[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw cze 03, 2010 22:54

Ja jeszcze swojego nie testowałem przy różnych temperaturach. Zdam relację, jak trochę pojeżdżę. Teraz nie chce mi się wychodzić i sprawdzać ile pokazuje :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pt cze 04, 2010 14:09

marianmk2 pisze:Ja mam swój od pazdziernika,także swoje przeżył :D
porównywałem MFA z termometrem rtęciowym,i przy -15 przekłamania było 1c...
Teraz jak jest ciepło też tak jest :bigok:
Oryginalny czujnik w temperaturze pokojowej ma rezystancję ok. 500Ω, a że nie ma termistorów o tak niskiej wartości (najniższa to 1kΩ), należy równolegle połączyć dwa o tej właśnie wartości. W moim przypadku mój patent sprawdza się od przeszło pół roku (licznik na jedną wtykę). Wg mnie wskazania są jak najbardziej poprawne. :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt cze 04, 2010 14:55

Może mój multimetr przekłamuje wartości temperatury, bo kiedy rano w garażu sprawdziłem temperaturę wynosiła 17st.C na MFA i tyle samo na termometrze wskazówkowym umieszczonym w kabinie. Multimetr pokazywał 15-16st.C.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » ndz cze 06, 2010 00:57

ja mam ponownie pytanie bo zauwarzyłem takie cos ze jak sie w aucie nagrzeje to czujnik od temp.oleju niestety nie wskazuje nic a jak jest chłodno to wszystko jest ok czym to moze byc spowodowane??
ja mysle ze cos napewno nie tak z licznikiem albo zimny lód gdzies albo nie wiem co juz głupia sytuacja


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pn cze 07, 2010 12:59

majekMK2, koledze raczej chodziło o to, że napisałeś "lód" zamiast "lut" :) W liczniku raczej nie zdarzają się zimne luty, bo wszystko masz zatopione w folii. Najpierw podmień od kogoś znajomego czujnik na 100% sprawny i zobacz, jak się będzie zachowywał. Potem dopiero trzeba zaglądać do licznika, jeśli się okaże, że jest to samo.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pn cze 07, 2010 18:13

k0nr4d pisze:majekMK2, koledze raczej chodziło o to, że napisałeś "lód" zamiast "lut" :) W liczniku raczej nie zdarzają się zimne luty, bo wszystko masz zatopione w folii. Najpierw podmień od kogoś znajomego czujnik na 100% sprawny i zobacz, jak się będzie zachowywał. Potem dopiero trzeba zaglądać do licznika, jeśli się okaże, że jest to samo.
aha heh powiem ci ze sprawdze cos z tym licznikiem bo namieszane tutaj mam a czujnik w 100% sprawny i tak samo sie dzieje na innym czujniku wiec raczej licznik


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: tylny » pt sie 27, 2010 17:55

Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj, widzę parę konkretnych odpowiedzi więc moze uzyskam pomoc. Sprawa jest następująca:
Mam silnik 1.3 NZ, nowa instalacja. Założyłem kompletne MFA (poza czujnikiem temperatury oleju z wiadomych względów) czyli manetka, licznik, oryginalna instalacja od licznika do skrzynki i od skrzynki do manetki. Do tego czujnik temperatury zewnętrzej (pokazuje źle ale to nie jest teraz ważne). Podciśnienie podłączone. Prędkościomierz zmieniłem na swój do 200 km/h (był do 220), liczę się z przekłamywaniami, ale to też nie jest problem.
Problem pojawia się po włączeniu silnika i przejściu do MFA. Użycie manetki powoduje bezproblemnowe przechodzenie między funkcjami, ale niestety cały czas funkcje (pomijam temperatury) nie zmieniają się, tzn czas stoi na zero, kilometry także, prędkość średnia i spalanie również (oczywiście mowa tu o jeździe samochodem).
I teraz moje pytania: po pierwsze czy czas jest liczony od MOMENTU WŁĄCZENIA SILNIKA czy OD MOMENTU RUSZENIA i jest tylko zliczany podczas ruchu auta? To jest podstawowe pytanie, bo reszta funkcji jest związana z odczytem czujnika przy prędkościomierzu więc jego możnaby podejrzewać o niedziałanie.
Jeżeli jest liczony od momentu włączenia silnika to nie ma on związku z czujnikiem przy prędkościomierzu, jeżeli jest liczony od momentu ruszenia, to wtedy po części probem się rozwiązuje i wina spada na czujnik przy prędkościomierzu.

W każdym razie naprościej mówiąc, funkcje związane z ruchem pojazdu nie działają, co jest przyczyną? Czujnik przy prędkościomierzu?

Dodatkowo, po przejściu w tryb serwisowy 1 całość działa. Po odpaleniu silnika i przejściu w tryb 2 też wszystko działa, obroty, chwilowe spalanie itd (muszę jeszcze te zmieniające się bajty obadać). Ale zaś jest problem, tzn nie wiem czy problem czy tak to ma być, otóż po kilkunastu sekunach MFA wraca do swojego podstawowego trybu samoczynnie....

Dodam, że w liczniku dwie ścieżki były przepalone, z pomocą kolegi zostały zastosowane obejścia i wszystko teraz działa (wcześniej MFA wogóle nie reagował) w takiej postaci jak opisałem wyżej. Dodatkowo, po załozeniu trzech SPRAWNYCH żarówek od strzału się spaliły....nawet nie wiem kiedy. Zmierzyłem napięcie jakie jest w ich gniazdach i wynosi 13,46V więc raczej nie powinny strzelić....

I na koniec podsumowując - co jest w liczniku skopane??? Czujnik przy prędkościomierzu (przemawia za nim nie działanie funkcji "ruchowych" ale też nie działa liczenie czasu a nie wiem czy to jest zależne od tego czujnika) czy moze sam komputer czy jakieś zwarcie na folii (dlatego się spaliły zarówki i nie działa poprawnie komp, ale tryby serwisowe są :helm: ).
Trochę czytania jest ale liczę na pomoc :bigok:

EDIT: Przed chwilą byłem sprawdzić jak to jest ze zliczaniem tych impulsów w trybie serwisowym 2, ale niestety nie udało mi się do niego wejśc w kilku podejściach. Wcześniej też były z tym problemy ale czasem wchodził, dziś rano zaczął elegancko wchodzi w 2 tryb ale teraz zaś coś szwankuje, więc następny problem...


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: k0nr4d » pt sie 27, 2010 19:04

tylny pisze:od MOMENTU WŁĄCZENIA SILNIKA czy OD MOMENTU RUSZENIA
Kiedy przejedziesz bodajże 100m rozpoczyna się zliczanie. Pojeździj trochę i zobacz, czy coś ruszy. Jeśli nie liczy tylko prędkości i spalania, to jest problem z przeliczaniem obrotów linki na impulsy. Jeśli nie działa również czas, to uszkodzenie jest bardziej rozległe. Przepatrzcie dokładnie ścieżki w torze żarówek, bo tam gdzieś może być zwarcie skoro wywala żarówki.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: tylny » pt sie 27, 2010 19:20

k0nr4d, według tego co piszesz, to czujnik przy prędkościomierzu również ma wpływ na zliczany czas ("Kiedy przejedziesz bodajże 100m rozpoczyna się zliczanie") no bo jak inaczej komputer by "wiedział" za auto przejechało te załóżmy 100m? Ja tak to rozumiem
Ścieżki sprawdziłem i nie ma uszkodzeń na tych od żarówek, ale tak czy tak, ten problem jest jakby uboczny, podstawą jest komputer.
Fakt faktem, niewiele pojeździłem narazie z tym komputerem, ale na 100% naraz zrobiłem z pół kilometra :helm: więc powinien wg tej teorii ruszyć czas...
Jeszcze jedno mnie zastanawia, może to manetka jest problemem i cały czas jest uaktywniona funkcja RESET (jakies przebicie ?) i dlatego nic nie wyskakuje bo non stop jest zerowanie... Manetkę całą rozebrałem na części pierwsze, wyczyściłem i złożyłem jak należy, ale moze to akurat ona tutaj nawala... :kac:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: k0nr4d » pt sie 27, 2010 19:28

Zliczanie czasu zaczyna się od momentu włączenia zapłonu, reszta po przejechaniu 100m.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
tommi9097
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:23
Lokalizacja: Biłgoraj woj. Lubelskie
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: tommi9097 » sob sie 28, 2010 14:14

Witam, mam MK2 1,6 bezynka wersia Madison. Ostatnio myslałem nad załozeniem MFA , wiem ze sa liczniki MFA na jedna i na dwie wtyki , czym one się róznią i w jaki miał bym sie zaopatrzec jezeli miał bym kupowac?


Obrazek
Poszukuje VW Mk1 Caddy...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: guti » sob sie 28, 2010 15:22

tommi9097 pisze:wiem ze sa liczniki MFA na jedna i na dwie wtyki , czym one się róznią i w jaki miał bym sie zaopatrzec jezeli miał bym kupowac?
róznią sie iloscią wtyczek :) rocznikiem i masz kupic taki jaki ty masz u siebie w aucie.
tommi9097 pisze:Witam, mam MK2 1,6 bezynka wersia Madison.
dlaczego kłamiesz ??
tommi9097 pisze: Auto: MK2
Silnik: VR6


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
tommi9097
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:23
Lokalizacja: Biłgoraj woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: [MK2] Instalacja MFA

Post autor: tommi9097 » sob sie 28, 2010 20:12

to ze sie róznia iloscią wtyczek to wiem tylko dlaczego sa liczniki z jedna lub z dwowa wtykami? jaka jest miedzy nimi róznica? (rożnia sie moze jakas ilsocia funkcij? czy nie koniecznie?) No ja w aucie mam akurat na jedna wtyke.
a co do silnika to nie kłamie bo sa plany na VR6 , mam juz na oku passata z tym silnikiem rozbitego tylko z moneta cienko... wiec musze poczekac. Napisałem tak bo po co pisac 1.6 jak mozna VR6 :bigok:


Obrazek
Poszukuje VW Mk1 Caddy...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: guti » sob sie 28, 2010 20:19

tommi9097, no więc Ci pisze.. , ze rocznikowo jest roznica, ilosc funkcji ta sama


.
tommi9097 pisze:a co do silnika to nie kłamie bo sa plany na VR6 ,
no póki co to mijasz sie z prawdą.. bo silnika nie masz VR.. tlyko 1,6.. więc nie wiem dlaczego sie wstydzisz..

tutaj ludzie dopiero jak zmieniają silnik , to ozanczenia piszą.. nigdy przed :) , bo co z tego ze masz plany.. równie dobrze mógłbym napisac sobie ze mam silnik z r32.. bo mam taki plan.. , jak dla mnie smieszne tłumaczenie..

EOT


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości