Re: [MK4] Montaż ori podświetlenia klamek

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: [MK4] Montaż ori podświetlenia klamek

Post autor: thomas1919 » ndz mar 13, 2011 02:15

Kupiłem na allegro oryginalne podświetlenia z klamek od audi A6 razem z wtyczkami i uciętymi przewodami za 40zł komplet (4 sztuki ponieważ mam wersje mk4 5d). Podobało mi się takie podświetlenie w Audi lub VW Tuaregu ale nie chciałem się bawić w półśrodki tylko mieć tak jak było w oryginale.
Obrazek

Przy montażu posiłkowałem się postami:
http://www.mytouran.de/html/turgriffbeleuchtung.html
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... -MK5-jetta

Szkiełka mają dwa numery ponieważ są lewe i prawe. Ceny części tzn diód, szkiełek i kostek można sprawdzić tu:
http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Nr części:
000 979 009 - zestaw przewodów x2
4B0 971 832 - wtyczka x2
7L6 919 063 - dioda x2
7L6 819 773 - szkiełko x2 (dla wersji 5d)
7L6 819 774 - szkiełko x2 (dla wersji 5d)


Najpierw trzeba zdjąć boczek i odkręcić klamkę co ułatwi wycinanie otworu pod szkiełko.
Do wykonania otworów pod szkiełko wykorzystałem lutownice, nożyk do tapet i płaski pilniczek. Najlepszy do tego jest dremel ale nie posiadam. Odrobina cierpliwości i w 10min powstaję dopasowany otwór pod szkiełko.
Obrazek
Szkiełko jest uformowane tak, że ładnie przylega do klamki od zewnątrz i ma specjalny zaczep na końcówce dzięki, któremu utrzymuję się na miejscu po przyłożeniu bez przyklejenia.
Obrazek

Po dopasowaniu trzeba przykleić szkiełko np klejem na gorąco lub innym i dolutować dwa przewody od diody do instalacji np włącznika opuszczania szyby. Szaro niebieski to plus a brązowy to masa. U mnie masa była na pinie numer 1 kostki od diody szkiełka a plus na pinie numer 2.
Obrazek

Pozostaje przykręcić klamkę, sprawdzić czy szkiełko jest podświetlane i przykręcić boczek. To samo z pozostałymi klamkami :-)

Efekt końcowy (marne zdjęcie zrobione komórką)
Obrazek
Lewa strona:
Obrazek

Narzędzia:
Torx do odkręcenia boczku
Krzyżak mały do śrubki w boczku przy słupku i duży do śrub w boczku po zdjęciu klamki
Pilniczek, nożyk do tapet i lutownica lub dremel
Klej na gorąco lub inny



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Re: [MK4] Montaż ori podświetlenia klamek

Post autor: krzyzak » pt gru 28, 2012 19:50

fajny temacik :) szkoda ze nie widziałem go jak u siebie to niedawno montowałem. Tylko ja u siebie zeby poprawic moc swiatła owinołem ten swiatłowód ( szkiełko) pazłotkiem co spowodowało skupienie swiatła na samym koncu szkiełka :) i odrazu zrobiło sie lepsze mocniejsze swiatło ;)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: [MK4] Montaż ori podświetlenia klamek

Post autor: psilos1 » ndz gru 15, 2013 10:01

Wszystko ładnie tylko kolory przewodów w przełączniku el.szyb od strony pasażera sie nie zgadzają-z niewyjaśnionych bliżej powodów VW postanowił w tym miejscu"pomieszać"kolory ,masę mamy na kabelku szaro niebieskim a "plus"do podswietlenia to jeden z dwóch czerwonych kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości