Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
maestropl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 21:52
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: maestropl » ndz kwie 04, 2010 23:36

jeszcze mam takie pytanko.

gdybym rzucił sie także na tylne szyby w prądzie, czy sa one połączone jeszcze jakoś dodatkowo po za przewodami "komfortu" z przednimi szybami (a raczej przednią kierowcy)?

[ Dodano: 08 Kwi 2010 17:35 ]
Pytanie numer dwa jako ze cisza;)

Podpiąłem szyby, mam jakiś "alarm" albo sterownik zamka bo mam pilota przy kluczyku, ale centralny fabryczny.

No i jak zamykam z pilota to sie szyby zamykają. Ale jak pykne na pilocie otwarcie to szyby sie otwieraja do konca :P
Gdzie sie wpiąc dobrze zeby przy otwieraniu nie dawało jakos sygnału na ten mikrostyk? Czy jeszcze jakos inaczej ;]

Jak przekrece kluczyk i trzymam na zamykaniu to szyba sie zamyka tak dlugo poki trzymam kluczyk w takiej pozycji. To samo jak dam kluczyk na otwieranie i dluzej przytrzymam to szybex sie otwiera tak dlugo jak trzymam klucz. Normalne?

[ Dodano: 19 Kwi 2010 14:18 ]
hop hop ponawiam ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 17:36 przez maestropl, łącznie zmieniany 2 razy.



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Post autor: FlatcherFaS » wt maja 18, 2010 09:44

koledzy mam taki oto problem bo nie wiem jak to ma byc podlaczone i gdzie to w ogole idzie
czy ktos kto zakladal elektryczne szyby z ori wiazkami moze wie
Pierwsze zdjecie
Obrazek
i teraz latwiejsze pytanie gdzie mam podlaczyc te dwa kable na moj rozum sa to + i - ale zielonego pojecia nie mam gdzie one ida poniewaz sa uciete
Obrazek
Bede wdzieczny za pomoc



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3003
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » śr maja 19, 2010 13:23

powinieneś dać fotkę w którym miejscu w wiązce są kable o które pytasz

jeżeli dobrze widzę, te 3 przewody są w wiązce łączącej ze sobą drzwi - są to 3 przewody łączące tą wiązkę z resztą instalacji elektrycznej, wyciągając starą wiązkę z pomiędzy drzwi znajdziesz... 3 przewody które wchodzą w instalację koło bezpieczników - to te ;)

a co do 2 fotki na moje oko są to przewody wewnątrz drzwi ? jak tak, to jest to kabel do głośnika


Obrazek

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » śr maja 19, 2010 13:44

FlatcherFaS pisze:koledzy mam taki oto problem bo nie wiem jak to ma byc podlaczone i gdzie to w ogole idzie
czy ktos kto zakladal elektryczne szyby z ori wiazkami moze wie
Pierwsze zdjecie

i teraz latwiejsze pytanie gdzie mam podlaczyc te dwa kable na moj rozum sa to + i - ale zielonego pojecia nie mam gdzie one ida poniewaz sa uciete

Bede wdzieczny za pomoc

Ja również bede wdzieczny za pomoc. Chcialbym zobaczyc jak to jest powpinane w skrzynke bezpiecznikow.



Awatar użytkownika
maestropl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 21:52
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: maestropl » śr cze 02, 2010 12:10

(zdj1)Jakbyś przeczytał temat od początku to byś miał jaśniej i prościej. Końce kabli maja końcówki z kolorami, szukasz takich samych w skrzynce lub nad nią i wpinasz i tyle. :)

zdjecie z tematu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 1b7cf.html

moje (skrzynka bezpieczników, małe kółko to styk które jest zwykle wolny, przynajmniej w kilku golfach był jak szyb elektrycznych nie było, można sie podpiąć też pod duze czerwone gniazdo obok - oczywiscie chodzi o przewód z bezpiecznikiem)
Obrazek
Obrazek

Tutaj wpinanie pojedynczych kabli, u mnie te "gniazda rozejścia" były nad skrzynką miedzy zegarami a bezpiecznikami, wiec trzeba chwile poszukać. Mają kolory chyba zielony szary i biały i beda spiete mniej wiecej razem. Wpinamy kolorami jak pasi i tyle.

Obrazek


I znowu cytat z tego tematu:
Obrazek

Patrząc na ten schemat i moją wiązkę dochodzę do takich wniosków:

Wypust Czerwony z Żółtym Paskiem to........ stały "+"
Wypust Czarny z Białym Paskiem to............ "+" ze stacyjki
Wypust Niebieski z Szarym Paskiem to......... Podświetlenie przycisków
Wypust Brązowy z Białym Paskiem to........... Czujnik otwartych drzwi
Mimo wszystko ponawiam swoje pytanie z posta wyżej.


Piratem drogowym sie nie rodzi.
Piratem drogowym sie umiera.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: jhosef » czw sie 05, 2010 12:58

Zamontowałem u siebie szybki na zupełnym komplecie, oryginalna wiązka centralna, z drzwi wraz z wiązką luster - tych jeszcze nie mam ale chyba dołożę.

Czasem szybki działają mino wyłączonego zapłonu, dopiero drugie ciapnięcie drzwiami je wyłącza ale to nie jest ważne.

Nie mam wpięcia do podświetlania - to mogę pociągnąć z innego miejsca ale nie mam złączki wskazanej na zdjęciu. Mam kilka takich rozgałęźników od kolesia ale w miejscu wskazanym mam złączkę, która okazała się ślepa. Ma podpięte 4 kable ale nie ma zworki metalowej łączącej to wszystko. Widocznie takie podtrzymanie wolnych kabli. Żaden z nich to podświetlanie. Skąd oryginalnie idzie kabel do złodziejki?

Mam szyber i szybki są z auta z szybrem ale nie wiem gdzie szukać wtyczki komfortu do szybra - połączanie z elektryką szyb.

Komfort działa na szybkach ale tylko na kluczyk, z pilota już nie. Z pilota zamyka się natomiast szyber. Czy da się to jakoś spiąć? Gdzie szukać wtyki do dodatkowego kabelka z instalacji szybek do szybra? Gdzie idzie wiązka szybra?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: jhosef » pn sie 09, 2010 12:27

Łoki podświetlanie zrobiłem, komfort z pilota sobie odpuściłem, bo aby zrobić dobrze musiałbym przestawić czas zamykania w alarmie a aż tak mi się nie nudzi. Jest zbyt krótki i nie domyka szybra. Nie chce mi się bo zysk zbyt mały.
Do kompletu dołożyłem elektryczne lustra z rozpędu. Koszt całości (absolutny komplet z wiązkami centralnymi 170 zł :bajer: )

Pozostał jeszcze problem otworów w tapicerce. Pewnie kupię nowe poszycie ale się ciągle zastanawiam.



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: strutek » pn sie 30, 2010 19:32

Witam, właśnie próbuje podłączyć ori wiązkę do skrzynki, przejrzałem cały temat ale jakoś mi nie idzie.
1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 Obrazek 5 Obrazek

Na zdjęciu nr 5 podpisałem przewody które mi zostały do podłaczenia i niewiem gdzie je wpiąć, Przewód czarny z zielonym paskiem (5) to już doczytałem, że jest od szyberdachu którego nie mam więc go zostawiam. Znalazłem tylko przewód zielony z żółtym paskiem który wychodzi mniej wiecej ze środka skrzynki ale ma on tak samo żeńską końcówkę jak ten w wiązce (na zdjęciu nr 4 zaznaczony strzałką). Co do reszty nie mogę znaleźć wtyczek w które mógłbym je wpiąć. Porobiłem zdjęcia skrzynki, jest tam trochę naplątane ale może da rade jakoś pokazać strzałkami gdzie mam się wpiąć, jak by ktoś znalazł chwile to byłbym wdzięczny.

Pozdr.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 19:46

2 - stały plus w skrzynce duże czerwone złącze albo obok grubych czerwonych kabli ;)
6 - do krańcówek powinieneś znaleźć wiszącą kostkę przy skrzynce od tego ;)
1 - wpinasz do mostka na skrzynce gdzieś

pozatym pewny jesteś że to całe to wiązka od ele szyb ? bo za dużo mi się tych kabli wydaje



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: strutek » pn sie 30, 2010 19:53

To wiązka od elektrycznych szyb i lusterek razem. Lusterka mam juz od kupna więc luz są podłączone. Pozatym
2 - stały plus w skrzynce duże czerwone złącze albo obok grubych czerwonych kabli
To chyba ten czerwony czyli na moim zdjęciu nr 3, i koło czerwonych dużych kabli nie ma żadnego wolnego miejsca żeby go wpiąć, nie ma tam nawet podobnego gniazda. Co do reszty to mógłbyś mi pokazać np ten mostek strzałką? Bo właśnie nie mogę znaleźć gdzie są te gniazda zeby to powtykać



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 20:06

strutek pisze:To wiązka od elektrycznych szyb i lusterek razem. Lusterka mam juz od kupna więc luz są podłączone. Pozatym
biały jest na bank od lusterek ;)
strutek pisze:To chyba ten czerwony czyli na moim zdjęciu nr 3,
fakt ;)

czerwono biały kabel z czerwoną wtyczką nie jest od ele szyb bo coś mi się kojarzy że jest on od światel stopu ale mogę się mylić ;)

a co do żółto ziolego to też go nie pamiętam z wiązki hmm



strutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 15:13
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: strutek » pn sie 30, 2010 20:19

Żółty wiżę po wcześniejszych zdjęciach, że nikt go nie miał w wiązce czyli pewnie jest też od lusterek. W takim razie pozostaje mi podłączenie szarej (6) i czerwonej (3) wtyczki. Może ktoś wie w które przewody mogę się wczepić bo do czerwonego (3) nie widzę miejsca w które mogę się wpiąć a w brązowym z białym paskiem (6) nie mogę znaleźć luźnej wtyczki żeby go wcisnąć.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 20:22

strutek pisze:czyli pewnie jest też od lusterek.
niestety nie ;) jest on od czegoś innego ale na pewno nie szyby i nie lustra ;)

strutek, ten gruby czerwony gdzieś w skrzynke musi dać się wpiąć



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: michalqqr » pn sie 30, 2010 20:29

strutek, Obrazek wszystkie miejsca w górnym rogu po prawej i w dolnym rogu po prawej masz zajęte ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości