[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob lip 24, 2010 20:39

Nie ma za co dziękować :)

Ksenon WYŁĄCZNIE do soczewki. Jeżeli ktoś jeździ na zestawie odbłyśnik + HID to sam bym wziął młotek i mu te lampki pierdyknął :bajer: I powie Ci to każdy.

Barwa ori w samochodach to jest 4500k-5300k. Żadne tam roczniki nie wchodzą w grę - każdy producent stosuje swoją barwę i tyle.

Nie kupuj w PL lamp do auta użytkowanego w GB i odwrotnie. Inna sferyczność padania światła.

PODSTAWA KOLEGO : Poczytaj o takich rzeczach
1. Soczewka
2. Lampy Soczewkowe
3. "Angel Eyes"

Bo chyba kolego bardzo mylisz pojęcia :bajer:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

davidov26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 18, 2009 23:11
Lokalizacja: LESZNO i HALIFAX UK
Kontakt:

Post autor: davidov26 » ndz lip 25, 2010 12:23

wydaje mi sie ze soczewkowe lampy mialy golfy 4 z przezroczystymi kloszami jesli sie myle to mnie popraw ,natomiast jesli chodzi o angel eyes to myslalem i mysle ze to jest to samo tylko w innym "opakowaniu " ,kloszu mam nadzieje ,ze wiesz o co mi chodzi one wygladaja jak ori bmw ale moze to przez te ledy ktore swieca dookola sam juz nie wiem moze mi to troche rozjasnisz jak da rade niby jest tego pelno w necie ale jakos ciezko to ogarnac :bajer:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn lip 26, 2010 00:40

Obrazek


1. Soczewka

2. Odbłyśnik

3. Angel Eyes - jest to rodzaj światła postojowego zapożyczony od marki BMW, która to zastosowała taki ciekawy rodzaj oświetlenia postojowego. Jest to jedynie efekt wizualny nie mający nic wspólnego z efektywnością świecenia normalnego reflektora.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

davidov26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 18, 2009 23:11
Lokalizacja: LESZNO i HALIFAX UK
Kontakt:

Post autor: davidov26 » pn lip 26, 2010 07:56

krotko, zwiezle i na temat .Teraz to juz wszystko jasne dziekoweczka ziomus za pomoc pozdro



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn lip 26, 2010 10:37

davidov26 pisze:krotko, zwiezle i na temat .Teraz to juz wszystko jasne dziekoweczka ziomus za pomoc pozdro
Żaden problem :) Śmiało pytaj. :pub:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: skaktus » ndz sie 08, 2010 17:05

Światła angielskie są inne od Europejskich - pomyśl, oni śmigają inna stroną ulicy, mają inaczej rozłożone światło po lewej itp.

BartekGib - skąd to stwierdzenie że xenon tylko do soczewki ? A fabryczne światła z odbłyśnikiem i xenonem w Megane, Civic, starsze Merce to co ?

Davidov26 - zakup świateł z soczewką nie da ci możliwości założenia bixenona, ty mylisz sprawę a sprzedawcy mylą ludzi. Kupując światła mijania soczewkowe, w środku pomiędzy soczewką a lustrem jest przesłona, która przesłania część światła. I tak się jeździ na drogowych. W momencie włączenia długich, przesłona się podnosi, "uwalniając" całą wiązkę światła. Wynalazki bixenonowe na polskim rynku, czyli takie z ruchomą przesłoną na żarówce to porażka, są tez żarówki z podwójnymi żarnikami itp. To nie są bixenony, tylko firmy noname tak je nazwały.

Dalsze problemy z xenonami to już wielokrotnie wałkowane problemy z gliniarzami itp. Reflektory mają homo tylko na halogen i z takim czymś można je używać. Pisanie przez sprzedawców że nie trzeba nic przerabiać i są legalne to ściema. Tak samo jak olej opałowy nie można lać w ciągnik, tak samo tutaj - halogen do lamp z homo na halogen, xenon do xenona. Oczywiście jeździć możesz, na własną odpowiedzialność. Gorzej jak trafisz na glinę, któy się zna co i jak, to może być potem przykro.

Kolejna sprawa to wypadki, jak ktoś ci wymusi pierwszeństwo, puknie w ciebie, potem może wykorzystać to że masz ksenon, i mimo że nie twoja wina, jesteś uwalony, było już o tym sporo artykułów na necie.

Na sam koniec, jeśli chcesz poczuć różnicę w jakości świecenia lamp na halogenach, zainwestuj w porządne żarówki H7, nie te z marketu. Tanie i dobre to są Tungsramy H7 + 90 %. Świecą nieco mocniej niż zwykłe. Do tego załóż dzienne, żeby niepotrzebnie w ciągu dnia nie wypalać H7 i bangla.



davidov26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 18, 2009 23:11
Lokalizacja: LESZNO i HALIFAX UK
Kontakt:

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: davidov26 » ndz sie 08, 2010 19:12

dzieki skaktus za konkretne wytlumaczenie w sumie to juz sie zdazylem dowiedziec ,ze lampy sa troche inne a raczej swiatlo z nich wyswietlane ale nie dokonca bylem pewny .Tak sobie teraz mysle o tych zarowkach i najpierw faktycznie kupie osramy + 90 % i zobacze jak bedzie z nimi jak nadal lipa to wtedy pomysle nad lampami soczewkowymi typu "angel eyes" i do nich jakas pozadna instalacje xenon np. philipsa
ps. a jakie zarowki masz na mysli do jazdy dziennej ,gdzie je sie montuje pytam z ciekawosci bo w Anglii nie ma obowiazku jazdy na swiatlach ale ja wlanczam dosc czesto wiec przydaly by sie . dzieki wielkie :kufel:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: [mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: BartekGib » ndz sie 08, 2010 19:18

Ja mówię kolego o niehomologowanych zestawach o różnych możliwych barwach. Zamontuj do Hella MK4 Look Clear zestaw 6000k i ja Ci przejadę przed oczami takim samochodem. Pozdrawiam Ciebie i Twoje oczy :bajer: Zwłaszcza, że 80 % ludzi nie ma takich lamp porządnie ustawionych.

Paranoją dla mnie jest uzyskanie homologacji europejskiej właśnie przez takie pojazdy jak Laguna II, jak Outlander czy też nowa Honda Civic ......

A co do zestawu halogenowego - porządna lampa z zadbanym odbłyśnikiem, dobre ustawienie, porządna żarówka i - jeżeli nie masz - przekaźnkiki na światła.\

Instalacje xenonowe typu HID to instalacje wyłącznie produkcji chińskiej, japońskiej, tajwańskiej - no po prostu ryżowej. Nie ma zestawów HID z Philips'a czy Osram :bajer: :bajer: :bajer:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: skaktus » pn sie 09, 2010 16:15

Taki Civic przeszedł odpowiednie testy i dostał homo, więc nie wiem co w nim jest takiego złego ? Mam znajomka z Megane i problem oślepiania nie występuje, z tym że światła są porządnie ustawione. Do tego sporo firm produkuje coraz częściej autka z xenonem bez soczewki, bo niestety na soczewce są straty światła, o czym można poczytać choćby na portalach zajmujących się oświetleniem jak i latarkami .

Davidov26 - jesli chcesz mieć super remizową firmę żarówkę to kup sobie Osram Night Breaker +90%, a jeśli nie chcesz płacić za firmę kup Tungsram +90 %. Żarówki różnią się ceną (Tungsram tańszy o połowę) i nazwą. Zabawa zaczyna się wtedy kiedy się okazuje że Osram kupił Tungsrama dość dawno i tak naprawdę to są te same żarówki w różnych opakowaniach, z lekkimi zmianami w postaci kolorystyki lakieru na czubku bańki i nic więcej... Osobiście uzywałem obu modeli i świecą tak samo.

Dodatkowo zamontuj przekaźniki, z tego co pamiętam masz Leona, tylko jakiego , II chyba ma już przekaźniki w standardzie, nie wiem jak 1. Przekaźnik ma za zadanie dawać bezpośrednio napięcie z akumulatora w trakcie jazdy na żarówkę, aby zminimalizować straty na istalacji. Przykładowo golf 3 nie ma przekaźników, w obecnym golfie napięcia ładowania wynosi 14,1 V a na żarówki idzie....10,6 V, co powoduje że świecą słabo. Po zamontowaniu przekaźników niebo a ziemia, niestety są wady tego rozwiązania - żarówki palą się szybciej, dlatego zamontowałem światła dzienne ;)



Awatar użytkownika
jerry_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 20, 2007 22:03
Lokalizacja: Wrocław/K-staw
Kontakt:

Re: [mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: jerry_k » wt sie 10, 2010 21:32

Artur Gaska pisze:Witam wszystkich!
Chce kupic zestaw do przerobienia na xenon do swojego MK3. Mam lampy z soczewka!
Czy ktos z was ma taki zestawik w swoim aucie? Co mozecie polecic? zebym nie kupił jakiejs chinszczyzny i zebym nie przepłacił.
Pozdrawiam


http://www.net-cars.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: [mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: BartekGib » śr sie 11, 2010 00:12

xenonowe.pl - kompan naszego forum.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

davidov26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 18, 2009 23:11
Lokalizacja: LESZNO i HALIFAX UK
Kontakt:

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: davidov26 » czw sie 12, 2010 16:42

skaktus tak wlasnie pare dni temu przegladalem taka stronke i znalazlem wlasnie te osramy + 90 % i se pomyslalem ,ze najpierw je kupie bo ludzie na tej stronie co je kupili pislai ,ze swiatla swieca o niebo lepiej od standardowych zarowek wiec tak chyba zrobie bo te zestawy HID to faktycznie sa chyba nie za dlugozywotne .
BartekGIB a jesli chcodzi o zestawy HID z philipsa to sa ale sa drogie ale znowu sprzedawcy pisza zreszta jak wszedzie ,ze sa dobre ponizej masz link jakis sklep z nad morza a i w anglii tez znalazlem pelno tego w sumie z ammeryki bo ceny w dolarach
http://www.tuning1.com/katalog,all,all,xenony" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hid-online.com./halogen/diam ... centre.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
takze sa sa philipsa tez ale jesli chodzi o leona 1 i xenony to chyba najlepiej jak kupilbym oryginalne lampy np . helli z xenonem ale nie wiem czy takie wogole robia bo leony 1 nawet najlepsze wersje xenonow nie mialy .pozdro :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: skaktus » czw sie 12, 2010 17:52

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak Xenon H1, H4, H3 , H7 od philipsa i nie będzie. Palniki H1 i im podobne produkują nieznani producenci , Philips, Osram, Bosh siętymi rzeczami nie zajmuja, tym bardziej że nigdy nie powstała specyfikacja dla palników H1 i takowe nigdy w fabrykach philipsa nie powstawały - wejdź na stronę Philips i spróbuj znaleźć palnik H4, H1, H7 - nie znajdziesz. Nie znajdziesz też przetwornic które pokazujesz w linkach.. Dodatkowo zobacz, że niby philips, ale tak naprawdę na pudełku nawet nie ma napisu philips, tylko nalepka, którą każdy może zrobić sobie sam w domu, a jak wiadomo w wykorzystywaniu znanych marek Chińczycy są nie do pokonania.

Kolejna sprawa to przetwocnice - zero napis na nich Philips, na palnikach znów nalepka, a gdzie napisy na obudowie palnika ? Nigdzie, ten Philips to poprostu ściema.

Dalej - żarówki Diamond Vision nie mają homologacji w Europie i u nas ich nie można używać. Do tego niebieski lakier powoduje że świecą one b. słabo co już ludzie opisywali na forach. Zamist dawać kasę na diamond, kup pierwsza lepszą żarókę w markecie z niebieską bańką, jak w nocy popada, to się zatrzymasz żaby sprawdzić czy rzeczywiście masz wlączone światła...

Przykład porównujący żarówki i ich świecenie w nocy:

Philips X-Treme:
Obrazek
Obrazek


Cosmo blue :jezor: co ma bańkę tak samo niebieską jak Philips Diamond
Obrazek

I świeci jak kupa

Obrazek

Wybór należy do ciebie.

A ja znów ci polecę Tungsram + 90% - miałęm osram i Tungsram i jest TO SAMO. Jak byś chciał, jestem w posiadaniu 4 nowych Tungsram Sport Blue BLUISH, odpowiednik PhilipsBlue Vision, nowe w pudełku. JAk coś pisz.



davidov26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 18, 2009 23:11
Lokalizacja: LESZNO i HALIFAX UK
Kontakt:

[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Post autor: davidov26 » pt sie 13, 2010 16:54

dzieki ale do anglii za przesylke by wyszlo polowe ceny moze wiec nie dzieki za pomoc i wyjasnienie paru spraw u mnie osramy kosztuja niecale 20 funtow a wysylka gratis tungsram nie znalazlem nigdzie ale popatrze pozdro :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości