[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » pt lis 26, 2010 12:19

Witam.
Jako że dużo osób narzeka na słabe oświetlenie tylnich siedzeń (ja też :grin: ) przedstawię tu wymiary a później dodam jak to wszystko zamontować. :) mile widziane wasze zdjęcia innych lampek z wymiarami lub może też macie już zamontowane to dawajcie.


http://www.voila.pl/291/dh6ql/?1
lampka z audi a6: wymiary: 15,5x10 i grubość 3cm


http://www.voila.pl/293/5k6l5/?1
również audi a6 wymiary:15,5x13 i grubość 2,5cm


http://www.voila.pl/295/wjkbx/?1
bmw e34 wymiary: 18x4,8 i grubość 3cm


http://www.voila.pl/297/l65fz/?1
bmw e46 wymiary: długa:18x6,5 grubość 3cm
w kształcie rombu: 10x7 grubość 3cm


http://www.voila.pl/303/jktud/?1
toledo wymiary 15x7 grubość 3,5cm


http://www.voila.pl/304/j298q/?1
mniejsze z toledo wymiary małej: 7x3 grubość niestety nie zmierzona, większa 10x4


http://www.voila.pl/307/9zggm/?1
pontiac wymiary 19x21 grubość 4cm.

szukałem lampek w podsufitówkę ale te z bmw ładnie wejdą w tylne słupki, ta z pontiaca lub audi a6 możną ja jakoś wkomponować z przodu z włącznikiem od szybra ale na razie zostaje przy oryginale.Niedługo dodam jeszcze parę innych lampek z wymiarami a gdy będzie ładna kolekcja każdy sobie coś wybierze.Najważniejsza jest grubość bo w podsufitówce nie mamy żadnych przetłoczeń a wyciąć dziurę żeby to wystawało to nie problem :)



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: Virus8833 » pn gru 06, 2010 18:13

to moze jakias fotoporada jak to zrobic , gdzie podlaczyc ?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » wt gru 07, 2010 16:06

na pewno będzie, tylko teraz czasu brak i wszystko stoi. jeszcze szukam lampki żeby mieć duży wybór. napewno coś w tym miesiącu zrobie.



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » śr gru 08, 2010 16:16

dokładnie o tym samym dzisiaj myślałem , oglądałem auto i nie za bardzo to widzę , w podsufitce za bardzo nie ma miejsca, w tylnym plastiku tak jak ma bmw tez nie za dużo z racji regulacji pasów,można by tam coś próbować wsadzić ale raczej w pionie,
Już myślałem żeby wsadzić lampki z tyłu w plastiki na progach albo pod fotelami przednimi , najciemniejsza jest podłoga, ostatnio nie mogłem tam po ciemku znaleźć drapaczki

może wspólnymi siłami coś wymyślimy i zrobi się fajna porada



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » czw gru 09, 2010 10:27

więc wczoraj kupiłem takie lampki z passata B5

http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1338334812" onclick="window.open(this.href);return false;

jak tylko do mnie przyjdą będę rzeźbił,
myślę że uda się je wmontować w tylne słupki , wtedy porobię fotki



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » czw gru 09, 2010 19:00

mariachi pisze:uż myślałem żeby wsadzić lampki z tyłu w plastiki na progach albo pod fotelami przednimi

ja myślę że najlepiej wsadzić poprostu w drzwi :) koło głośnika i pod siedzeniem też można... razem na pewno wykombinujemy coś dobrego :)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » czw gru 23, 2010 14:18

Obrazek Obrazek Obrazek

przy chwili czasu takie coś zrobiłem.niestety bardziej środka sie nie da u mnie bo mam szyber i te wytłoczenia itp nie pozwalają na lepsze zamontowanie lampek.po tej stronie jeszcze jakoś wygląda ale od strony kierowcy będzie mi świeciło prawie nad głową :kac: ale mam jeszcze lampki z bmw które pójdą pod siedzenia, ale to znowu trochę potrwa ze względu na pogodę...



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: Virus8833 » ndz gru 26, 2010 22:46

ja bym to zamontowal w tylnich slupkach jak w bmw fajnie to wyglada i dobrze oswietla no tylko by sie przydala foto porada jak to podlaczyc bo zamontowac to w slupki to nie problem , ale podlaczyc to zeby to sie wlaczalo przy otrawciu drzwi i po zamknieciu tez czasowka byla



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » pn gru 27, 2010 10:02

w słupkach moim zdaniem nie ma sensu bo nić Ci nie oświetli z przodu siedzeń tylko tylnią półkę, podłączyć chyba też każdy umie bo to tylko 3 kable a te lampki nie mają wbudowanej czasówki więc jak ktoś chce tą funkcję to musi szukać taką lampkę albo kupić to urządzonko...



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » pn gru 27, 2010 14:53

Virus8833 pisze:ja bym to zamontowal w tylnich slupkach jak w bmw
Ostatnio zabrałem się za montaż lampek, pościągałem plastiki boczne, odchyliłem trochę podsufitkę i doszłem do następujących wzniosów.
- w przednim słupku nie ma miejsca ze względu na regulacje wysokości pasów
- w tylnym słupku j.w. Miejsce jest tylko w samym tyle ale wtedy światło świeciło by tylko na półkę,
- w podsufitce w wersji bez szybra też nie ma miejsca, poza tym podsufitka jest półokrągła w lampki płaskie.

Czyli żeby to jakoś wyglądało da się je zamontować tylko gdy jest szyber.Wtedy jest miejsce , poza tym podsufitka w miejscu mocowania lampek jest płaska .

Jako że nie mam szybra założyłem lampki pod fotelami, ładnie podświetlają dywaniki. Podłączyłem je pod przednią lamkę. Zapalają się i gasną razem,

pzdr



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montarz dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » pn gru 27, 2010 18:07

mariachi pisze:- w podsufitce w wersji bez szybra też nie ma miejsca, poza tym podsufitka jest półokrągła w lampki płaskie.

ale wydaje mi sie, że lampka z bmw podwójna by tam weszła i się trzymała, trochę pewnie by podsufitówka była odchylona ale jakby dać dwie to tak równo by się rozeszło. możesz dać foto jak zamontowałeś i jak świeci?



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » śr gru 29, 2010 17:15

matisim pisze:możesz dać foto jak zamontowałeś i jak świeci?
jako że tego nie widać pozwoliłem sobie na przy trytytkowanie ich w ten sposób

Obrazek

Obrazek


da się je obracać, dzięki temu że są zamocowane do rurki da można je odchylać jak się chce , są tak założone że nie przeszkadzają przy przesuwaniu fotela , ani przód tył ani góra dół, i nie zasłaniają nawiewów na nogi z tyłu

ciężko zrobić tanim aparatem zdjęcia w nocy, ale świecą jakoś tak, na żywo jaśniej niż to oddał aparat

Obrazek



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: matisim » śr gru 29, 2010 19:33

a ja mam zamiar dać je pod tylne siedzenia :) wyciąć otwór na lampki w tej blasze i tyle, tylko muszę obadać czy można ciąć czy nie bardzo...



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK3] wymiary i montaż dodatkowych lampek w tyle

Post autor: mariachi » czw gru 30, 2010 18:45

matisim pisze:a ja mam zamiar dać je pod tylne siedzenia :) wyciąć otwór na lampki w tej blasze i tyle, tylko muszę obadać czy można ciąć czy nie bardzo...
też o tym myślałem, nawet tam zaglądałem, spokojnie założysz pod kanapą, ale wybrałem miejsce pod przednimi fotelami

kontynuując temat oświetlenia mk3 wpadłem na kolejny pomysł, w audi w lampce przedniej i czasami tylnej jest taki moduł z dwoma diodami bardzo delikatnie podświetlającymi wnętrze po włączeniu świateł
kupiłem taką lampkę , ten element z diodami jest prostokątny i mieści się w tylną cześć lampki mk3, sprawdziłem prąd w lampce jest tam + który pojawia się po zapłonie i tam je podłącze
wystarczy wywiercić dwa malutkie otwory takie jak są w audi , wsadzić od góry diody i podłączyć

są dwa rodzaje lampek w audi ,
ja kupiłem taką , w tym rodzaju te diody są dwie w jednym prostokącie i fajnie wchodzą do lampki mk3
http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1361359007" onclick="window.open(this.href);return false;

są też takie gdzie diody są dalej od siebie i wtedy każda jest osobno, każda jest w kwadratowej obudowie ,
http://img18.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1347761121" onclick="window.open(this.href);return false;

ogólnie dwie osobne razem położone koło siebie zajmują więcej miejsca niż dwie w jednej obudowie dlatego wybrałem jako dawce lamkę z diodami w jednej obudowie (koło siebie), lampki chodzą w bardzo różnych cenach od 25zł do ponad 100zł, na allegro więcej jest tych z pojedynczymi diodami ,więc trochę się naszukałem takiej jak chciałem w dobrej cenie,
montaż wkrótce



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości