[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: DaroS » pn wrz 27, 2010 10:00

duzy_przemo, jak sam napisales proponujesz nowej serii 3m. Wg moich doswiadczen po 3m niebieskim starej serii PB Black Hole na ciemnym lakierze duzo lepiej wyciaga glebie. Kazdy ma swoje zdanie i swoje doswiadczenia.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn wrz 27, 2010 10:56

lisek_91 pisze:a co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/rewelacja-nanotechnol ... 82292.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdźcie opis, zdjęcia... cenę :D i dajcie znać.
szukam jakiejś taniej politury/mleczka do lakieru golfa II z '91 roku, ciemna zieleń metalizowana, lakier w stanie 4-/6 czyli nie jest źle, ale drobne ryski są i przydałoby się go lekko wypolerować, do tej pory używałem wosku k2, ale po 1 deszczu nie było po nim śladu a na plastikach wychodziły białe ślady. Szukam względnie taniej i dobrej politury/mleczka oraz wosku, jeśli jest on konieczny na tą politurę. Liczę na pomoc, pozdraVWiam :)

Po k2 Tempo to twój lakier nie jest w zbyt dobrej kondycji.

Osobiście nie znam tego produktu ale z opisu wynika że jest to produkt 3 w jednym.
Czyli ma za zadanie oczyścić powierzchnię, usunąć ryski oraz nabłyszczyć powierzchnię.
Osobiście nie używam takich produktów bo efekt dla mnie jest niewystarczający, jednak to okresowego odświeżenia auta za niską kasę jest jak najbardziej ok.
Na twoim miejscu zastanowiłbym się przed kupnem na produktem 3M 05990
duzy_przemo, jak sam napisales proponujesz nowej serii 3m. Wg moich doswiadczen po 3m niebieskim starej serii PB Black Hole na ciemnym lakierze duzo lepiej wyciaga glebie. Kazdy ma swoje zdanie i swoje doswiadczenia.
Nie bardzo wiem do czego odnosi się twoja wypowiedź, bo raz piszesz o cleanerze a teraz o glazie.
Więc jeśli możesz przetłumacz mi to na polski :hmm:



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: DaroS » pn wrz 27, 2010 16:37

duzy_przemo pisze:Nie bardzo wiem do czego odnosi się twoja wypowiedź, bo raz piszesz o cleanerze a teraz o glazie.
Więc jeśli możesz przetłumacz mi to na polski :hmm:
Wszystko pisze w tym linku http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-wo ... fibra.html. Nie tylko glaze ale tez oczyszcza, lekko poleruje. Uwazam temat za zakonczony :pub:


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
lisek_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 11, 2010 01:09

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: lisek_91 » pn wrz 27, 2010 23:25

ponawiam prośbę o polecenie jakichś kosmetyków (politura i wosk, jeśli tak powinno być) dla tych ze szczupłym portfelem :D ledwo mam zalać za co mojego mkII, ale chciałbym też żeby jakoś się prezentował, bo narazie lepi się do niego kurz, nie ma połysku itd :) może jesteście w stanie polecić coś dla amatora ręcznej polerki za około 20zł za preparat? :) PozdraVWiam :)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn wrz 27, 2010 23:40

DaroS pisze:
duzy_przemo pisze:Nie bardzo wiem do czego odnosi się twoja wypowiedź, bo raz piszesz o cleanerze a teraz o glazie.
Więc jeśli możesz przetłumacz mi to na polski :hmm:
Wszystko pisze w tym linku http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-wo ... fibra.html. Nie tylko glaze ale tez oczyszcza, lekko poleruje. Uwazam temat za zakonczony :pub:
Znam PB Black hole to nie jest typowy cleaner, prawie każdy glaze oczyszcza delikatnie lakier oraz maskuje rysy. Natomiast cleaner to można powiedzieć zupełnie inny produkt. :helm:



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt wrz 28, 2010 13:52

lisek_91 pisze:ponawiam prośbę o polecenie jakichś kosmetyków (politura i wosk, jeśli tak powinno być) dla tych ze szczupłym portfelem :D ledwo mam zalać za co mojego mkII, ale chciałbym też żeby jakoś się prezentował, bo narazie lepi się do niego kurz, nie ma połysku itd :) może jesteście w stanie polecić coś dla amatora ręcznej polerki za około 20zł za preparat? :) PozdraVWiam :)
Za 20 zł raczej nie poszalejesz, odłóż jeszcze ze 30 dyszki to jest szansa na coś dobrego.



Detailer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 16, 2009 18:28
Lokalizacja: Polska

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Detailer » ndz lis 21, 2010 15:22




Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » ndz lis 21, 2010 21:20

Detailer pisze:Polerowanie lakieru - poradnik Polecam!
Kawał dobrej roboty :bigok:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: To_mas » ndz lis 21, 2010 22:39

Detailer pisze:Polerowanie lakieru - poradnik Polecam!
już to dawno czytałem i na prawdę super opis, masa cennych informacji świetnie zebranych i przedstawionych :) dużo sam się z tego nauczyłem i dowiedziałem, również polecam !! :)



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Mati44 » ndz lut 13, 2011 10:52

Mam pytanko jaka morze być przyczyna schodzącego lakieru bezbarwnego czy np zaniedbany lakier który nie był nigdy woskowany chyba



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn lut 14, 2011 19:39

Mati44 pisze:Mam pytanko jaka morze być przyczyna schodzącego lakieru bezbarwnego czy np zaniedbany lakier który nie był nigdy woskowany chyba
błąd w procesie lakierowania.
Lakier bezbarwny został położony na "przesuszoną" bazę.



Awatar użytkownika
misiek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 31, 2010 14:53
Lokalizacja: Skierniewice

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: misiek18 » śr lut 16, 2011 17:02

bieniu3000 to ja może na wiosne podjade do ciebie moim wozidłem:P bo sam to mimo opisania boje sie że coś spierniczę :jezor:


Mój mały GOLFIK zmusił mnie do przelecenia kodeksu drogowego z niedozwoloną prędkością :P

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Krzylu » sob lut 19, 2011 23:43

duzy_przemo, mam auto na które poprzedni właściciel chyba szczędził aby lśniło ,kolor to zielony akryl (*#cenzura#* kolor płotu/lamperii ;) ) octavia 1,auto kupiłem w kwietniu i w tym samy miesiącu użyłem polerki i lekko ściernej pasty później wosk jakiś kibel sonaxa chyba jak dobrze pamiętam,kolor wrócił cieszył oko ;) no i przyszła zima i popsuła wszystko.W między czasie zrobiłem 20tyś km po Europie i
od tego mam chropowaty lakier poniżej listw,dlatego chyba będę musiał użyć glinki i teraz pytanie gdzie ją kupie i którą?Po użyciu glinki jaki jest kolejny etap przywracania głębi koloru(który 3m i jaki korek?) no i wosk lub politura najlepiej dobra aby się świecił jak psu końcówka może a nawet musiała by być 3M :hmm:
Jeszcze jedno jakie jest zadanie cleanera i czy za każdym razem się go używa?

Pozdrawiam :kufel:



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt lut 22, 2011 14:57

Krzylu pisze:duzy_przemo, dlatego chyba będę musiał użyć glinki i teraz pytanie gdzie ją kupie i którą?Po użyciu glinki jaki jest kolejny etap przywracania głębi koloru(który 3m i jaki korek?) no i wosk lub politura najlepiej dobra aby się świecił jak psu końcówka może a nawet musiała by być 3M :hmm:
Jeszcze jedno jakie jest zadanie cleanera i czy za każdym razem się go używa?

Pozdrawiam :kufel:
Rozumiem że polerkę będziesz wykonywał mechanicznie.
Zakładam że lakier nie mam rys, jest tylko spłowiały czy tam "chropowaty"
Czyli potrzebujemy, gąbkę miękką oraz bardzo miękką. Glinka sam nie wiem ja kupuje tą z 3M, jest trochę droga ale za to bardzo wydajna.
Pasty 3M żółty korek, 3M fioletowy. Wosk hmm sam nie wiem ile masz kaski - dla mnie wosk Natty's Paste Wax (wszystkie warianty) ma dobry stosunek jakość cena.
Przygotowanie

"glinkujesz" cało auto, ja jako lubrykanta do glinki używam wody choć Polscy " detailerzy" używają chemicznych lubrykantów.
Powinno wyjść coś takiego :grin:
Obrazek

Polerka
1 Etap
Miękka gąbka (średnio twarda) plus pasta 3M żółty korek,
2. Etap
b. miękka gąbka pasta 3M fioletowy korek.
Przykład efektu po dwóch etapach
Obrazek

Woskowanie

Dla utrzymania efektu zastanowił bym się na kupnem detailera. W miarę możliwości po myciu przelecieć nim auto.
Ja swoje auta po każdym myciu osuszam nanosząc przy okazji detailer



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości