[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: PvD » sob sty 03, 2009 12:52

Jako że miałem taki oto problem, że ciągle paliła mi się kontrolka płynu od spryskiwaczy, postanowiłem sprawdzić co się dzieje. Sprawdziłem przewody i wszystkie byłu ok, a więc zacząłem od wyciągnięcia zbiornika od spryskiwaczy.

* Przykręcony on jest 2 śrubkami o rozmiarze 10
Pierwsza z nich u góry

Obrazek
Druga na dole zbiorniczka
Obrazek
* Jeżeli śrubki już mamy odkręcone, odpinamy zasilenie od pomki
Obrazek
* Później po lekkim wyciągnięciu zbiorniczka, odpinamy kostkę od czujnika do którego chcemy się dostać.
Obrazek
* Teraz już możemy podnieść zbiorniczek nieco wyżej(jeżeli mamy płyn w środku teraz możemy go wylać) Jeżeli go wylejemy to wyciągamy pompke z wężykami i wyjmujemy cały zbiorniczek.
I oto po wyciagnięciu zbiorniczka mamy pełen dostęp do czujnika i zbiornika. Moim oczom ukazał się taki oto widok w zbiorniczku jak i na czujniku

Obrazek Obrazek Obrazek
* Teraz można wyciągnąć czujnik ciągnąc i lekko wykręcając powinien łatwo wyjść, można wyciągnąć też uszczelke do przeczyszczenia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

*Jak widać syf był niezły, niewiem co ktoś lał do autka, ale widać że trochę się tego nazbierało. Cały czujnik miał otoczke z kamienia, ja usunąłem tą otoczkę papierem ściernym później dodatkowo cały zbiorniczek z czujnikiem załałem roztworem takim jak do odkamieniania czajników, dodatkowo ostry strumień wody i powinno puścić.

Składamy w odwrotnej kolejności.

U mnie udało się ten problem rozwiązać, że już czujnik działa elegancko. Może komuś akurat się przyda parę fotek.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob sty 03, 2009 23:43

Często w MK IV ten czujnik sie zawiesza tak samo jak czujnik oleju jak jest niski poziom. Po dolaniu dalej sie pali. W więkrzości przypadków wystarczy zdjąc klemy z akumulatora na jakiś czas i po problemie, ale wiadomo nie zawsze pomaga.
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 23:45 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » wt sty 13, 2009 16:34

tomato20 pisze:wie ktoś czy można to skleić jakoś
Ogólnie zbiorniczek jest z tworzywa które się nie chce skleić,mnie się udało pęknięcie zalepić klejem do szyb.Ale wszelkiego rodzaju poxipole odpadają od razu,także nie masz co próbować.Możliwe że można jeszcze "na gorąco" tak jak klei się zderzaki,ale tego nie próbowałem.



Awatar użytkownika
boral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: pn lut 04, 2008 22:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: boral » śr sty 28, 2009 20:33

miałem podobny problem, do naprawy zastosowałem pędzelek o dość sztywnym włosiu i przez otwór wlewowy wyczyściłem obie sondy czujnika.
syfu nie było zbyt dużo więc odessałem go butelką plastikową (w nakretce robi się otwór ciut mniejszy od wężyka plastikowego jaki mamy pod ręką, długi np 50cm. wężyk do butelki przez nakrętkę wciskamy tak z 10-15 cm butelkę ściskamy i możemy odsysać) u mnie obeszło się bez demontowania zbiorniczka. Małe uzupełnienie płynu i kontrolka działa OK.



rymon123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 08, 2006 15:21
Lokalizacja: TARCHOMIN/Wawka
Kontakt:

Post autor: rymon123 » śr kwie 15, 2009 11:22

Witam,
Ja mam problem nieco innej natury;/ u mnie nie zapala sie kontrolka od spryskiwaczy gdzy nie ma plynu w zbiorniczku;/ coco mozna z tym zrobic. wymienic czujnik czy moze jest jakis bezpiecznik za to odpowiedzialny ??
pomocy !!!


Życie bywa Piekne :)

MK 4 by Rymon
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=78823

stare dobre dzieje

remi183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 27, 2009 17:44
Lokalizacja: Chełmno/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: remi183 » wt kwie 21, 2009 12:44

Witam, mój problem wygląda zupełnie inaczej jak wyżej są opisywane.. a więc
Kontrolki wszystko działa sprawie problem wygląda tak: w zbiorniczku jest płyn i wszystko ok, gdy włączę spryskiwanie szyb normalnie spryskiwacz zadziała.. ale po chwili zapala sie kontrolka ze nie ma płynu w zbiorniczku , chociaż jest nawet pełny. Płyn normalnie ucieka gdzie tkwi problem? :chytry:



Awatar użytkownika
Leszek1000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 12:22
Lokalizacja: Łebcz

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: Leszek1000 » śr lut 09, 2011 23:09

A czy taki czujnik mogę sobie założyć i co trzeba by było zrobić?




Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: Jeżu » sob gru 17, 2011 13:49

witam ze odkopie temat..powiedzcie mi czy jak kupie czujke do zbiorniczka sprysków i czy jest tam jakaś wtyczka fabryczna czy będe musiał home made podciągnoć aż do licznika kabelki i wtedy edzie działał licznik ? ? :bajer:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

TomekKoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 10, 2012 00:03

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: TomekKoch » czw gru 06, 2012 02:28

Witam mi skończył się płyn w zbiorniku a nic mnie nie poinformowało ( nie świeci sie żadna kontrolka) czy każdy MK4 ma taki czujnik? chciałbym się dowiedzieć dlaczego u mnie nie poinformowało mnie. Drugie pytanie ile takiego plynu wchodzi do zbiorniczka ? bo mam 2L butelkę spryskiwacza zimowego i nie wiem czy to starczy ;>



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: Qto » czw gru 06, 2012 16:43

TomekKoch pisze:czy każdy MK4 ma taki czujnik?
w pierwszym poście masz zdjęcia czujnika...wystarczyłoby otworzyć maskę i zerknąć...zobaczyłbyś że takiego czujnika nie masz - nie każdy mk4 to miał
TomekKoch pisze:chciałbym się dowiedzieć dlaczego u mnie nie poinformowało mnie
jw...wystarczyło spojrzeć pod maskę i wiedziałbyś że nie masz czujnika
TomekKoch pisze:ile takiego plynu wchodzi do zbiorniczka ?
na zbiorniczku jest napisane 3l :bajer: (były też 5,5l)
TomekKoch pisze:mam 2L butelkę spryskiwacza zimowego i nie wiem czy to starczy ;>
jak mało będziesz zimą jeździł to wystarczy nawet 0,5l :bajer:



Kentos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2009 14:55
Lokalizacja: WLKP

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: Kentos » czw sty 17, 2013 01:42

Witam - mam taki problem -świeci mi sie cały czas brak płynu do sprysków --oczywiście płyn uzupełniłem ale kontrolka nadal świeci --jak to naprawić co sprawdzić na jakiej zasadzie to działa ?? gdzie w elsa można to znaleść ??
pozdrawiam



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: psilos1 » pn mar 17, 2014 18:00

Witam,mam problem z uruchomieniem czujnika poziomu płynu do sprysków.Mam licznik full fis bez can 1J0 919 890A.Mam czujnik zapiętych pasów i klocków hamulcowych -jednak po dodaniu 4 do kodowania (03143 na 07143)nic sie nie dzieje mimo odłączenia akumulatora.Instalacja -pin 1 czujnika do masy,pin 2 czujnika do6 pinu zielonej wtyczki zegarów.O co chodzi z tymi zegarami ?
Edit:
Po wypięciu zielonej wtyczki zegarów okazało sie ze jeden "wąsik"z pinu od czujnika klocków hamulcowych zwierał z pinem 6 -problem rozwiązany .



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

[mk4] Paląca się kontrolka płynu od spryskiwaczy

Post autor: Damian3942 » pt sie 15, 2014 10:31

koledzy mam problema z licznikiem posiadam czujnik poziomu płynu spryskiwaczy chciałem go aktywować wpisywałem to co w forum pisaliście ale wg programu polski vag podana wartość jest nieprawidłowa co robię źle? mógłby ktoś mnie poinstruować jak włączyć? golf iv 2000 rok 1/2 fis


passat b5 115KM AZM 2003r

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości