE!!!!!

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » śr kwie 06, 2011 21:10

djtalarus, Jeśli nie chcesz się wbijać w koszty to użyj tego polerując ręcznie:
http://www.all4auto.pl/autoglym-paint-r ... ?cPath=1_3" onclick="window.open(this.href);return false;
Na to wosk i po zabawie.

Następnie odłóż gotówkę, potem zaopatrz się odpowiednio. \



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości