Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: strutek » pn sie 30, 2010 20:42

W górnym prawym mam zajęte a w dolnym mam wolnych pare jak na zdjęciu... Obrazek

czyli tam się wpinam tym czerwonym, a teraz co z tym brązowym z białym paskiem (6) bo nie mogę znaleść za nic gniazda luźnego kolo skrzynki dla niego.. da radę go wpiąć gdzieś w przewód? Od czego w ogóle on jest?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 20:51

strutek pisze:a teraz co z tym brązowym z białym paskiem (6) bo nie mogę znaleść za nic gniazda luźnego kolo skrzynki dla niego.. da radę go wpiąć gdzieś w przewód? Od czego w ogóle on jest?
po 1 w sumie nie musisz go wpinać ;) jest on od tego że jak wyłączysz zapłon i otworzysz drzwi to już nie ruszysz szybami ale po iluśtam sekundach i tak szyby przestają działać więc nie wpinaj tego ;)



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: strutek » pn sie 30, 2010 20:53

Aha w takim razie dzięki za pomoc . Autor tematu może Ci przyznać punkt za pomoc ode mnie :)



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 21:13

strutek pisze:Autor tematu może Ci przyznać punkt za pomoc ode mnie
nie ma takiej potrzeby ;) :pub:



Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Tofik90 » wt paź 05, 2010 19:07

Ja zakupiłem wiązki oryginalne - elektryczne szyby + elektryczne lusterka. Wiązka posiada 8 pinów więcej od tego ile jest w oryginalnej instalacji, gdzie należy podłączyć te piny ?

2 rzecz- wczesniej posiadałem taką diodkę koło przycisku do otwierania/zamykania centrala, w nowej wiązce tego nie mam, do jakiego pinu mam to podpiąć ?

3. Kupiłem boczki od vento, ktore mają dodatkowe światełko, które zapala się w trakcie otwierania drzwi (takie czerwone, ostrzegające innych użytkowników drogi , ze mam otwarte drzwi) pod co mam to podłączyć ?



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mariio81 » czw sty 06, 2011 18:19

Witam wszystkich. Pozwolicie że odgrzebię temat. Przewinęło się tutaj pytanie że komuś szyby przy otwieraniu same się otwierają po naciśnięciu i puszczeniu przycisku i odpowiedź była że tak ma być ale u mnie tak nie jest otwierają się ale już się tak nie zamykają. Nie miałem elektrycznych szyb ale tylko oryginalny centralny zamek i el. szyberdach szyberdach się domykał po przytrzymaniu kluczyka. Kupiłem oryginalny zestaw el. szyb do 5 drzwiowego razem z kompletną wiązką el. szyby + centralny. Elektryk tego nie założył bo powiedział że coś tam nie będzie działało bo 3 wtyczki które idą do bagażnika to tylko dwie z nich pasują a trzecia nie i że coś tam z pompką centralnego zamka że powinna być jakaś inna. Postanowiłem zrobić z elektryką sam tylko że oddzieliłem wiązkę z elektryki od wiązki z centralnego. I wszystko niby chodzi, szyby i szyberdach domykają się z kluczyka ale szyby przy otwieraniu się same otwierają ale przy zamykaniu już nie, puszczę przycisk to szyba się zatrzymuje. Ja mam pompkę o numerze 1H0 962 257 G sprawdzałem też wtyczkę z wiązki którą oddzieliłem i jest taka sama z takim samym układem kabli. Na allegro widziałem różne rodzaje tych pompek o numerach: 1H0 962 257, 1H0 962 257 F, 1H0 962 257 E,1H0 962 257 C, 1H0 962 257 J, a nawet 3A0 962 257 A. Czym one się różnią? może którąś z nich powinienem mieć? A jakie wy macie numery pompki jak macie elektrykę z centralnym? Czy w ogóle pompka ma coś wspólnego z takim domykaniem szyb?



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » pt sty 07, 2011 00:00

czy oprocz tych wiazek jeszcze potrzebuje jakies inne???

Obrazek

zdjecie nie mojego autorstwa, ale wlasciciel moze sie nie obrazi? :bajer:



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: golfer_1984 » pt sty 07, 2011 11:40

...radek..., pasuje jeszcze mieć wiązkę żeby to podłaczyć pod skrzynkę bezpieczników



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: mariachi » pt sty 07, 2011 13:55

Tofik90 pisze:3. Kupiłem boczki od vento, ktore mają dodatkowe światełko, które zapala się w trakcie otwierania drzwi (takie czerwone, ostrzegające innych użytkowników drogi , ze mam otwarte drzwi) pod co mam to podłączyć ?
jeśli chodzi o ten punkt

w większości golfów oryginalna instalacja jest już doprowadzona do słupka (do gumy pomiędzy drzwiami i kabiną)
jest tam stały plus i masa która włącza się przy otwarciu drzwi, kopertówka zaświeca się tylko w tych drzwiach które są w danej chwili otwarte

jest tam wtyczka którą sie odkręca
Lampki są chyba w tym rzędzie zaznaczonym na zielono, w środku jest masa , która pojawia się z otwarciem drzwi, a w którymś ze skrajnych + , musisz sobie przemierzyć (ciężko wejść miernikiem, trzeba włożyć piny i je dotykać miernikiem) jak masz taką wtyczkę, to wystarczy dołożyć piny we wtyczce od strony drzwi
Obrazek

tak wygląda wtyczka od strony drzwi, ten dorobiony pin akurat jest od grzania lusterek
Obrazek



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » sob sty 08, 2011 00:19

golfer_1984 pisze:...radek..., pasuje jeszcze mieć wiązkę żeby to podłaczyć pod skrzynkę bezpieczników


i ta dodatkowa wiazke wpina sie w skrzynke bezpiecznikow i ... gdzie??? :bajer:



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: mariachi » sob sty 08, 2011 18:03

...radek... pisze:
golfer_1984 pisze:...radek..., pasuje jeszcze mieć wiązkę żeby to podłaczyć pod skrzynkę bezpieczników


i ta dodatkowa wiazke wpina sie w skrzynke bezpiecznikow i ... gdzie??? :bajer:
to jest właściwie centralna wiązka elektryczna która zawiera w sobie elektryczne szyby, el lusterka, centralny zamek, nie ma jakiejś osobnej wiązki od szyb,
więc musiałbyś mieć centralną wiązkę full opcje która idzie przez całe auto, od pompki centralnego pod prawą lampą, potem lewym progiem, dalej pod deską gdzie też się ją podpina nie do skrzynki ale do takich specjalnych pinów pod licznikiem i do jakiejś kostki, potem idzie prawym progiem i kończy się na tylnych prawych drzwiach.

Ogólnie całe auto jest do rozbebeszenia żeby ją wymienić , do rozebrania kupę plastików, decha out. Wiem bo przerabiałem to u siebie zakładając elektrykę do tyłu. Wydawało mi się to proste do czasu jak przyszło co do czego.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » sob sty 08, 2011 22:35

a ma ktos moze fotke takiej kompletnej wiazki. bo jestem wlasnie w trakcie kompletowania szybek i nie chce czegos pominac. :pub:



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » pt sty 14, 2011 01:47

...radek... pisze:a ma ktos moze fotke takiej kompletnej wiazki. bo jestem wlasnie w trakcie kompletowania szybek i nie chce czegos pominac. :pub:
czy jesli podepne oryginalne wiazki pod gniazda w slupkach musze jeszcze ciagnac jakie przewody do slupkow :bajer: .



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: fenestro00005 » śr lut 09, 2011 12:53

Ja elektrykę zakładałem w passacie b4 a wyjąłem starą z passata b3, wszystkie podnośniki, wiązkę i moduł sterujący. W passacie b4 jak i w golfie sterownik jest przy każdym silniku. W b3 jest jeden sterownik, pod tylną kanapą i od tego miejsca idą wszystkie kable do każdych drzwi. Także rozbierałem tylko progi i tam kładłem kable. Wydaje mi się, że prościej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości