[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » sob sty 01, 2011 14:59

wygląda to tak

moduł z diodami

Obrazek

miejsce w lampce mk3 przed i po

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

diody zaświecają się po włączeniu zapłonu. dają delikatną poświatę na gałkę zmiany biegów , co jest szczególnie fajne gdy się ma np gałkę z 20 jahre. druga dioda świeci w okolice ręcznego, głównie na pasy
Diody w module są tak ułożone że jedna świeci centralnie w dół , drug trochę pod skosem, Jako że lampa jest przechylona do tyłu trzeba je tak wsadzić żeby ta skośna świeciła do przodu auta , wtedy podświetla gałkę , a ta prosta daje poświatę na uchwyty pasów , dzięki czemu łatwiej zapiąć pas po ciemku.



Awatar użytkownika
andrzej007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 754
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:40
Lokalizacja: Rzeszów

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: andrzej007 » sob sty 01, 2011 21:21

Dorzucę coś od siebie, ja w golfie zamontowałem oryginalne lampki z vento:

Obrazek Obrazek

Lampki przeciągnięte słupkiem do wiązki tylnych drzwi i tam podpięte pod przewody centralnego zamku. Lampki włącza się tak jak w oryginale czyli przez naciśnięcie klosza
Ostatnio zmieniony sob lut 26, 2011 12:46 przez andrzej007, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » pn sty 03, 2011 16:26

mariachi pisze:kontynuując temat oświetlenia mk3 wpadłem na kolejny pomysł, w audi w lampce przedniej i czasami tylnej jest taki moduł z dwoma diodami bardzo delikatnie podświetlającymi wnętrze po włączeniu świateł
kupiłem taką lampkę , ten element z diodami jest prostokątny i mieści się w tylną cześć lampki mk3, sprawdziłem prąd w lampce jest tam + który pojawia się po zapłonie i tam je podłącze
wystarczy wywiercić dwa malutkie otwory takie jak są w audi , wsadzić od góry diody i podłączyć

no ale Ty nie masz lampki z przyciskiem od szybra więc Tobie pasuje :) mi już nie... ale na pewno innym sie przyda.

lampki z venta ciekawe są a jak świecą? w sumie mam vento w domu ale zapomniałem że ma te lampki :hmm:



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: yank » śr sty 05, 2011 16:44

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dac ... 6128f.html" onclick="window.open(this.href);return false; o coś takiego posiadam, fajna sprawa :bajer:



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » czw sty 06, 2011 13:25

yank,


Ja mam ten sam włącznik z szybrem i podświetliłem sobie przyciski od włączania lampek :) zrobie faq nie długo co i jak a jak znajde zdjęcie to tu wrzucę..



Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: takos » wt mar 01, 2011 11:18

Chcialbym w moim mk3 zalozyc podswietlenie na nogi (przod i tyl) i lampki z mk4 w podsufitke z tylu. Na nogi, zamiast montowac plastikowe klosze orginalnych lampek, wywiercic 5mm otwory w plastiku i zalozyc 2-3 diody. Problem w tym ze nie wiem jakie diody kupic (zero doswiadczenia w tym) zastanawialem sie nad super fulx 5mm, ale na allegro sa rozne aukcje (jedna za 0,40zl, druga za 1,80zl) na jaki parametr patrzec przy kupnie diod, czy na: Prąd przewodzenia: max 20mA (czy to duzo?) czy wystarczy na delikatne oswietlenie nog. dodatkowo bym kupil zarowki rurkowe LED do lampki z przodu. wszystko oczywiskie koloru bialego.


(\X/)

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » wt mar 01, 2011 16:11

patrzałem ostatnio jak to z diodami i na przód na nogi wystarcza 3/4 fluxy białe.. na tył nie patrzałem jeszcze :) ja kupuje wszystko od niego:http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3867453

fluxy też ma ale nie wystawia na allegro,l możesz napisać do niego i wyślę :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości