Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » pt paź 15, 2010 13:44

barteKKK03 może by zrobić jakieś faq co do polerowania aluminium i dać na pierwszą stronę :chytry: cos tam mam napisane :jezor:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: dogu18 » ndz paź 17, 2010 16:18

.Tomek. pisze:barteKKK03 może by zrobić jakieś faq co do polerowania aluminium i dać na pierwszą stronę :chytry: cos tam mam napisane :jezor:
kolega przejrzyj dokładnie topic było kilka razy krok po kroku opis jak wypolerowac...



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » ndz paź 17, 2010 21:48

dogu18 pisze:
.Tomek. pisze:barteKKK03 może by zrobić jakieś faq co do polerowania aluminium i dać na pierwszą stronę :chytry: cos tam mam napisane :jezor:
kolega przejrzyj dokładnie topic było kilka razy krok po kroku opis jak wypolerowac...

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

no spoko

źle mnie zrozumiałeś, ja chce zrobić poradę w której bedzię 99% odpowiedzi na wasze pytania, bez stu stron pierdo..... co i jak.
Tym się zajmuje i chcę zrobić coś co pomorze innym nie mi. Bo mi to do niczego nie potrzebne i chcę się podzielić swoją wiedzą. Dlatego napisałem post do Bartka bo on się tu najwięcej udzielał zawsze.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Polerowanie aluminium

Post autor: BialyUst » pn paź 18, 2010 16:35

Polerował ktoś z was Felgi od Phaetona ?? głownie chodzi mi jaka pasta to polerować bo autosol nie daje rady widać lekkie mleko

http://img340.imageshack.us/img340/5739/przymiarka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Wegiel » pn paź 18, 2010 18:06

BialyUst pisze:Polerował ktoś z was Felgi od Phaetona ?? głownie chodzi mi jaka pasta to polerować bo autosol nie daje rady widać lekkie mleko
Ludzie zacznijcie czytać temat od 1str. bo każdemu powtarzać w koło jak, przygotować, polerować a wszystko jest w temacie każde zagadnienie na temat polerki.


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pn paź 18, 2010 18:25

BialyUst pisze:Polerował ktoś z was Felgi od Phaetona ?? głownie chodzi mi jaka pasta to polerować bo autosol nie daje rady widać lekkie mleko

http://img340.imageshack.us/img340/5739/przymiarka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi jak wychodziło mleko na Mercach to użyłem pasty pół-płynnej mocno ściernej, na stronie firmy mar-bad jest opisane o co z tym chodzi... normalnie filcem na wiertarce obleciałem całą felgę i wyszło lustro.
Druga kwestia to może użyć normalnej pasty stałej, typowo ściernej na filcu... tylko na bardzo wysokich obrotach żeby była temperatura.
Przy takiej temperaturze, gdzie np Autosol już się przypali... :P

P.S Pozdrawiam "sąsiada" z Eventu.. jak się nie mylę staliśmy obok siebie :D



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pn paź 18, 2010 18:27

.Tomek. pisze:źle mnie zrozumiałeś, ja chce zrobić poradę w której bedzię 99% odpowiedzi na wasze pytania, bez stu stron pierdo..... co i jak.
Tym się zajmuje i chcę zrobić coś co pomorze innym nie mi. Bo mi to do niczego nie potrzebne i chcę się podzielić swoją wiedzą. Dlatego napisałem post do Bartka bo on się tu najwięcej udzielał zawsze.
Już o tym myślałem... żeby założyć oddzielny temat, z tego wydobyć wszelkie sensowne porady i umieścić to w jednym miejscu. A ten nawet mógłby zostać na takie pierdoły.. ;)

Tylko jakoś mnie jeszcze chęci na to nie naszły. :lol:



Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: BialyUst » pn paź 18, 2010 22:07

Wegiel pisze:
BialyUst pisze:Polerował ktoś z was Felgi od Phaetona ?? głownie chodzi mi jaka pasta to polerować bo autosol nie daje rady widać lekkie mleko
Ludzie zacznijcie czytać temat od 1str. bo każdemu powtarzać w koło jak, przygotować, polerować a wszystko jest w temacie każde zagadnienie na temat polerki.
jak sie robi polerke to nie musze czytac bo juz wypolerowałem z 20 kompletów felg i wszytskie wyszły na lustra chodzi mi o konkretna felge a nie jak sie poleruje aluminium . poprostu pytam bo tej niczym nie moge doopolerowac dlatego szukam innych past i metod



Awatar użytkownika
gErBeR
TDi power
TDi power
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 18, 2009 15:13
Lokalizacja: Mostki
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: gErBeR » pn lis 08, 2010 20:49

witam posiadam takie alusy Obrazek teraz w zimie mam zamiar je wypolerować czy jak będe postępował zgodnie z ta foto-poradą http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=96807&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; to cale będą błyszczeć jak te ranty???



Awatar użytkownika
kisiellos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pn sie 16, 2010 22:22
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: kisiellos » wt lis 09, 2010 00:48

jak posiadam takie fele:
Obrazek

da rade je wypolerowac?



Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: stevo » wt lis 09, 2010 13:07

Kisellos, wszystko da rade. Wystarczy trochę chęci:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek <-- mkII by Stevo

pawel1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 01, 2010 13:29
Lokalizacja: Sędziszów

Polerowanie aluminium

Post autor: pawel1990 » wt lis 09, 2010 13:23

A dlaczego by miało nie dać rady? Da rade



Awatar użytkownika
kaarolek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt maja 26, 2009 09:50
Lokalizacja: Kościan

Polerowanie aluminium

Post autor: kaarolek1 » śr lis 10, 2010 12:55

jak pozbyć się brudu polerskiego , jak wycieram szmatką to czarny brud zostawia,woskowałem już i to samo?


Karol

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: dogu18 » śr lis 10, 2010 20:45

nitro lub benzyna ekstrakcyjna u mnie po automaxie działało:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości